Chcesz kupić lub sprzedać swój dom na wiosnę? Oto, co warto wiedzieć

Wiosenny rynek nieruchomości się nagrzewa!

Ze względu na niski poziom zapasów w całym kraju, rosnące ceny czynszów i brak nowych konstrukcji, fala zmieniła się w rynek sprzedawcy. Ale nie rozpaczaj, kupujący.

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić, czy sprzedać, Aubrey ma mnóstwo wskazówek, jak wejść na rynek nieruchomości.

Na rynku mieszkaniowym wiosennego sprzedawcy, oto jak uzyskać najlepszą ofertę

Mar.03.201603:28

Kupujący

Kiedy jesteś w otwartym domu lub oglądasz dom, czego powinieneś szukać?

Zwróć uwagę, czy dom jest czysty i uporządkowany. Jeśli nie zrobią łóżka, co sprawia, że ​​myślisz, że zrobili konserwację ogrzewania i klimatyzacji?

Sprawdź też, ile osób tam jest, jeśli jest to dom otwarty. Jeśli podoba Ci się dom, prawdopodobnie tak samo dobrze sobie poradzisz – więc będziesz chciał szybko wykonać ruch.

POWIĄZANE: 9 inteligentnych wskazówek, jak radzić sobie z okropnymi sąsiadami

Jakie są czerwone flagi, których powinien szukać kupujący?

Sprawdź, czy piwnica pachnie stęchlizną – może to wskazywać na wycieki wody, które nie zostały prawidłowo naprawione.

Szukaj również dowodów naprawy stropu, co również wskazywałoby na wcześniejszy wyciek.

Jakie są dobre cechy, których powinien szukać kupujący?

Miej oko na nowe systemy mechaniczne, takie jak ogrzewanie i klimatyzacja, które pomogą ci uniknąć nakładania pieniędzy na ulepszenia w najbliższej przyszłości. Ponadto, jeśli dach jest nowy lub w dobrym stanie, to kolejny koszt, którego nie będziesz musiał się martwić w najbliższym czasie.

Sprzedawców

Podaj cenę swojego domu

Nie przeceniaj swojej pozycji tylko dlatego, że jest to rynek sprzedawcy. Właściciel domu odpowiada za cenę, ale często kłóci się z agentem nieruchomości. Nie jest już mądrze ustalać ceny, spodziewając się, że kupujący chce negocjować niższą cenę. Kupujący nieruchomości są teraz mądrzejsi od wszystkich informacji dostępnych w Internecie i wiedzą, ile wart jest dom.

POWIĄZANE: Chcesz sprzedać? 7 majsterkowiczów, które zwiększą wartość Twojego domu

Ulepsz ściany i podłogi

Ściany i podłogi mają największy wpływ na sprzedaż domu. To jest jedna rzecz, którą powinieneś ulepszyć podczas sprzedaży. Pomaluj ściany, a to jest jeszcze tańsze, jeśli możesz to zrobić samemu. Uaktualnij do podłóg drewnianych lub ulepsz nowy dywan. Ogólnie rzecz biorąc, możesz wydać 10 000 $ na przygotowanie się do sprzedaży domu. Musisz wydawać pieniądze na zarabianie pieniędzy.

Dokonaj modernizacji kuchni i łazienki na średnim poziomie

mają wysoki zwrot z inwestycji, a to oznacza Whirlpool lub GE, a nie Wolf lub Viking. Nie marmur, tylko biała płytka. Są to lepszy zwrot z inwestycji. Chcesz, żeby Buick nie był mercedesem, zbyt niski lub zbyt wysoki nie jest dobry.

Masz białą lodówkę, biały piec i zmywarkę ze stali nierdzewnej? To tak, jakby mieć czerwone Ferrari z szarymi drzwiami. Wygląda na to, że został zniszczony i kto chce to kupić? Zdobądź nowe, pasujące urządzenia. Nie zrobienie tego może kosztować sprzedaż.

Zachowaj to światło

Ciężkie / ciemne okna sprawiają, że domy wyglądają na mniejsze i przypominają jaskinię. Ich usunięcie jest koniecznością.

5 sekretów inscenizacji domu, aby zmaksymalizować wartość nieruchomości

17 sierpnia 2015 r03:57