To królewska przyjemność! Pałac Buckingham prezentuje swoje dekoracje świąteczne

Royals – są tacy jak my!

Podczas gdy dekorujesz swój dom i wieszasz swoje ulubione ozdoby wokół drzewa, Pałac Buckingham dostaje się do świątecznego ducha przez staw. I myślałeś, że nie masz nic wspólnego z królową Anglii.

Każdego roku, gdy święta się kręcą, królewska rezydencja otrzymuje uroczysty makijaż, przekształcając się w prawdziwą zimową krainę w taki sposób, w jaki tylko ona może – wyraźnie królewska. A 2017 nie jest wyjątkiem.

�� Boże Narodzenie przybyło do Pałacu Buckingham! �� Czy wiesz, że choinka została wprowadzona do Wielkiej Brytanii w XVIII wieku przez królową Charlotte, małżonkę króla Jerzego III? Chociaż było to raczej cisowe drzewo niż jodła.

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) na

12 grudnia rodzina królewska ogłosiła (za pośrednictwem Instagrama i Twittera), że “Boże Narodzenie przybyło do Pałacu Buckingham”, udostępniając wideo z tegorocznych dekoracji i trochę wglądu w historyczną tradycję świąteczną.

Okazuje się, że choinka została po raz pierwszy przedstawiona Wielkiej Brytanii w XVIII wieku przez królową Charlotte, małżonkę króla Jerzego III. Od tego czasu rozkwitał ten wesoły zwyczaj.

�� #godsavethequeen

Post udostępniony przez Marcellę Morra (@beietta) na

Ale Pałac Buckingham nie ma tylko jednego drzewa, ma trzy: w Wielkiej Sali świeci 15-metrowa jodła Nordmann z Great Windsor Park, a dwa mniejsze 10-stopowe stoją w Wielkim Wejściu. Oczywiście wszyscy otrzymują królewskie traktowanie migoczącymi światłami i ornamentami w kształcie korony.

Zadowolony 1 grudnia! Zaczyna wyglądać jak Boże Narodzenie w Pałacu Buckingham – zobacz ostateczny wygląd w przyszłym tygodniu. ��

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) na

Nawet balustrada z pozłacanego brązu na Grand Staircase uzyskała sezonowe ulepszenie dzięki uprzejmości kolorowej girlandy.

Meghan Markle spędzi Święto Bożego Narodzenia z księciem Harrym

14 grudnia 2017 r00:26

Jeśli to nie wprowadzi cię w duchu świątecznym, nie jesteśmy pewni, co będzie. (P.S. Jeśli jeszcze nie skończyłeś świątecznego pingu, mamy twoje pomysły na prezenty dla wszystkich na twojej liście, od smakoszy i tech maniaków, po ćpunów piękności i orzechy zdrowia).