Co wiedzieć o pomalowaniu pokoju na czarno

Jeśli chcesz zrobić odważne oświadczenie w swoim domu, nie ma nic bardziej dramatycznego niż pokój z czarnymi ścianami. I, co zaskakujące, działa w różnych stylach.

Cindy Gold

“Wszechstronny jak twój ulubiony L.B.D., czarny nie ma ograniczeń w wystroju”, mówi projektant wnętrz Windsor Smith, założyciel Windsor Smith Home i autor Windsor Smith Homefront: Design for Modern Living. “Używałem czarnych ścian do inspirowanych Bauhausem pokoi dla dżentelmenów, pełnych akcji pokoi rodzinnych, eleganckich jadalni i domków Hamptons.”

POWIĄZANE: Wdowa dostaje niespodziankę do domu od nieznajomych – i jest piękna

Michael Wells

Jeśli chcesz wypróbować czarne ściany w swoim domu, wiedz, że to wszystko, czy nic, mówi Smith. “Jedna czarna ściana go nie odcina” – zauważa. “Czarny musi cię otoczyć. To mniej niż kolor. “

Aby to zadziałało, Smith sugeruje użycie czarnego wykończenia kości dla ścian i połysku dla frezarki: “Potrzebujesz takiego rodzaju kontrastu – jeden absorbujący, a drugi odbijający.”

Obawiające się czarne ściany będą wyglądały przygnębiająco? Udekoruj dobrymi przedmiotami, aby podnieść nastrój. “Gęste odcienie czarnego show najlepiej w połączeniu z meblami w odcieniach czerwieni, niebieskiego lub brązu, aby stworzyć ciepło i intensywność.

Nie ma lepszego towarzysza dla czarnych ścian niż bogatej, ciepłej drewnianej skrzyni lub pozłacanego lustra “- mówi. “Do prawdziwego podniecenia dodaj białe, poślizgnięte sofy z głębokimi poduszkami w kolorze indygo, które nadają im tajemniczy i wyrafinowany wygląd, nie czując się zbyt gładko”.

POWIĄZANE: Uwielbia tapetę! Taylor Swift wyrusza na wycieczkę po swoim domu na “73 pytania”

Brać a look inside Kerra Huerta's Washington, D.C. home
DZISIAJ Digital: Zajrzyj do domu Kerry Huerta w Waszyngtonie, DC.Samantha Okazaki / DZISIAJ

Dodatkowo, stary pomysł, że ciemne ściany sprawią, że pokój będzie mniejszy, jest całkowicie fałszywy.

“Poza zmiennymi nastrojami, jakie mogą ustawić czarne ściany – intymność, dramatyzm, rustykalność lub seksowna ciemność rozciągają się na obwodzie pomieszczenia” – ujawnia Smith. “Dodaj ebonizowane podłogi lub czarny dywanik nubby, a linie pokoju po prostu znikną. Wszystko w środku pływa. Po prostu uwielbiam ten efekt. Nic nie przynosi większej uwagi ludziom i skarbom, które kochasz. “

Przypięte na Pinterest.

Ellen Sturm Niz, redaktorka i pisarka w Nowym Jorku. Śledź ją na Twitterze, Pinterest i Instagram.