Jessica Alba’s Honest Company pod ostrzałem na proszek do prania

Jessica Alba’s Honest Company walczy z twierdzeniami, że jej detergent do prania nie jest tak “uczciwie wolny” od szkodliwych chemikaliów, jak twierdzi.

Firma kwestionuje “rozczarowujący” artykuł Wall Street Journal, który zlecił dwa niezależne testy laboratoryjne płynnego detergentu do czyszczenia Honest. W obu testach znaleziono niebezpieczną substancję chemiczną, którą firma przysięga, że ​​jej nie używa.

Jessica Alba holds up a bottle of Honest Company laundry detergent
Uczciwa firma założycielka Jessica Alba na imprezie firmowej w czerwcu 2014.Stefanie Keenan / Getty Images for Target

Składnik, laurylosiarczan sodu lub SLS, powszechnie występuje w detergentach, chociaż wielu uważa, że ​​powoduje podrażnienie skóry.

Uczciwa firma twierdzi, że nie używa SLS, ale alternatywnego składnika, siarczanu sodu, SCS, w swoim detergencie do prania.

“Chcemy również obalić mit, że laurylosiarczan sodu (SLS) i kokosiarczan sodu (SCS) są takie same. Nie są “- powiedziała firma w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Następnie przystąpiono do przedstawienia szczegółowego wyjaśnienia różnic molekularnych między tymi dwoma.

POWIĄZANE: Jessica Alba wprowadza linię kosmetyków w procesach sądowych Honest Company

“Dziennik wyraźnie miał na celu zaszkodzić reputacji i dobrej woli, z których jesteśmy dumni, że zbudowaliśmy tutaj w Honest i chcieliśmy ustalić ten rekord.”

The Honest Company's co-founder, Jessica Alba
ARLETA, CA – 17 sierpnia: Uczciwy firmy Jessica Alba dostaje dzieci podekscytowany na uczciwej firmy + stan z powrotem do szkoły w dniu 17 sierpnia 2015 r. W Arleta w Kalifornii. (Zdjęcie: Charley Gallay / Getty Images for The Honest Company)Charley Gallay

W artykule opublikowanym w “Wall Street Journal” Honest dostarczył dokument z dokumentem od producenta detergentów, Earth Friendly Products, z informacją, że produkt nie zawiera żadnego SLS. Z kolei firma Earth Friendly twierdzi, że certyfikat pochodzi od dostawcy chemicznego, Trichromatic West Inc.

POWIĄZANE: Filtr przeciwsłoneczny Jessica Alba jest kciuk w dół od opalanych klientów

Ale Trichromatic powiedział dziennikarzowi: “certyfikat nie był oparty na żadnych testach i było” nieporozumienie “z producentem detergentów”, czytamy w raporcie.

Trichromatic powiedział, że “zawartość SLS” została wymieniona jako zero, ponieważ żadna nie została dodana podczas procesu produkcyjnego i “nie ma powodu, aby testować konkretnie” dla składnika.

Poza samym detergentem, Honest w zeszłym roku dostał się pod ostrzanie w pozwie zbiorowym, twierdząc, że firma “zwodniczo i myląco” określa swoje produkty jako “naturalne”. Pozew wniesiony w zeszłym roku twierdzi, że firma używała “syntetycznych składników” w swoich rękach. mydło, pieluszki i środek do czyszczenia powierzchni.

Twierdził również, że jego ochrona przeciwsłoneczna jest nieskuteczna, co odzwierciedla skargi wielu użytkowników zeszłego lata.

Alba była współzałożycielką Honest Company w 2011 roku i wprowadziła ją na rynek jako ekologiczny dostawca codziennych produktów konsumenckich, w tym pieluch, mydeł i środków czyszczących.

Szczery filtr Jessica Alba ma niektórych użytkowników palących szaleństwo

Aug.03.201504:09

Śledź Eun Kyung Kim na Twitterze w @eunkim.