Jak łatwo usunąć plamy po perfumach z odzieży, dywanów i tapicerek

Niezależnie od tego, czy wylejesz trochę czy dużo, zapachy perfum naprawdę śmierdzą! Nic więc dziwnego, że plamy te mogą pojawić się równie łatwo na odzieży, jak na tapicerce i dywanie. Na szczęście profesjonalna sprzątaczka Leslie Reichert i ekspert od czyszczenia dywanów Dean Carter doskonale wiedzą, jak walczyć z tymi aromatycznymi wyciekami. Czytaj dalej, ponieważ dzielą się swoją wiedzą na temat walki z plamami.

Nowe zastosowania wódki w całym domu

26 września 2016 r00:46

Jak usunąć plamy po perfumach z odzieży

“Perfumy są oparte na oleju”, wyjaśnia Reichert, “więc chcesz użyć alkoholu do rozbicia oleju powodującego plamy”.

Najpierw zmyj nadmiar perfum.

Następnie za pomocą białej bawełnianej szmatki lub bawełnianej kulki wetrzyj alkohol w plamę, a następnie zmyj czystą białą szmatką.

Kontynuuj, aż miejsce zniknie.

Następnie pocierać białym mydłem w kostce (jak kość słoniowa) na miejscu. Mydło będzie owijać się wokół oleju i alkoholu i pracować, aby usunąć plamę.

Opłucz i pozwól elementowi wyschnąć na powietrzu.

Jeśli spot nadal tam jest, powtórz proces. Nie umieszczaj przedmiotu w suszarce ani nie podgrzewaj go, dopóki nie uzyskasz pozytywnej plamki, ponieważ ciepło utworzy plamę.

ZWIĄZANE Z: Jak usunąć plamy z szminki na ubraniu, tapicerce i dywanie

Przypięte na Pinterest.

Jak usunąć plamy z perfum z tapicerki

“Powyższy proces działa również na wytrzymałych tkaninach obiciowych” – mówi Reichert. Tylko pamiętaj, aby przetestować materiał w niewidocznym miejscu przed usunięciem plam.

W przypadku delikatnych tkanin jedwabnych lub zabytkowych skonsultuj się z profesjonalnym tapicerem.

ZWIĄZANE Z: 5 messes my myjemy złą drogę

Jak usunąć plamy z perfum z dywanu

“Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zmazać nadmiar perfum”, mówi Carter.

“Następnie zmierzyć plamę za pomocą mieszaniny 1/2 łyżeczki detergentu Dawn, 1 łyżeczki białego octu i 1 szklanki ciepłej wody. Pokryj roztwór plamą, a następnie usuń cały płyn z plamy za pomocą czystej, białej szmatki. Usuń roztwór detergentu z dywanu, przecierając go czystą wodą i osuszając go aż do zniknięcia detergentu. “

Jest to ważny krok, ponieważ pozostałości detergentu działają jak magnes na zabrudzenia i jeśli nie zostaną usunięte, powstaje jeszcze większa plama.

Na koniec wysuszyć.