Gdzie mieszkają książę i księżna Sussex? Oto wszystko, co wiemy

Kiedy słyszymy słowo “mieszkanie”, myślimy o skromnym mieszkaniu w budynku dzielonym z nieznajomymi, ale zostawmy je królewskim, aby poszły o wiele, dużo większe.

Po niedawnych zaślubinach, książę Harry i były Meghan Markle są podobno wprowadzani do 21-pokojowego “Apartamentu 1” w Pałacu Kensington. Według licznych doniesień, dom został odnowiony w ciągu ostatniego roku po tym, jak para poprosiła o przeprowadzkę tam w celu uzyskania większej przestrzeni.

Kensington Palace
Książę Harry i Meghan, księżna Sussex, zamieszkają w Pałacu Kensington, gdzie mieszkają także książę William i Catherine, księżna Cambridge.. Andrew Parsons / PA Wire za pośrednictwem AP

I na pewno będzie więcej miejsca dla nowożeńców, biorąc pod uwagę, że ich obecny dom ma dwie sypialnie. Książę i księżna Sussex mieszkają w Nottingham Cottage, kawalerce Harry’ego, zanim Meghan się pojawiła. To także miejsce, w którym książę zadał to pytanie amerykańskiej aktorce, która gotowała pieczone kurczaki jesienią 2017 roku.

“Nott Cott”, jak to się czasem mówi, znajduje się w londyńskim Kensington Palace (który również ma swój przydomek “KP”) i był księciem Williamem i byłym domem startowym Kate Middleton po ich ślubie. Książę i Duchess z Cambridge ostatecznie przeniósł się do “Apartament 1a”, czteropiętrowy, 20-pokojowy apartament wewnątrz pałacu.

A teraz wygląda na to, że Harry i Meghan mogą być ich sąsiadami.

Bracia i ich rodziny mają również innych krewnych mieszkających w pałacu, w tym księcia i księżną Gloucester, księcia i księżnę Kentu oraz księcia i księżniczkę Michaela z hrabstwa Kent.

Wewnątrz Kensington Palace w Londynie

25 kwietnia 2011 r04:04

W sumie, Kensington Palace ma 547 pokoi, podzielonych na różne apartamenty i biura (William i Harry mają tam swoje biura). Pierwszy raz został zbudowany w XVII wieku jako krajowa wyprawa dla nowożeńców Król Williama i Królowej Marii.

Królowa Wiktoria i Królowa Maria urodziły się tam, a także tam, gdzie księżna Diana wychowała Williama i Harry’ego. W rzeczywistości, gdy William był młodym chłopcem, Diana miała dmuchany zamek zainstalowany na terenie.

Jeśli Harry jest czymś podobnym do jego mamy, on i Meghan zrobią swój własny akcent na swój dom w pałacu. Dzięki doświadczeniu Meghan będzie prawdopodobnie miała jeden z najmodniejszych apartamentów w całym obiekcie.