Odstraszacz mrówek? 7 zaskakujących zastosowań domowych na limonki

Limes dostają mnóstwo szacunku – w barze. Ale ten niedoceniony cytrus ma wiele zaskakujących zastosowań zdrowotnych, domowych i upiększających. Oto kilka naszych ulubionych.

5 nieoczekiwanych zastosowań wapna

10 lutego 2017 r01:08

1. Rozpocznij dzień wolny od pracy

Zacznij dzień od ciepłej szklanki wody z sokiem z limonki. Ta tradycja ajurwedyjska mówi, że alkalizuje ciało, zwalcza stan zapalny, poprawia trawienie i wspomaga odchudzanie. Jeśli nie ma nic innego, jest nawilżona i naładowana przeciwutleniaczami i zwiększającą odporność witaminą C.

2. Odbij mikrofale

Chrupiące, stęchłe mikrofale nie pasują do tego prostego pięciominutowego hackowania. Napełnij miskę bezpieczną w kuchence mikrofalowej pół szklanki wody, dwie łyżki sody oczyszczonej i połowę limonki, a następnie gotuj na wysokim poziomie przez około cztery minuty. Zetrzyj błoto poluzowane przez parę i delektuj się świeżym cytrusowym zapachem.

ZWIĄZANE Z: Czyszczenie biżuterii? 10 zaskakujących zastosowań domowych dla cytryn

3. Odśwież się

Czosnek, cebula i inne składniki, które uwielbiamy w naszym jedzeniu, mogą pozostawić ręce śmierdzące po cięciu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, po umyciu rąk wyszoruj ręce sokiem z limonki.

Zaskakujące zastosowania na przedmioty codziennego użytku: oliwa z oliwek, cytryny, więcej

Jul.06.201503:34

4. Coś jest podejrzane

Spritz cytrusów może oswoić ostrą rybę, a tym samym z usuwaniem śmieci. Po umieszczeniu resztek ryb w śmietniku, wlej trochę soku z limonki, zanim go włączysz, aby Twój dom nie pachniał jak marina.

5. Wysyłaj mrówki

Oleje z cytrusowych skórek zawierają ekstrakt (d-limonen), który jest toksyczny dla mrówek – nawet przerażających mrówek ognistych. Zamiast kompostować swoje skórki wapienne, użyj ich do stworzenia mrówek pestycydów (patrz tutaj przepisy na majsterkowanie), które z pewnością wykorzenią mrówki. Jeśli jesteś typem bardziej aktywnym i pozwalającym żyć, możesz również spryskać miksturę w drzwiach i parapetach, aby powstrzymać małe robale przed inwazją twojego domu.

ZWIĄZANE Z: 8 zaskakujących zastosowań dla jaj: ogrodnictwo, lepsza skóra i więcej

6. Zachowaj świeże kwiaty

Dodaj dwie łyżeczki soku z limonki i jedną łyżeczkę każdego wybielacza i cukru do wazonu pełnego ciepłej wody. Ta mikstura do majsterkowania pomoże utrzymać ten piękny bukiet w radosnym nastroju. Wybielacz zabija bakterie, cukier karmi kwiaty, a sok z limonki zakwasza wodę.

7. Zalej włosy na primping

Czy walczysz ze swoimi lokami? Ta sztuczna maseczka do włosów z orzechami kokosowymi i limonką obiecuje mniej wyrzutów bitewnych.

Oto, jak prawidłowo załadować zmywarkę i więcej domowych hacków

11.06.201604:37