5 rzeczy, które musisz wiedzieć o opiece nad swoją amerykańską flagą – i jak ją wycofać

Czwarty lipca oznacza wiele rzeczy dla Amerykanów: dzień wolny od pracy, gorący grill, plaża i fajerwerki, gdy zapada zmrok.

Ale święto jest, w sercu, świętowaniem naszej niepodległości – i sprawia, że ​​cały czas myślimy o naszej amerykańskiej fladze.

Mimo to, chociaż wiele osób zna salutowanie flagi lub przysięganie wierności, niewiele osób wie, jak dbać o swoje flagi – w tym, jak sobie z nimi radzić, jeśli chodzi o “emeryturę”. Po pierwsze, właściwie jest palić flagę, gdy nadejdzie jej czas.

“Ważne jest, aby wiedzieć, jak posługiwać się i zbywać amerykańską flagę, ponieważ amerykańska flaga jest symbolem dumy narodowej naszego kraju, który oznacza wolność, którą wygraliśmy, kiedy flaga została po raz pierwszy stworzona podczas wojny o niepodległość” – wyjaśnia Jennifer Allebach, wice Prezydent doświadczenia dziewczyny w Girl Scouts w USA.

Tak więc, aby uczcić Dzień Niepodległości, należy pamiętać o pięciu rzeczach podczas obchodzenia się, wyświetlania i przechowywania Twoich gwiazd i pasków w czasie wakacji.

Zasady dotyczące flagi są wytycznymi, a nie ewangelią.

W 1923 r. Organizacje patriotyczne postanowiły stworzyć standardowy zestaw zasad cywilnych dla flagi, mówi Peter Ansoff, prezes Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Vexillologicznego, organizacji zajmującej się badaniem flag..

Oparli kod w dużej mierze na okólniku amerykańskiej armii, który został wydany w 1917 roku. Rząd nie angażował się do 1942 roku, kiedy kodeks został przyjęty przez Kongres. Możesz przeczytać pełny kod Stanów Zjednoczonych tutaj.

“Najbardziej brakuje ludziom tych wskazówek, ale nie jest to nic bardziej rygorystycznego” – mówi Ansoff. “Ludzie prawie traktują fizyczną flagę jak święty przedmiot, a wiele osób traktuje kod flagi jako święty nakaz, ale to wytyczne – i zdroworozsądkowe pomysły, jak traktować naszą flagę jako symbol szacunku dla naszego kraju”.

Kiedy flaga dotyka ziemi, nie trzeba jej spalać.

Flaga Care, Boy Scouts, Patriotism
Członkowie harcerstwa podnoszą flagę w Dillon w Kolorado. Wbrew powszechnemu przekonaniu, flaga może dotknąć ziemi. Hugh Carey / AP

Tak, utrzymanie flagi w górze i niezanieczyszczonej jest idealne, ale nie jest automatycznie skazane na przejście na emeryturę, jeśli dotknie ziemi – mówi Jeff L. Hendricks, zastępca dyrektora Americanism Division of American Legion.

“Możesz go wyczyścić, upewnić się, że nie ma żadnych rozdarć ani łez, a następnie umieścić go z powrotem” – powiedział. “Jeśli nie można go wyczyścić lub naprawić, prosimy o zabranie go na swój posterunek American Legion”.

Istnieją konkretne sposoby wyświetlania flagi, aby zachować szacunek.

Flaga handling, Patriotism
Jak nie wyświetlać flagi. Eksperci wskazują, że flagi nie powinny być drapowane lub używane jako rzuty lub obrusy. Randee Dawn

Żadnych drapowań, festonowania ani trzymania w fałdach – powiedział Hendricks. Twoja flaga nie powinna być kurtyną, kocem ani rzutem. Świąteczne chorągiewki są w porządku i wyraźnie wymienione w kodzie.

Jednak projekty flag nie wykonane z faktycznego materiału flagowego mogą być wyświetlane na różne sposoby. Oznacza to, że T-shirty z podobizną flagi, tatuażami lub innymi gadżetami są zazwyczaj w porządku.

To powiedziawszy, wszelkie zmiany w kolorach czerwonym, białym i niebieskim na amerykańskiej banderoli, gdy są tradycyjnie prezentowane, są uważane za brak szacunku; kod mówi w szczególności, że nie należy zmieniać kolorów ani dodawać elementów.

Ansoff zgadza się, ale czuje, że niektóre zmiany flagi nie muszą oznaczać braku szacunku.

“Widzisz flagi protestów przez cały czas,” powiedział Ansoff. “Chodzi o złożenie oświadczenia.”

Twoja flaga powinna być prawidłowo złożona podczas przechowywania.

Harcerze i harcerki są od małego nauczane jak złożyć flagę w potrójne: Po pierwsze, złóż ją wzdłuż dwa razy. Następnie, zaczynając od końca pasków, złóż ją jak trójkąt na sobie, aż znajdziesz trójkąt, który pokazuje tylko niebieskie pole i białe gwiazdy.

Flaga Handling, Girl Scouts, Patriotism
Skauci szkoleni są od najmłodszych lat, jak prawidłowo składać amerykańską flagę do przechowywania.Girl Scouts of USA / Girl Scouts of USA

“To nie jest w samym kodzie flagowym, ale jest to tradycyjna i preferowana metoda przechowywania flagi” – mówi Hendricks.

American Legion i inne sklepy sprzedają specjalne pudełka, które pasują do złożonej flagi.

Wycofanie flagi jest uroczystą ceremonią i może polegać na spaleniu flagi.

American Legion, Veterans of Foreign Wars i Girl Scouts to trzy organizacje, które organizują specjalne ceremonie przejścia na emeryturę, a obie organizacje przyjmują flagi przez cały rok.

W przypadku Girl Scouts ceremonia przejścia na emeryturę obejmuje ognisko o zachodzie słońca, kolorowych strażników, osobiście napisane hołdy na flagę, pozdrawianie i przysięgę wierności. Następnie flagę umieszcza się w ogniu i śpiewa pieśń patriotyczną.

Flaga Retirement, American Legion, Patriotism
Wydarzenie z okazji wycofania flagi przez American Legion w New Providence, New Jersey, 14 czerwca 2018.Rupa Kale

Wiele postów amerykańskiego legionu organizuje ceremonię wycofania się z flagi w dniu 14 czerwca, pod nazwą Disposal of Unserviceable Flag Ceremonies. Flagi są umieszczone w ogniu jak stos, mówi Hendricks.

“Porównuję to do pogrzebu”, mówi. “Okazujesz szacunek i dajesz mu godny proces – tak właśnie obchodziłeś czyjś odejście, kod mówi, żeby zniszczyć flagę w godny sposób, najlepiej przez spalenie”.

Jedno ostrzeżenie: Ansoff nie zaleca wypalania wszystkich flag. “Wracając do dnia, kiedy flagi były zrobione z bawełny – to miało sens”, mówi. “Ale w dzisiejszych czasach nie jest dobrym pomysłem spalenie flagi z nylonu”.

To dlatego, że syntetyczne flagi, szczególnie te wykonane z nylonu, będą tworzyć niebezpieczne gazy podczas spalania. Zamiast tego, zalecenie dotyczące flag syntetycznych polega na ich recyklingu za pośrednictwem organizacji takich jak American Flag Disposal, które przyjmą je z niewielkim datkiem pocztą.

Amerykańska flaga przemierza 4 600 mil w 10-tysięcznym sztafecie w całym kraju

12 listopada 2017 r00:20

Siły zbrojne również wycofują flagi, często przez spalanie, ale ich ceremonie są zazwyczaj bardziej prywatne. Ponadto, jak zaznaczono w Podręczniku Flag Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, flagi są najpierw badane w celu ustalenia, czy mają one wartość historyczną, a zatem powinny zostać zachowane lub ewentualnie wyświetlone.

Aby poznać więcej mitów i faktów na temat flagi, kliknij ten FAQ na stronie internetowej American Legion lub tutaj, aby znaleźć post w pobliżu domu.

Czwarty lipca szczęśliwy!

Śledź Randee Dawn na Twitterze.

Loading...