Listę Tygodnia: posiadłość Eva Marie Saint’s Old Hollywood

2410 Mandeville Canyon Road, Los Angeles

Na sprzedaż: 5 395 000 $

To $5.395 million Old Hollywood estate doesn't show off but has an informal elegance.
Ta nieruchomość z majątku Old Hollywood o wartości 5,359 miliona USD nie jest popisana, ale ma nieformalną elegancję.Dzisiaj

Kiedy w 1977 roku obejrzała główną łazienkę z białego marmuru w domu Mandeville Canyon, Gail Andrews zauważyła coś, czego nie można zobaczyć na co dzień w domu: statuetkę Oskara.

Aktorka Eva Marie Saint, ówczesna właścicielka domu, otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie “On the Waterfont” w 1954 roku. Według Andrewsa, który kupił dom, Saint jest tak uroczy i wygodny jak jej dom , prywatne rekolekcje zbudowane w złotym wieku Hollywood, kiedy Saint zagrała jedną z najbardziej znanych kobiecych ról w historii. Była upartym szpiegiem w “North Northwest” Alfreda Hitchcocka i wypowiedziała tę słynną linię w “On the Waterfront” Marlonowi Brando: “Nie powiedziałem, że cię nie kocham.” Powiedziałem: “Trzymajcie się ode mnie z daleka” . “”

Saint wychowała dwójkę dzieci w tym prywatnym, rozproszonym, cytrynowożółtym gospodarstwie na dwóch zalesionych akrach. Mała platforma na podwórzu służyła jako scena dla zespołu na weselu jej córki, powiedział James R. Andrews, mąż Gail.

The four-bedroom, six-bathroom home has a large living room with a fireplace.
Dom z sześcioma łazienkami z czterema sypialniami ma duży salon z kominkiem.Dzisiaj

Gwiazdy obfitują, ponieważ tył posiadłości przylega do innej nieruchomości należącej do Heidi Klum i Seal, a Sarah Michelle Gellar właśnie kupiła miejsce po drugiej stronie ulicy.

“Miejsca takie jak ta często odwołują się do celebrytów, ponieważ są na uboczu, a mimo to są wygodne we wszystkim”, powiedziała agentka aukcji Mary Lu Tuthill z Coldwell Banker Previews International. “Kiedy jedziesz po kanionie, odprężasz się.”

W domu z sześcioma sypialniami z czterema sypialniami brakuje tej wielkiej formalności, którą można znaleźć w nowszych domach gwiazd. To się nie pokazuje. Zamiast tego ma nieformalną elegancję: duży salon z kominkiem, okna z widokiem na ogród, białą marmurową łazienkę z błyszczącymi mosiężnymi uchwytami i wystawną wanną – wszystko to, nie wliczono Oscara.

Według kalkulatora hipotecznego Zillow miesięczna płatność wyniesie 21 144 USD, zakładając 20-procentową zaliczkę na 30-letnią hipotekę.

Zobacz więcej zdjęć domu na blogu Zillow

Więcej z Zillow: 

Domy na sprzedaż, gdzie czas zatrzymał się

Nowy Jork Hearst Penthouse Idealny do skafandra

Fred Thompson sprzedaje Virginia Estate innemu Republikaninowi