Ten mop z mikrofibry z 6,5000 recenzji zakończył mój romans z Swiffer

Słownik Merriama-Webstera nie ma wpisu dla “Swiffer”. Nadal jednak “skręcałem” przez około dziesięć lat.

Ale ostatnio mój uchwyt Wet Jet się załamał. Po prostu nie wytrzymuje już presji.

Pamięć mięśni mówiła mi, żebym po prostu zamienił mój zniszczony Mokry Jet na inny. Moje konto bankowe mówiło mi inaczej. Sam Wet Jet nie jest drogi. Wkładki zapasowe, baterie i specjalne rozwiązanie do czyszczenia, które naprawdę się sumują. Więc zdecydowałem się spróbować podejścia mojej babci do czyszczenia podłóg: dobrego staromodnego mopa i wiaderka.

Zamówiłem najlepiej sprzedającą się mopę na Amazon – O-Cedar EasyWring Microfiber Spin Mop and Bucket Floor Cleaning System. Ma ponad 6500 opinii klientów i 4,3 z 5 gwiazdek. Jest również zatwierdzony przez amerykańskiego eksperta od czyszczenia, Don Asletta.

O-Cedar EasyWring Microfiber Spin Mop and Bucket Floor Cleaning System, 30 USD, Amazon

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

O-Cedar EasyWring Microfiber Spin Mop and Bucket

30 USD

Dostępne również za 30 USD w Walmart i Target.

Dla porównania, Swiffer Wet Jet ma 1400 recenzji i 4 gwiazdki. Numer, który najbardziej mnie interesował, to cena. Za 30 USD za cały system O-Cedar – składany uchwyt do mopa, zmywalna głowica do wielokrotnego użytku i łyżka z technologią obrotową aktywowaną pedałem – oraz bezpłatna dwudniowa wysyłka dzięki Amazon Prime, zostałem sprzedany.

The O-Cedar EasyWring Microfiber Spin Mop and Bucket Floor Cleaning System
Katie Jackson

Jest łatwy w montażu

Składanie mopa było tak proste, że nie musiałem nawet sprawdzać instrukcji, które mu towarzyszyły. Po prostu wyciągnąłem drążek, który zaczyna się od długości dwóch bananów i wystrzelił na głowę w kształcie trójkąta. Wiaderko, w którym mieści się sześć litrów wody, jest w jednym kawałku. Jedyne, czego potrzebowałem, to sprzątaczka.

O-Cedar mop's triangle head cleaning a corner
Ryanne Crulle

Szybko usuwa brud

W tym samym tygodniu, kiedy przyszedł mop, moi 10-letni sąsiedzi wykonywali dorywcze prace, aby zebrać pieniądze. Więc wynająłem je, żeby zmiękły podłogi z laminatu, które mój 150-kilogramowy Leonberger postanowił pomalować swoimi zabłoconymi odciskami łap. Był to rodzaj bałaganu, który wymagałby co najmniej trzech klocków Swiffer.

10 lat Elena and Miranda mopping up muddy footprints
Katie Jackson

Mop jest lekki i wygodny

Mając nieco ponad 5 funtów, mop jest na tyle lekki, że dziewczęta nie miały problemu z popychaniem go dookoła. “Tyczka teleskopowa” jest regulowana, dzięki czemu można ją ustawić na wygodnej wysokości.

System wyciskania bez użycia rąk zmienia grę

Jednak pedał był zdecydowanie ulubioną funkcją. W wykręcaniu mopa jest coś tak satysfakcjonującego, a ta metoda bez użycia rąk jest niesamowicie wydajna. (Jeden z recenzentów Amazon żartuje nawet, że użył go jako noża do sałatek).

pedał action on the O-Cedar mop
Ryanne Crulle

To kompaktowy, wygodny system

Osobiście uwielbiam to, że całe wiadro z mopem pasuje do mojego zlewu kuchennego – i nie mam zbyt dużego zlewu w żaden sposób – więc mogę go łatwo napełnić i opróżnić. Głowica z mikrofibry schnie szybciej niż mopy w stylu lin, z których korzystała moja mama, a ponieważ uchwyt się zapada, jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w szczelnej szafce narzędziowej.

Jest tylko jedna wada

Nie szaleję za tym, że nie ma osobnego przedziału na brudną wodę. Tak więc, kiedy robię mój garaż na dwa samochody lub mój pies ma dzień na rzece, a następnie wpada do mojego domu, muszę wysypywać i napełniać częściej niż chciałbym lub używać osobnego wiadra do czystej wody.

Nadzienie the mop bucket in the kitchen sink
Katie Jackson

Zapłaciłbym kolejne 10 USD, aby mieć “technologię podwójnego kubełka”, którą reklamują inne mopy, takie jak Big Boss InstaMop.

Kończy się taniej niż mój stary Swiffer

Producent zaleca wymianę głowicy z mikrofibry co trzy do sześciu miesięcy. Pakiet dwóch głowic zamiennych kosztuje 12 USD. Tak więc, nawet jeśli jestem na trzymiesięcznym programie, kończy się to tańsze niż wymiana padów Wet Jet, co kosztuje mnie około 21 dolarów co trzy miesiące.

Dodatkowo, z tym mopem nie muszę kupować baterii i mogę wybrać dowolne rozwiązanie do czyszczenia.

Myślę, że najtrudniejsze dostosowanie obrotu mojego Wet Jet do O-Cedar będzie przyzwyczajenie się do mówienia “mop”. Swiffering brzmi bardziej wyrafinowanie. Ale jeśli jest coś, za co poświęcę klasę, w kieszeni jest więcej gotówki.

Loading...