Nigdy nie myślałeś o życiu w przyczepie kempingowej? Ten zmieni twój umysł

Nie możesz uważać “mobile home” i “luxury” za słowa, które zwykle idą w parze. Ale po tym, jak zobaczysz kompletny przebudowę dwupiętrowego domu z 1991 roku w malowniczej dolinie Napa w Kalifornii, możesz zmienić zdanie.

The living room before the remodel.
Salon przed przebudową.Dzięki uprzejmości Kim Thompson

Kim Thompson dzieli dom z mężem Achille Bigliardi i twierdzi, że przestrzeń o powierzchni 1,288 stóp kwadratowych wpisuje się w zobowiązanie pary do prostszego życia, z filozofią “mniej domu, więcej życia”. Nie zmieniając śladu ani ruchomych ścian wewnętrznych, zobacz, jak para przerobiła dom mobilny na paralizator w zaledwie siedem tygodni.

Zdjęcie Achille

Kuchnia

Zdjęcie Achille

Thompson napisała na swoim blogu, że para spędzała “godziny i godziny” w IKEA, gdzie kupowała szafki kuchenne i zmywarkę, korzystając z usług outsourcingu masowych sprzedawców detalicznych i ich zespołu instalacyjnego.

“Jesteśmy całkowicie zadowoleni z wyniku” – napisała. “Najlepsza kuchnia, jaką kiedykolwiek jadłem, z rękoma.”

The kitchen before the makeover.
Kuchnia przed remontem.Dzięki uprzejmości Kim Thompson
The kitchen after the makeover.
Kuchnia po remoncie.Zdjęcie Achille

Nigdy nie był wielkim miłośnikiem granitu, Thompson zamiast tego wybrał blaty Coriana w Iskin, ponieważ przypomina jej wygląd wylanego cementu. Plus, przyszedł o około połowę ceny Ceasarstone lub innego podobnego materiału. “Najwyraźniej, [znana na całym świecie restauracja Napa Valley] French Laundry używa Coriana w kuchni i to mi wystarczy” – napisała na swoim blogu.

Łazienki

Zdjęcie Achille

Para wyskoczyła na kafelkach metra w obu domowych łazienkach – a Thompson twierdzi, że jest to jedna z jej ulubionych części reorganizacji. Zamówiła też najgłębszą nietypową wannę, jaką mogła znaleźć w łazience dla gości, i wybrała szklaną obudowę do głównej łazienki z prysznicem. Szafki łazienkowe, oświetlenie, lustra i wyposażenie pochodziły z IKEA.

The master bathroom before the makeover.
Główna łazienka przed remontem.Dzięki uprzejmości Kim Thompson
The master bathroom after the makeover.
Mistrzowska łazienka po przeróbce.Zdjęcie Achille

W głównej łazience wysoka lustrzana szafka sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się większa, a lampa solarna pod prysznicem pozwala na wspaniałe naturalne światło.

Para wybrała naturalny korek, aby zastąpić stary dywan – i przejechała go pod każdym pokojem w domu, łącznie z łazienkami i kuchnią. Niecałe 4 USD za metr kwadratowy, Thompson szacuje, że koszt był o połowę mniejszy niż jakikolwiek inny zaprojektowany produkt z drewna – i równie wytrzymały.

Sypialnia

Zdjęcie Achille

Po niedawnym trzęsieniu ziemi para była ostrożna, aby nie powiesić niczego na swoim łóżku w ramach przebudowy. Ale dla małego wzrostu i zainteresowania wzrokowego Thompson użył ekranu, który odziedziczyła po swojej mamie. Wykorzystała także proste zasłony IKEA, aby ukryć garderobę, pomysł, który zawsze sprawia, że ​​przestrzeń jest czysta – i jeden z jej ulubionych drobiazgów..

Zdjęcie Achille

Ściana eleganckiego, nowoczesnego magazynu, również z IKEA, pokrywa ścianę naprzeciwko łóżka, zastępując telewizor – coś, czego Thompson nie chciał w sypialni.

Zachwycony wynikiem

Zdjęcie Achille

Nie tak dużo osób DIY, para pracowała z wykonawcą, aby uzyskać większość pracy. Całkowity koszt projektu – w tym wyburzenia, okna, podłogi z korka i listwy przypodłogowe, dach, drzwi wewnętrzne, farby, szafki kuchenne, urządzenia, zlewozmywaki i szafki łazienkowe, prysznice wyłożone kafelkami, toalety, szafki do przechowywania w salonie i sypialni oraz półki w szafach – przybyło około 80 000 $. Jeśli brzmi to jak dużo w przypadku domu mobilnego, rozważ koszty utrzymania w tym pożądanym i drogim regionie Kalifornii.

“Znajdujemy się w odległości krótkiego spaceru od jednych z najlepszych restauracji i winiarni w kraju i około godziny drogi od San Francisco, kilka godzin od plaży i kilka godzin od gór” – napisała Thompson na swoim blogu , jednocześnie zwracając uwagę, że nie płaci ona podatku od nieruchomości, co dla wielu jest ogromnie trudnym wyzwaniem.

“Jesteśmy pewni, że nie ma takiego miejsca w całej Kalifornii – żadne miejsce w całym kraju tego pożądanego nie kosztowałoby mniej niż 800 dolarów miesięcznie na życie. Podjęliśmy więc decyzję, by zainwestować w nasz komfort, zamiast w hipotekę, i cieszymy się, że tak właśnie zrobiliśmy. “

Zobacz więcej mobilnego domu na blogu Thompsona “My Mod, Mod Mobile Home.”

Jeff Lewis z “Flipping Out” pokazuje dramatyczne przemiany pokoju

10 sierpnia 2015 r04:30

Alesandra Dubin jest pisarką z Los Angeles i założycielem bloga lifestyle’owego Homebody in Motion. Obserwuj ją na Facebooku, Instagramie, Google+ i Twitterze.