Czy pranie ręczników za pomocą zwykłego prania jest w porządku?

Kiedy przychodzi pora prania, większość z nas nie zastanawia się dwukrotnie nad ręcznikami i szmatami do mycia naczyń przy normalnym obciążeniu. Czy to naprawdę jest OK? A może są przedmioty, których nie należy mieszać z resztą??

TODAY Home poprosił Cloroksa, eksperta w zakresie czyszczenia i prania Clorox, Mary Gagliardi (znanego również jako “Dr Laundry”), aby opowiedzieć nam o wszystkim.

Prać oddzielnie:

Zawsze myj mocno zabrudzone, zarodkowe przedmioty, takie jak głowy mopa, ściereczki do czyszczenia (szczególnie do kuchni lub łazienki) lub przedmioty, które są zanieczyszczone płynami ustrojowymi w oddzielnym ładunku od zwykłego prania. Wypłucz stałe przedmioty z przedmiotów przed ich praniem w największym możliwym stopniu.

Pierz z regularnym praniem:

Z drugiej strony z pewnością można dodać jeden lub dwa brudne ręczniki do naczyń lub ścierki do naczyń do zwykłego ładunku białych. Gagliardi potwierdza, że ​​nie będą one miały tak dużego wpływu na ogólny proces prania.

3 obalone mity o pralni

2 kwietnia 2015 r01:27

Temperatura ma znaczenie

Aby najlepiej wyczyścić ubrania, umyj je w gorącej wodzie – lub najgorętszej temperaturze zalecanej na etykiecie do pielęgnacji tkanin. Nie naciskaj tylko “gorącego” ustawienia pralki i odejdź, ostrzega Gagliardi.

Jeśli grzejnik znajduje się daleko od myjki, dodajesz dużo zimnej wody, zanim jakakolwiek gorąca woda przejdzie przez rury. Aby tego uniknąć, należy najpierw spłukać ubrania w ustawieniu “gorącym” przed rozpoczęciem regularnego cyklu prania. Pozwoli to na ogrzanie rur, tak aby faktycznie przepływała ciepła woda podczas cyklu prania.

Jeśli obniżyłeś temperaturę na grzejniku, prawdopodobnie myjesz w ciepłej wodzie. Aby uniknąć tego problemu, zwiększ temperaturę podgrzewacza ciepłej wody na noc przed planowanym umyciem gorącą wodą.

Sposób prania może wpłynąć na żywotność pralki

Feb.09.201703:33

Czy powinienem używać wybielacza??

Podczas mycia skażonych przedmiotów, takich jak ściereczki do czyszczenia łazienki i głowice mopa, można dodać wybielacza, aby zabić zarazki w cyklu prania. Pamiętaj tylko, aby dodać go do dozownika wybielacza, a nie bezpośrednio na pranie.

W przypadku przedmiotów, które nie są bezpieczne do wybielaczy, użyj najgorętszej zalecanej wody, aby zmniejszyć zarazki.