Sąsiedzi za głośno? Rozwiązania halowe

Jeśli nie możesz znaleźć spokoju w pomieszczeniu ze względu na swoich sąsiadów, sprawdź te rozwiązania.
P: Mieszkam w mieszkaniu i chociaż lubię moich sąsiadów, nie mogę znieść dźwięku, jaki toczą się nad głowami i rozmawiają za ścianami. Jak mogę się trochę uspokoić?
hałaśliwy sąsiad-złośliwie-dziś-160322
Shutterstock

ZA: Tak jak ich kochamy, nasze domy nie zawsze są oazą spokoju – szczególnie jeśli mieszkamy w mieszkaniach lub domach wielorodzinnych. Hałas, który słyszymy od sąsiadów lub nawet członków naszej własnej rodziny, którzy tupią nad nami lub przez ściany, może być bardzo rozpraszający.

Zanim wyjaśnię, co możesz z tym zrobić, pozwól mi opisać, na czym polega problem. Dźwięk jest wibracją, która przechodzi przez solidną strukturę domu. Przeskakuj w górę i w dół na górę, a wibracje dosłownie przechodzą przez podłogę, podłoże, legary, płyty gipsowo-kartonowe, a następnie w kierunku Twoich uszu. Układanie wykładzin na podłogach lub układanie płytek korków na ścianach może tłumić hałas, ale nadal będzie można go usłyszeć.

Dodawanie izolacji do ścian jest najprostszym sposobem ograniczenia przenoszenia dźwięku, a użycie produktu, takiego jak izolacja Noise Reducing firmy CertainTeed, może zmniejszyć przenoszenie hałasu (http://www.certainteed.com). W przypadku izolacji wewnętrznej łazienki, a nawet hałasu zewnętrznego, jest to najtańsza alternatywa.

Bardziej dokładnym sposobem zabijania dźwięku jest oddzielenie połączenia między ścianą lub sufitem a hałasem po drugiej stronie. W przypadku sufitu można utworzyć separację za pomocą Green Glue, która pozostawia lukę pomiędzy starym sufitem z płyt kartonowo-gipsowych i nową warstwą suchej zabudowy, którą instalujesz. (Nigdy nie powiedziałem, że to będzie łatwe!)

POWIĄZANE: 9 inteligentnych wskazówek, jak radzić sobie z okropnymi sąsiadami

Klej pozostaje elastyczny i działa jak bariera dźwiękowa i może zredukować transfer dźwięku nawet o 20 procent. A kiedy skończy, wygląda jak zwykły sufit – oprócz tego, że będzie ciszej, ponieważ wibracje dźwiękowe również przez niego nie przepłyną. Ściany można traktować za pomocą izolacji, bariery dźwiękowej i klipsów izolacji dźwiękowej, jak na poniższym zdjęciu i można je znaleźć pod adresem http://www.soundisolationcompany.com/.

Wnętrz noise solutions
Firma Sound Isolation Company

Ten system może stworzyć bardzo cichy pokój, ponieważ dotyczy hałasu zewnętrznego i może zmniejszyć transfer dźwięku nawet o 25 procent. Koszt instalacji tego systemu na przykład na około 50 stóp ściany biegowej w domu wynosi około 1000 USD, nie jest tani, ale nie będzie już słychać rozmów z sąsiadami..

Jeśli chcesz wyciszyć dźwięk pochodzący z podłogi, rozważ zainstalowanie 440 Sound Barrier firmy Homasote (http://www.homasote.com/). Ta bariera może zmniejszyć przenoszenie dźwięku przez podłogi, niezależnie od wykończenia podłóg.

POWIĄZANE: Sąsiedzkie porady: Wskazówki dotyczące radzenia sobie z uciążliwościami obok

Jednym z najlepszych sposobów na wyciszenie jest dodanie do domu szumów za pomocą białych szumów. The Noise Shield skutecznie tłumi denerwujące głosy i dźwięki, dodając niestrukturalny dźwięk w obszarze ogólnym, aby maskować inne dźwięki.

System prywatności akustycznej Sonet oferuje tę samą technologię tłumienia dźwięku, którą stosują duże korporacje, ale są one pakowane w gotowe rozwiązania. Nadaje się do użytku w pomieszczeniach o powierzchni nawet 50 stóp kwadratowych i może leczyć do 500 stóp kwadratowych. Został zaprojektowany specjalnie w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb w zakresie prywatności mowy i ograniczenia zakłóceń i zakłóceń. Oba są dostępne na stronie http://www.speechprivacysystems.com/, a ich cena wynosi od 80 do 200 USD.

Dzięki niektórym z tych pomysłów możesz zachować spokój w domu i być może wprowadzić trochę spokoju do swojego codziennego życia.

POWIĄZANE: Jak mogę usunąć zadrapania na urządzeniach ze stali nierdzewnej? Odpowiedzi na twoje domowe pytania

Jeśli masz więcej pytań, wyślij mi e-mail za pośrednictwem mojej strony internetowej. Po więcej informacji odwiedź: www.housesmartstv.com.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 20 września 2007 na stronie TODAY.com.