Jak usunąć plamy z szminki na ubraniu, tapicerce i dywanie

Płonąca czerwona szminka może być seksowna na twoich ustach, ale to wszystko, gdy pojawia się na twojej ulubionej sukience, ląduje na twoim dywanie lub jest rozmazana na twojej kanapie. Pomadka jest z pewnością jedną plamą plamy, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z radą naszego zespołu ekspertów od sprzątania, już nie będziesz widzieć czerwonego.

Jenna Bush Hager przysięga na ten odplamiacz

Jan.04.201601:18

Jak usunąć szminkę z ubrania

Według Roberta Bella, współwłaściciela suchych środków czyszczących THREADS z Teksasu, szminka jest jedną z najtrudniejszych do usunięcia plam z powodu szerokiej gamy szminek i tkanin.

Krok 1: Zidentyfikuj tkaninę

Jeśli szminka jest na jedwabiu, wełnie lub kaszmelu (lub na przedmiocie nie nadającym się do prania), Bell zaleca wysłanie go do profesjonalisty. “Te tkaniny są organiczne i mogą zostać łatwo uszkodzone przez osobę niewykwalifikowaną.”

Krok 2: Aby prać bawełnę lub syntetyk, delikatnie zetrzyj nadmiar szminki.

Krok 3: Pracuj na plamie.

Połóż zabrudzoną część ubrania plamą w dół na papierowych ręcznikach. Nanieść środek do usuwania tłuszczu, taki jak Dawn, na tył bejcy. Zmyć detergent w plamę od tyłu.

Odwróć ubranie i za pomocą mokrej szczoteczki do zębów lekko przetrzyj detergent do piany, zaczynając od zewnętrznych krawędzi plamy i przesuwając się w kierunku środka. Podczas gdy obszar jest mokry i mydlany, umyj odzież w cyklu delikatnym, używając zwykłego detergentu w temperaturze wody zalecanej na etykiecie pielęgnacyjnej.

Jeśli plama nie zniknie, powtórz powyższy proces. Nie suszyć maszynowo tak długo, jak długo plama jest obecna, lub zaplamić plamę.

Jeśli plama nie ustępuje, przynieś odzież do pralni chemicznych.

Ray Liotta mówi “Shades of Blue” (i pozwala Jennie Bushowi Hagerowi wyczuć jego zapach)

28 lutego 2017 r04:55

POWIĄZANE: Jak łatwo usunąć plamy z kawy z ubrań i dywanów

Jak usunąć szminkę z tapicerki

Jack White, wiceprezes działu technicznego Rainbow International, sugeruje usunięcie nadmiaru szminki poprzez lekkie zeskrobanie go tępym przedmiotem, np. Łyżką.

Następnie, pracując od zewnętrznych krawędzi plamy i przesuwając się w kierunku środka, nałóż suchy rozpuszczalnik na plamę, osuszając go białym bawełnianym ręcznikiem. Może to zająć wiele prób, ale suchy rozpuszczalnik powinien załatwić sprawę. (Suche rozpuszczalniki są dostępne w sklepach ze sprzętem jako farba / olej / środki do usuwania tłuszczu) Po usunięciu plamy przepłucz powierzchnię, zwilżoną ściereczką. Wymieszać suchą szmatką, aby usunąć jak najwięcej wilgoci. Aby przyspieszyć proces suszenia, użyj wentylatora elektrycznego.

Zadzwoń do specjalisty, jeśli plama pozostanie. Ponadto, przed przystąpieniem do samodzielnego czyszczenia należy zabrać do profesjonalnej osoby jedwabną, wełnianą, antykwaryczną i vintage tapicerkę.

POWIĄZANE: Jak usunąć plamy z ubrań i mebli

Jak usunąć szminkę z dywanu

Dean Carter zaleca specjalistę od czyszczenia dywanów, aby usunąć szminkę z dywanu za pomocą rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho.

Najpierw użyj łyżki, aby delikatnie usunąć jak najwięcej szminki.

Następnie należy zastosować rozpuszczalnik do czyszczenia na sucho do białego bawełnianego ręcznika, a nie bezpośrednio do dywanu. “Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, ponieważ ten produkt może uszkodzić podłoże, jeśli nie jest używany z ostrożnością” – mówi Carter.

Używając czystej, białej szmatki i podnoszenia, obracając ruch, usuń plamę z dywanu.

Powtarzaj proces, aż plama zniknie.

Wypłucz rozpuszczalnik z dywanu, przemacniając na przemian obszar mokrą gąbką i suchym białym bawełnianym ręcznikiem. Aby usunąć pozostałą wodę, umieść złożony ręcznik na miejscu i stań na nim. Przenieś się do świeżego obszaru ręcznika, gdy robi się mokry. Mokry / suchy vac może być również użyty do szybkiego odsysania wody z dywanu.

Jeśli plama pozostanie, skontaktuj się z profesjonalną usługą czyszczenia dywanów.

Przypięte na Pinterest.

5 przydatnych zastosowań domowych do oleju kokosowego

Jan.04.201701:03