3 największe błędy zdrowotne, które mężczyźni popełniają po trzydziestce

Więc opłakujesz utratę weekendowego wojownika, w którym miałeś 20 lat. Nigdy strach. Dekada lat trzydziestych to także dobry czas na nadzwyczaj dobry stan zdrowia, zwłaszcza jeśli zadbałeś o siebie w wieku 20 lat..

Jeśli przegapiłeś kilka rzeczy – na przykład badanie ciśnienia krwi i cholesterolu – nigdy nie jest za późno, by zacząć zdrowiej dzisiaj. Jeśli jesteś mężczyzną po trzydziestce, unikaj tych błędów.

Dlaczego ludzie są zawstydzeni rozmową o problemach ze zdrowiem psychicznym?

13.03.201604:44

1. Myślisz, że nie musisz się rozciągać

Absolutnie musisz rozciągnąć i to dotyczy każdego w każdym wieku. Tylko dlatego, że jesteś teraz tak samo entuzjastyczny jak kilka lat temu, nie oznacza to, że zmiany nie mają miejsca. Jeśli go nie obejrzysz, ten sześciopak może łatwo zmienić się w no-pack. Co więcej, masa kostna mężczyzny zaczyna spadać po 30 roku życia, co według University of Utah może prowadzić do złamań w późniejszym życiu..

POWIĄZANE: Naucz się sprawdzać siebie w przypadku raka jąder

Odkąd twoja kariera się rozkręci, prawdopodobnie jesteś bardziej przy biurku i to też nie jest dobre dla twojego zdrowia. Wiele badań pokazuje, że zbyt dużo podnosi nie tylko ryzyko otyłości, serca i raka, ale także zmniejsza elastyczność, co może potencjalnie oznaczać niepełnosprawność w późniejszym życiu, powiedział lekarz medycyny rodzinnej dr Rick Henriksen z University of Utah Health Care.

Niestety, wiele ćwiczeń, które wykonują młodsi faceci, takie jak podnoszenie ciężarów, może wyszczuplać mięśnie, ale nie pomagają im elastyczność, co zwiększa problem. “Wielu młodszych mężczyzn kończy się złymi plecami i innymi problemami układu mięśniowo-szkieletowego na długo przed okresem średniego wieku, ponieważ nie mieszają swoich treningów” – powiedział dr Henriksen. Pomimo solidnego zdrowia, do czasu, kiedy osiągniesz swoje od połowy do późnych lat trzydziestych, stracisz także trochę wydolności tlenowej, a to oznacza utratę siły, powiedział.

Jeśli nie ustaliłeś regularnej rutyny ćwiczeń, która zawiera mieszankę treningu aerobowego, siły i elastyczności, zacznij już teraz. Chociaż jesteś w dobrej formie (mam nadzieję), pamiętaj, że począwszy od około 30 roku życia, mężczyźni spalają około 12 mniej kalorii dziennie. Choć nie brzmi to zbyt często, funty mogą szybko się zsumować, jeśli nie zaczniesz też jeść mądrzej, według University of Utah.

POWIĄZANE: 4 największe błędy zdrowotne, które popełniają mężczyźni w wieku 20 lat

2. Myślisz, że mężczyźni nie są zestresowani

Lata trzydzieste przynoszą nowe stresory zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Rozpoczynają się kariery i musisz pracować ponad 40 godzin tygodniowo, aby zostać zauważonym. Może wyszłaś za mąż i masz małą w domu i po prostu nie możesz się wyspać.

PSA z dużą ilością fajnych “rzeczy dla faceta” uczy, jak sprawdzać raka jąder

01.01.201600:50

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mówią o tego rodzaju problemach i mogą być bardziej biegli w zakresie łamania stresu. Mężczyźni po prostu to wysysają.

“Mężczyźni wycofują się i nie rozmawiają o rzeczach, a jeśli są naprawdę zestresowani, to po prostu się pogarsza”, powiedział internista Dr. Steven Lamm, dyrektor Centrum Tisch Center for Men’s Health w NYU Langone Medical Center. “Nie zdają sobie sprawy, że zbyt duży stres może prowadzić do innych zaburzeń nastroju, takich jak depresja”.

POWIĄZANE: Co musisz wiedzieć o raku prostaty

Mężczyźni mogą również wykazywać objawy, takie jak upijanie się i gniew, na przykład. Cały ten niepokój może prowadzić do wielu potencjalnych problemów, w tym chorób serca, raka, zaburzeń snu i problemów z erekcją. Mężczyźni są również bardziej zagrożeni samobójstwem niż kobiety.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​mężczyźni czerpią korzyści z takich samych “stresorów” jak kobiety, takich jak ćwiczenia fizyczne, sen i dobre odżywianie. Pierwszym krokiem jest jednak skłonienie ludzi do rozpoznania problemu, powiedział dr Lamm. Jeśli masz problemy z gniewem, nie możesz odpocząć w dobranoc ani mieć problemów związanych ze stresem. w sypialni spotkaj się z lekarzem.

Zobacz wnętrze Matt Lauer: Jak skanowanie całego ciała może pomóc Twojemu zdrowiu

12 listopada 2015 r03:51

3. Myślisz, że jesteś za młody, by potrzebować lekarza

Powiedziałeś to samo po dwudziestce!

Starzenie się – nawet po trzydziestce – przynosi nieuniknione zmiany w twoim ciele. Tak więc, jeśli jeszcze nie wciągnąłeś się do lekarza, rozważ pójście do kogoś po prostu “na raz”, powiedział dr Henriksen, podkreślając, że w większości przypadków egzamin upewni cię, że wszystko w porządku, ale także pomóż wskazać obszary, na które być może trzeba być świadomym, na przykład na podstawie historii rodziny i stylu życia.

Oto minimum, które musisz zrobić: Sprawdź ciśnienie krwi i sprawdź poziom cholesterolu.

POWIĄZANE: 8 prostych kroków, aby obniżyć ciśnienie krwi

“Wiele razy, faceci będą wyglądać wspaniale i czuć się wspaniale, ale dowiadujemy się, że mogą być narażeni na choroby serca lub cukrzycę na drodze” – powiedział dr Henriksen, profesor medycyny rodzinnej i profilaktycznej na University of Utah School Medycyny.

Ponadto około połowa wszystkich przypadków raka jąder występuje u mężczyzn w wieku od 20 do 34 lat, według American Cancer Society. Chociaż choroba jest stosunkowo rzadka i nie ma standardowych badań przesiewowych na raka jąder, lekarze mogą ją wykryć podczas badania fizykalnego – co jest jeszcze jednym rozsądnym powodem, aby udać się do lekarza.