Uwielbiam Festivus? Oto 7 zabawnych tradycji wakacyjnych dla reszty z nas

Były pisarz “Seinfeld”, Daniel O’Keefe, przyznaje: Był trochę zaskoczony, gdy tradycja rodzinnych wakacji, którą napisał w odcinku klasycznego serialu, Festivus, przykuła uwagę fanów serialu.

Alternatywne wakacje na koniec roku (obejmujące świąteczny biegun i atuty siły) powstały z ojcem O’Keefe’a w 1966 r. I przekształciły się w “szczególną uroczystość wyjątkową dla naszej szczególnej rodziny” – powiedział TODAY.

Festivus | Seinfeld | TBS
Festivus był prawdziwą rodzinną uroczystością, która znalazła nowe życie w “Seinfeld”.Youtube

“Byłem zaskoczony, że prawdziwi ludzie przyjęli dziwne święta telewizyjne oparte na szalonej tradycji rodzinnej, która graniczy z zagrożeniem dla dzieci?” zapytaj scenarzystę telewizyjnego, który teraz pracuje w “Dolinie Krzemowej” HBO. “To byłoby” tak “. Co do tego, dlaczego tak się stało, uważam, że odpowiedź jest jasna: jest to znak, że Koniec Dni jest nad nami “.

Mimo to, podczas gdy większość ludzi świętuje święta końca roku, które zazwyczaj obejmują Chanuka, Boże Narodzenie i Kwanzaa z wypróbowanymi i prawdziwymi tradycjami, znaczna liczba rodzin i osób indywidualnych wymyśliła własne unikalne, twórcze sposoby, aby zobaczyć z roku na rok.

Alternatywny Holiday Celebrations
Mój mąż i ja lubimy super-niedrogie drobne prezenty na Boże Narodzenie.Randee Dawn

POKREWNE: Wyścig siły: Festivus rozwija się w Internecie

1. Wyzwanie za 20 $

Na przykład w moim domu obchodzimy przede wszystkim Chanukę, ale dajemy też symboliczne prezenty na Boże Narodzenie. Zasadą jest jednak, że musisz kupić co najmniej cztery prezenty i wydać nie więcej niż 20 $. Doprowadziło to do zabawnych prezentów w sklepie dolarowym, takich jak latawce, które uzyskują w przybliżeniu jeden użytek przed rozpadem, bilety loteryjne i projekty rzemieślnicze z malutkimi słoikami farby i głupimi figurkami z gipsu.

To po prostu sposób na zabawę z dniem, w którym w przeciwnym razie może być mniej lub bardziej niezauważony (w naszym domu).

Ale inni mają inne powody, aby zmienić święta na głowy! Oto tylko kilka:

2. Pończochy wypełnione łupem

Zaczynając w wieku 8 lat, rodzina Roba Emarda z Gaithersburg, MD, zaczęła szczypać pensy, więc tradycyjne świąteczne pończochy poszły na marne. Ale nie do końca. Ojciec Emarda pracował w branży, w której często uczestniczył w targach, co oznaczało, że wracał do domu z wszelkiego rodzaju łupem.

Alternatywny Holiday Celebrations
Rob Emard i siostra Nicole podczas świąt Bożego Narodzenia z dzieciństwa.Dzięki uprzejmości Rob Emarda

“Nowy pomysł polegał na zakładaniu pończoch” – mówi. “Wszystko, co otrzymałeś za darmo – nic, co skradziono lub zabrano z biura – przez cały rok można było umieścić w” pończosze “członka rodziny.

Przez lata, gdy dzieci dorastały i miały własną pracę (i gratisy), “To było całkiem duże”, przyznaje, zauważając, że darmowe rzeczy zawierały pudełka na zboże, zabawki, płyty CD, filmy, piłki golfowe, długopisy, wycisnąć piłki, Frisbees i mieszanki do picia.

“Myślę, że pojęcie freebiego było takie, że nie musisz wydawać pieniędzy na dawanie / otrzymywanie rzeczy” – mówi. “Jest mnóstwo rzeczy, które nic nie kosztują – i całkiem przydatne!”

3. Powrót do natury z Lithą, uroczystość przesilenia

Autorka Sarah Elwell spędza świąteczną wizytę u rodziny, ale jeśli chodzi o świętowanie końca roku, a jej rodzina świętuje Litwę, uroczystość przesilenia letniego przesilenia, 21 grudnia. (Jest w darze i tak samo święta Bożego Narodzenia w środku jej lata. )

Alternatywny Holiday Celebrations
Centralnym elementem uroczystości śniadaniowych przy świecach Sarah Elwell. Dzięki uprzejmości Sarah Elwell

Dla Lithy mają śniadanie na świecach z ulubionymi potrawami, a czasami wymieniają drobne upominki. “Następnie spędzamy dzień na dworze, chodząc na plażę lub spacerując po lesie” – mówi. “Wybieramy to, ponieważ zbliża nas to do ducha życia i jest łagodnym, spokojnym sposobem świętowania świętego dnia, a w Boże Narodzenie zwykle dołączamy do naszej szerszej rodziny w pewnym momencie. wręczanie prezentów w grudniu dla potrzebujących. “

Aby dowiedzieć się więcej, Elwell napisał o tym wydarzeniu na blogu.

4. Dzień “rodzina wybrana”

Trudne życie rodzinne doprowadziło Gwyndyn Alexander z Nowego Orleanu w Los Angeles, by rozwijać swoje własne tradycje. Jej “dziwna ciocia Grace, żydowska Pagana … zainspirowała mnie do stworzenia własnej rodziny, do tworzenia własnych tradycji i do robienia własnych rzeczy” – mówi.

Oznacza to, że z biegiem lat jej “wybrana rodzina” wybiera dzień, który działa dla wszystkich i zbiera na jedzenie, napoje i prezenty. Alexander mówi, że zapewnia również darowiznę w imieniu wszystkich do wspólnej, wartościowej sprawy.

“Rozmowa na przyjęciu skłania do dyskusji o aktywizmie, o tym, nad czym pracujemy i o tym, jak możemy sobie nawzajem pomagać w naszych projektach, zawsze jest dużo zabawy i skutkuje dobrymi pracami, więc to jest wygrana”, powiedziała mówi.

POWIĄZANE: Bah, humbug! Wakacyjne tradycje nienawidzimy

5. Boże Narodzenie z innego czasu i miejsca

Wielokrotnie nagradzana autorka i redaktorka Terri Windling z Devon w Wielkiej Brytanii włącza ubieranie się w rodzinną tradycję świąteczną – ale może nie w wakacyjnych sukniach, których można się spodziewać.

Alternatywny Holiday Celebrations
Terri Windling z przyjacielem, wystrojona na świąteczne obchody Regencji.Dzięki uprzejmości Terri Windling

“Kilka lat temu zaczęliśmy tradycję, w której wybieramy erę z historii i opieramy się na świątecznym posiłku, ubieramy się w ubrania z epoki i odpowiednio dekorujemy stół” – mówi. “Wieczorem oglądamy film z tego okresu, wraz z deserem i napojem typowym dla tamtej epoki.”

Alternatywny Holiday Celebrations
Dwaj przyjaciele na uroczystościach Windlinga z 2014 r., W których wszyscy ubrani byli od 1930 i 1940 roku.Dzięki uprzejmości Terri Windling

Do tej pory robili Średniowieczne Święta Bożego Narodzenia, Święta Bożego Narodzenia i Święta Bożego Narodzenia z lat 30. XX wieku. W tym roku: wiktoriańskie święta Bożego Narodzenia. Zawiera także “Drzewo przesilenia” w czasie uroczystości, lokalizując gałąź lub młode drzewko w pobliżu miejsca, w którym żyje, która już upadła na ziemię, i ozdabia ją zamiast siekania żywego drzewa.

Alternatywny Holiday Celebrations
Drzewo przesilenia Windlinga.Dzięki uprzejmości Terri Windling

“Nie jesteśmy rygorystyczni pod względem utrzymywania wszystkiego w porządku historycznym” – dodaje. “To ma być zabawa, a nie uciążliwe. Pomaga, że ​​moja teściowa jest projektantką kostiumów teatralnych, więc zdobywanie strojów jest łatwe”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, Windling napisał blog na temat uroczystości.

ZWIĄZANE: Holiday light show odtwarza muzykę z “Harry Potter”, “Gwiezdne wojny”

6. Talent wśród święta świateł

W domu Geri Sher (jest mamą z Emily Sher w TODAY.com) w Livingston, New Jersey, tradycyjne święto Chanuki z jej dzieciństwa rozkwitło w wielkim zgromadzeniu, które rozciąga się na przyjaciół i rodzinę. Ale chciała zrobić z tego coś więcej niż “obfitość prezentów dla dzieci”.

“Ponieważ tradycyjnie Chanuka jest świętem dla dzieci [i] tylko dzieci otrzymywały prezenty, czułem, że to sprawiedliwe, że dzieci dają coś z powrotem” – mówi.

Zanim więc zacznie się dawać prezenty, recytuje się osiągnięcia dzieci w ciągu roku (“nie mieliśmy luksusu codziennego oglądania dzieci”, zauważa) i “Talent Show”. Każde dziecko (w tym dzieci, z pomocą rodziców) musi bawić dorosłych. “Talenty” przez lata obejmowały pokazy karate, ciekawostki, żarty, tańce “i wszelkiego rodzaju głupoty” – mówi.

“Pod koniec dnia najważniejszą tradycją jest dzielenie się wakacjami z tymi, których kochamy” – mówi. “Radość obserwowała, jak dzieci dorastają i pomagają tworzyć wspomnienia, które, mam nadzieję, przekażą i będą pielęgnować przez całe życie”.

7. Kolacja i przedstawienie

Artysta Angi Shearstone z Ashford, CT pochodził z tradycyjnego rodzinnego Bożego Narodzenia, wraz z katolicką Mszą i obiadem z indyka lub szynki. “Moja babcia wyśle ​​polskie” oplatek “- cienki opłatek z odciśniętą na nim religijną sceną – na wigilijne święto Wigilii.”

Ale wraz z rodziną rozproszoną w ostatnich latach i jej odejściem od religijnych aspektów wakacji, Shearstone postanowiła powiedzieć “do diabła z tradycjami” i wymyśliła własne: kolacje z przyjaciółmi, które obejmują pierogi i tamale, a także regularną wizytę do The Thometdown Throwdown rzuconego przez The Mighty Mighty Bosstones przez trzy noce pod koniec grudnia z kumplem, Phredem.

Niestety, we wrześniu wypadek samochodowy odsunął Shearstone’a, który może nie być w stanie uczestniczyć w tym roku z powodu problemów z oczami i urazu głowy. Ale nadal pozostaje pozytywna: “Naprawdę mam nadzieję na cud od neurologa od teraz do [programów]”, powiedziała. “W przeciwnym razie może to być lody i YouTube!”

A co z Danem O’Keefe, którego naprzemienne uroczystości dzwoniły głośniej niż wszystkie inne?

“W tym roku będę świętował Festivus, jeżdżąc na łyżwach na powierzchni piekła” – żartuje. “Nie świętujemy tego już więcej, inni podnieśli pochodnię i biegnąc z nią, ale moje dziecko wyraziło zainteresowanie ożywianiem go, więc kto wie?”

Śledź Randee Dawn na Twitterze.

Loading...