3 rzeczy, które musisz wiedzieć o zatruciu słońca

Dzień na plaży to zabawa i gry – dopóki członek rodziny nie wróci do domu z oparzeniem, czerwonym oparzeniem.

Po krótkim czasie na zewnątrz możesz doświadczyć silnego oparzenia słonecznego. Chociaż słońce pali i zatruwa słoneczne może być równie bolesne dla twojej skóry, zatrucie słońca wymaga nieco więcej uwagi. Oto jak sobie poradzić, jeśli ci się to przydarzy.

Ile poparzeń słonecznych potrzeba, by nabawić się raka skóry?

25 kwietnia 2016 r00:54

1. Bądź świadomy różnicy między poparzeniem słonecznym a zatruciem słonecznym

“Zatrucie słońca jest reakcją alergiczną i zwykle powoduje swędzące guzy” – wyjaśnia dr Cameron Rokhsar, profesor kliniczny dermatologii w szpitalu Mount Sinai. “Guzki nie muszą być swędzące i ważne jest, aby wykluczyć inne choroby, które powodują, że ludzie są wrażliwi na światło słoneczne, jak toczeń.”

Według dr. Cybele Fishmana, certyfikowanego przez dermatologa, inne objawy oprócz bólu i swędzenia mogą obejmować gorączkę, dreszcze, nudności i zawroty głowy.

“Zasadniczo twoja skóra boli, masz ochotę na bzdury i chcesz być w łóżku” – wyjaśnia dr Fishman.

2. Określ najlepsze leczenie dla siebie

“Istnieją dowody na to, że aspiryna i dostępny bez recepty krem ​​kortyzonowy (jeden procent) mogą pomóc złagodzić ból” – powiedział dr Rokhsar. “Ale jeśli twoja skóra płonie, a ty czujesz się chory, zmęczony lub zmęczony, powinieneś jak najszybciej udać się do certyfikowanego lekarza dermatologa.”

Czy ekspozycja na słońce naprawdę jest dla ciebie taka zła?

27.07.201504:12

POWIĄZANE: Newlywed umiera po bólu mięśni, okazuje się być rakiem skóry

Jeśli twoja skóra nie jest pęcherze i ból jest tolerowany, mogą być pomocne inne środki zaradcze, takie jak stosowanie chłodnych okładów z wodą lub mlekiem, ponowne nawadnianie za pomocą wody zawierającej elektrolit i stosowanie łagodnych płynów do płukania (to jest bez substancji zapachowej), według dr Fishmana.

3. Najlepszym sposobem na zapobieganie poparzeniom słonecznym i zatruciu słońcem jest ochrona skóry

“SPF opisuje tylko ochronę przed promieniowaniem UVB – aby chronić przed promieniowaniem UVA, poszukaj balsamów o” szerokim spektrum “,” mówi dr Fishman. “Jeszcze lepiej, poszukaj kremu z filtrem z co najmniej sześcioprocentowym tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu. Nie tylko zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, ale są minerałami, a nie chemikaliami, więc nie powodują alergii. “

POWIĄZANE: Jak chronić się przed czerniakiem: 10 minut może uratować Ci życie

Dr Fishman dalej ostrzega, że ​​naprawdę najlepszym sposobem dbania o skórę jest spędzanie mniej czasu na słońcu.

“Nawet jeśli korzystasz z najlepszego SPF na planecie i ponawiasz stawkę za godzinę, możesz palić i spłonąć, jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na słońcu, które może być dla niektórych ludzi zaledwie pół godziny”, ostrzega dr Fishman..

Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu podejmuj niezbędne środki ostrożności – zakładaj czapkę, chroń większość skóry i nakładaj krem ​​przeciwsłoneczny tak często, jak możesz. Nie ma zabawy rujnując słoneczny dzień z oparzeniem.