Ping do nowej pralki lub suszarki? Co musisz wiedzieć

Pralki i suszarki mogą być urządzeniami niezbędnymi. Mogą być również drogie i skomplikowane, jeśli nie jesteś pewien, czego szukać. W ramach serii “Ulepszone przez Home” TODAYa edytor raportów konsumenckich Mandy Walker dzieli się tym, co musisz wiedzieć, gdy ping wyśle ​​nową pralko-suszarkę.

Jak znaleźć najlepszą pralkę i suszarkę

17 lutego 2015 r03:14

Pralki

Ładowacze czołowe a najlepsze ładowarki

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji między myjką załadowaną od przodu a myjką załadowaną od góry, najważniejsze są rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Ładowarki czołowe są zazwyczaj droższe, ale wydają się bardziej energooszczędne i pasują do większej ilości ubrań. Główną wadą zakupu ładowacza czołowego jest koszt początkowy, więc napięty budżet byłby jedynym powodem, dla którego top-loader byłby lepszym zakupem.

Shutterstock

Jedna wada dotycząca wydajnych myjni

Najskuteczniejsze zmywarki oszczędzają około 1400 dolarów w ciągu dekady zużywając ponad 100 000 litrów wody niż 10-letni konwencjonalny ładowacz czołowy, ale możesz zapłacić więcej z góry, a cykle zmywania są dłuższe, więc upewnij się, że kupiony przez ciebie ma opcję szybkiego cyklu.

Skup się na funkcjach

Dzisiejsze urządzenia są wyposażone w zaawansowane funkcje, które ułatwiają życie. Kilka najważniejszych cech myjni cech sportowych dzisiaj obejmują:

  • Sterowanie elektroniczne, które pozwala użytkownikom szybko wybierać cykle
  • Wyświetla pozostały czas cyklu i status
  • Dozowniki, które uwalniają detergent, wybielacz i zmiękczacz we właściwym czasie
  • Ustawienia pary – ale Walker ostrzega, że ​​tylko nieznacznie poprawia to czyszczenie plam

Upewnij się, że możesz dotrzeć

Producenci zwiększyli wydajność podkładek, aby zmniejszyć czas prania. Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest pogłębianie wanny, a dla niektórych może być trudno dosięgnąć dna pralki. Walker sugeruje sięgnięcie do spryskiwacza podczas pingowania. Jeśli nie możesz dotrzeć do końca, rozważ inny model.

Suszarki

Wysokowydajne suszarki

Nie ma czegoś takiego – jeszcze. Mówi się, że większość suszarek zużywa podobne ilości energii, zgodnie z Energy Star, więc nie kupuj żadnej reklamy, która mówi inaczej.

Nie wyrzucaj za burtę funkcji

Jeśli chodzi o suszenie ubrań, zwykle wystarczy wybrać poziom podgrzewania, czas i automatyczną suszenie oraz kilka opcji tkanin. Walker mówi, że tabliczki dotykowe mogą wyglądać imponująco, ale nie poprawiają wydajności, więc bądź świadomy, jakie funkcje naprawdę potrzebujesz.

Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz nowego

Suszarki mogą wyglądać dziś inaczej niż dziesięć lat temu, ale wszystkie są względnie podobne, wykorzystując czujniki wilgoci do wykrywania wilgotności prania i dopasowania czasu suszenia. Jeśli twoja obecna suszarka ma czujnik, najlepiej będzie zaoszczędzić pieniądze, utrzymując starą suszarkę, dopóki się nie zepsuje.