Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o bidetach

Okay, Amerykanie, słuchajcie. Jeśli chodzi o czyszczenie się po skorzystaniu z toalety, istnieje możliwość wyboru rolki papieru. Zamiast ścierania detrytusu papierem toaletowym, można spłukać wodą tak jak nasi sąsiedzi po drugiej stronie stawu. Mówię bidety (buh-dni), a zanim odrzucisz pomysł użycia jednego, pomyśl, że jest to wspólne urządzenie w domach i hotelach w całej Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji Wschodniej i wielu innych częściach świata..

Co to jest bidet?

Bidet to niska, owalna umywalka przeznaczona do mycia prywatnych obszarów po skorzystaniu z łazienki.

Jak to działa?

Bidet wykonuje pracę za pomocą strumienia wody. Niezręczna część dla osób nie będących użytkownikami polega na ustaleniu, jak ustawić się w celu najlepszego czyszczenia. Potrzebujesz samouczka? W serwisie YouTube znajdują się filmy ocenione w kategorii G, które mogą pomóc.

Oto właściwy sposób na wyczyszczenie prysznica

27 maja 2016 r00:52

Kto może skorzystać z bidetu?

  • Osoby z nietrzymaniem moczu docenią łatwość odświeżania tak często, jak jest to konieczne w ciągu dnia.
  • Osoby cierpiące na artretyzm lub osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie się zetrzeć, znajdą bidet lub bidet / toaletę w odpowiedzi na osobiste oczyszczenie. Ręczne urządzenia mogą być zbyt trudne do manewrowania, więc wybierz modele siedzące.
  • Opiekunowie tych, którzy nie są w stanie się wytrzeć, poznają godność, jaką oferują sobie bidenci i nieprzyjemną pracę, którą eliminuje dla opiekuna..
The bidet gets the job done using a stream of water.
Bidet wykonuje pracę za pomocą strumienia wody.Shutterstock

ZWIĄZANE Z: 10 rzeczy, których twój hydraulik chciałby, byś nie zrobił

Zalety korzystania z bidetu

  • Jest bardziej higieniczny, zapobiega otarciom i czyści dokładniej. (To usunie ouch z ataków jelitowych.)
  • Jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nie potrzebujesz papieru. Nawet jeśli posłuchasz Mama Bear w reklamach Charmin i użyjesz tylko 4 kwadraty chusteczek (C’mon now!), Nie zniszczyłoby to 15 milionów drzew, które są używane do zrobienia 36 miliardów rolek papieru toaletowego co rok.
  • Łatwiej na kanalizacji. Bidety faktycznie zmniejszają problemy hydrauliczne i oszczędzają pieniądze. Im mniej schodzi do ścieku, tym mniej chodaków. Dodatkowo, mniej jest w szambo.

Opcje bidetu dla kupujących po raz pierwszy

Doyle James, prezes Mr. Rooter Plumbing, zna bidety. Tutaj dzieli się podstawami bidetu z punktu widzenia hydraulika.

Samodzielny bidet

Koszt: 640-780 USD od Kohler

Rozważania: To trochę proces instalacji bidetu i może kosztować konsumentów w dowolnym miejscu od kilkuset dolarów do tysiąca lub więcej. Uruchomienie drenów i linii wodnej wymagałoby połączenia z istniejącą instalacją wodnokanalizacyjną, co oznacza, że ​​trzeba było wyrwać gotowe ściany, aż do momentu, w którym można by się z nimi połączyć.

Wszystko w jednym zintegrowane kombinacje bidet-toaleta

Współczesna odpowiedź na tradycyjne bidety, łączą to, co najlepsze z toaletą i bidetem. Mają wszystkie luksusowe cechy wysokiej klasy bidetów: niekończącą się ciepłą wodę, suszarki z ciepłym powietrzem, dezodoranty, podgrzewane siedzenia, bezprzewodowe piloty i regulowane dysze oraz ręczne i automatyczne płukanie. Ceny wahają się od 1700-5 000 USD.

Fotel z bidetem może być wyposażony w podgrzewane siedzenia, urządzenie do czyszczenia ciepłą wodą i osuszacz powietrza i jest sterowany zdalnie. Brondell Swash 1000 (599 USD) i Bio Bidet BB-2000 (699 USD) są wyposażone w energooszczędne systemy podgrzewania wody dla nieograniczonej ilości ciepłej wody.

Elektroniczne siedzenia bidetowe należy podłączać tylko do uziemionego gniazdka elektrycznego i wykorzystywać istniejące przyłącze wody, które podłącza się do zbiornika toalety.

Załączniki: od 16 USD za ręczny spray do 70 USD za ciepłe / zimne dysze deluxe. Te instalują się z łatwością bezpośrednio nad istniejącym urządzeniem toaletowym.

Bidet przenośny / podróżny: składa się z woreczka i dyszy i jest obsługiwany przez ściskanie worka podczas kierowania dyszy.

Shutterstock

ZWIĄZANE Z: Ile czasu spędzają ludzie w łazience? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Funkcje, których należy szukać przy zakupie bidetu

Jeśli konsumenci szukają opcji oszczędzania kosztów, rozwiązaniem może być zamocowanie / siedzenie bidetowe, które pasuje do istniejącej toalety. Jest znacznie tańszy, łatwy do zainstalowania lub demontażu, posiada opcje ciepłej / zimnej dyszy i zajmuje mniej miejsca w łazience. Przed zakupem upewnij się, że siedzenie dobrze pasuje do istniejącej toalety.

Aby uzyskać bardziej tradycyjny samodzielny bidet lub komodę bidet-toilet, rozważ:

  • Cechy temperatury wody – nie wszystkie modele mają opcję ciepłej lub podgrzewanej wody. Jeśli chcesz podgrzać wodę, idealnym wyborem będzie bezzbiornikowy podgrzewacz wody.
  • Regulowana siła natrysku – w niektórych modelach można również ustawić moc i siłę natrysku wodą, więc jeśli to ważne, należy mieć na to oko przy wyborze.
  • Dysze ze stali nierdzewnej – może wydawać się małą, nieistotną cechą, ale w rzeczywistości jest to bardzo ważne ze względów higienicznych, ponieważ stal nierdzewna jest bardziej odporna na bakterie.

ZWIĄZANE Z: Jak często należy czyścić swoją toaletę – i właściwą drogę

Jak wyczyścić bidet

Czyszczenie bidetu to dość standardowy proces, więc konsumenci nie powinni stawić czoła zbyt wielu problemom. Tylko upewnij się, że jest odłączony przed rozpoczęciem.

Ważne jest unikanie czyszczenia bidetu ostrymi środkami ściernymi lub chemikaliami takimi jak alkohol lub wybielacz. Zamiast tego sięgnij po rozwiązania wykonane z mydła antybakteryjnego zmieszanego z ciepłą wodą. Używając ręcznika lub szmatki, wytrzyj roztwór na całej powierzchni bidetu.