O o! Jak usunąć sok z drzew z ubrań, dywanów i mebli

Ten sok z drzewa, którego nie możesz wydostać się z dżinsów, jest beznadziejny z jakiegoś powodu. Drzewa wytwarzają tę naturalną żywicę, aby uszczelnić wszelkie cięcia i uszkodzenia kory. Jeśli wypróbowałeś każdego odkurzacza i nie miałeś szczęścia, usuwając soki, to dlatego, że nie słyszałeś jeszcze odpowiedniej rady. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak eksperci usuwają ten lepki lep.

Jak usunąć sok z drzewka z ubrań

Czyszczenie i organizowanie pro Donna Smallin Kuper mówi, że istnieje jeden sposób na wydobycie żywicy z odzieży – płynu do czyszczenia na sucho! (Odplamiacz tapicerski Guardsman jest dostępny online).

Najpierw sprawdź etykietę odzieży. Jeśli można go zmywać, gąbczasty, suchy płyn do czyszczenia na sok i pozostawić do wyschnięcia. Upewnij się, że znajdujesz się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i nie zbliżasz się do płomienia podczas korzystania z płynu czyszczącego, ponieważ jest on wysoce łatwopalny.

Gdy obszar jest suchy, namocz plamę w mieszaninie detergentu do prania i zaledwie kilku kropel amoniaku. Pozwól, aby działała na plamie przez 30 minut, a następnie wypierz ją w płynnym detergencie. Pamiętaj: nie wybielaj odzieży, ponieważ wybielacze i amoniak wytwarzają trujące opary.

Jeśli plama nie zniknie lub jeśli nie można jej prać, należy ją zabrać do profesjonalnego czyszczenia.

3 obalone mity o pralni

2 kwietnia 2015 r01:27

Jak usunąć soki z tapicerki i dywanu

Jack White, wiceprezes działu technicznego serwisu Rainbow International, zaleca stosowanie rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho w celu usunięcia sosny z tapicerki i dywanu.

“Aby usunąć sok z tapicerki i dywanu, staraj się zdrapać jak najwięcej żywicy, używając tępego przedmiotu, np. Łyżki” – mówi White. “Poddaj się żywicy próżniowej. Bądź cierpliwy i próbuj usunąć jak najwięcej soku z drzewa w tym procesie. “

Jak naciągać lampki choinkowe

Dec.02.201501:09

Przed obróbką pozostałego soku za pomocą rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho, sprawdź instrukcje producenta. Wstępnie przetestuj środek czyszczący na kawałku dywanu lub tapicerki lub w miejscu, gdzie nie ma przeszkód. Upewnij się, że jesteś w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a nie w pobliżu otwartego ognia. Jeśli nie ma uszkodzeń wykładziny lub tapicerki, nałóż niewielką ilość rozpuszczalnika na plamę. Wymieszaj, nie szoruj, pracuj od zewnątrz miejsca i przesuwaj się w kierunku środka. Dokładnie postępuj zgodnie ze wskazówkami produktu. Być może będziesz musiał to zrobić kilka razy, aby usunąć miejsce. “

Następnie, jeśli plama pozostanie, skonsultuj się z profesjonalnym sprzątaczem.