Czy wykonano pracę z autodestrukcją? Przeczytaj to najpierw

Nie popełnij tego błędu: praca z autodestrukcją może kosztować małą fortunę. Mając to na uwadze, ważne jest, aby wiedzieć, jak postępować, zanim zdarzy się wypadek – zwłaszcza, jeśli w końcu jesteś kierowcą, który powoduje wypadek.

Te wskazówki mogą pomóc.

1. Przygotuj się na uderzenie. Upewnij się, że jesteś zadowolony z miejsca, w którym Twój udział własny jest ustawiony na kolizje na polisie ubezpieczenia auto. Często jest to kwota 500 USD, ale w pewnym momencie może się to zdarzyć nawet do 1000 USD – taktyka, która naprawdę może pomóc w obniżeniu stawek ubezpieczeniowych w czasie. Biorąc pod uwagę wysokie koszty napraw karoserii, bądź przygotowany na wypłatę całej gotówki z kieszeni, jeśli wypadek jest twoją winą.

2. Zrozum system. Twój ubezpieczyciel może skierować cię na listę zatwierdzonych napraw, które mogą być w porządku – ale pamiętaj, że mogą one ulec pokusie, aby skrócić drogi samochodem, aby zaoszczędzić pieniądze. Wynika to z faktu, że będą oni otrzymywać tylko wstępnie wynegocjowane stawki od firmy ubezpieczeniowej, a stawki te mogą być skąpe.

3. Uzyskaj więcej niż jeden szacunek. Zrób dobre notatki, gdy pierwsze odwiedzone miejsce mówi, jakiego rodzaju naprawy potrzebujesz i ile kosztują naprawy. Następnie szybko zadzwoń do trzech lub czterech innych s i zapytaj, ile będą pobierać za tę samą pracę. Wypróbuj różne firmy, w tym niezależne firmy, placówki sieciowe i przedstawicielstwa handlowe.

4. Wiedzieć, czego się spodziewać, jeśli chodzi o części zamienne. Wiele firm ubezpieczeniowych chce, aby naprawy zużywały mniej kosztowne części zamienne lub generyczne części zamienne, w przeciwieństwie do oryginalnych części producenta (OEM), które dokładnie pasują do pojazdu i kosztują więcej. Nie możesz mieć dużego wyboru w tej sprawie, jeśli jesteś odpowiedzialny za wypadek – ale jeśli nie popełniłeś błędu, poinstruuj, aby użyć części OEM.

5. Jak działa stawka za naprawę? Możesz odwiedzić witrynę internetową Assured Performance Collision Care, aby zlokalizować w swojej okolicy, która spełnia kluczowe standardy wydajności.

6. Sprawdź reputację i historię skarg. Kiedy zerujesz, sprawdź, ilu konsumentów skarżyło się na to, odwiedzając witrynę Better Business Bureau. Możesz również skontaktować się z biurem generalnego prokuratora generalnego lub działem ds. Konsumentów. Aby znaleźć szczegółowe informacje kontaktowe dla swojego stanu, kliknij tutaj.

7. Wyjaśnij swoje wydatki na wynajem samochodu. Naprawy auto-body często trwają dłużej niż oczekiwano – co oznacza, że ​​możesz zostać zablokowany przez długi czas na wypożyczonym felgi przy potencjalnie wysokich kosztach. Jeśli regularnie płacisz nominalną miesięczną opłatę za ubezpieczenie samochodu na wynajem, możesz otrzymać zwrot jedynie za wynajęcie samochodu kompaktowego. Jeśli taki mały samochód nigdy by nie zadziałał, być może nadszedł czas na ponowną ocenę zasięgu.

8. Czy masz samochód europejski?? Jeśli tak, to naprawa, której używasz, powinna posiadać specjalną certyfikację od producenta samochodu, a także specjalistyczny sprzęt do mocowania aluminiowych i twardych części pojazdu. Zatwierdzone przez twojego ubezpieczyciela mogą nie pasować do rachunku za twój samochód, ale twój ubezpieczyciel wciąż powinien płacić za takie specjalistyczne naprawy.

9. Nie ulegaj nadmiernemu wpływowi gwarancji ubezpieczyciela. Aby zachęcić Cię do korzystania z sieci w swojej sieci, Twoja firma ubezpieczeniowa może zaoferować gwarancję na części zamienne. Ta gwarancja często nie jest konieczna, ponieważ większość gwarantuje ich pracę, a producenci części gwarantują części.

10. Złóż swoje podpisanie jako wymóg. Zwłaszcza, gdy masz kłopot z naprawą, uprzejmie wyjaśnij, że żadna praca nie powinna się zdarzyć, dopóki nie autoryzujesz go w pierwszej kolejności. Kiedy nadejdzie czas, aby odebrać samochód, uważnie przejrzyj rachunek i upewnij się, że wszystko zgadza się z szacunkiem, który otrzymałeś, i notatkami, które zrobiłeś wcześniej. Jeśli zauważysz coś, czego nie autoryzowałeś, porozmawiaj o tym.

Źródła:

  • Biuro lepszego Biznesu
  • “The Lowdown” w magazynie Personal Finance Kiplingera  
  • Edmunds.com
  • Rick Brooks, certyfikowany planista finansowy w Solana Beach, Kalifornia.