5 lew do czyszczenia samochodu (i utrzymywania go w czystości) bez rozbijania potu

W każdy inny piątek na kanale TODAY na YouTube pojawia się nowy odcinek “Get it Together”. Aby uzyskać więcej wspaniałych odcinków, koniecznie zapisz się tutaj.

Internet jest pełen pomysłów na to, jak wiosną czyścić samochód, ale czy naprawdę działają?

Jeśli podróżujesz z wiecznie głodną rodziną (dlaczego zawsze są pod kaczuszką pakiety ketchupu?), Ciągle puszczany pies lub twoje śmierdzące ubrania w siłowni, czas na sprzątanie, przyjacielu..

TODAY Home zwrócił się na Pinterest, aby znaleźć najpopularniejsze roboty do czyszczenia samochodów i wystawić je na próbę.

Czy możemy uniknąć kłopotów z myjnią samochodową? Czy możemy go zdjąć bez ozdobnego wyposażenia? Czy niektóre z tych hacków mają więcej kłopotów, niż są warte?

Oto co się stało.

1. Wyczyść brudne uchwyty na kubki ze skarpetami

Uchwyty na kubki to jedna z najboleśniejszych części samochodu. Między rozlaniem kawy, okruchami Cheerio i staroświecką nitką, robi się tak obrzydliwie, że zdecydowałeś się zabezpieczyć mrożoną kawę między kolanami – wszyscy byliśmy tam!

Tradycyjnie można było zamknąć oczy i wbić palce w uchwyt na kubek, aby przekonać się, że okruchy nie będą się podnosić. Mała próżnia może tu być bardzo przydatna, ale wszyscy wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Jeśli znajdziesz się bez niego, Pinterest sugeruje użycie kubka, używanej skarpetki i trochę Windexa do zaklinowania obrażającego pyłu Doritos.

Wszystko, co musisz zrobić, to przykrycie kubka skarpetką, spryskanie domowym środkiem czyszczącym na dnie i bokach i nakręcenie wewnątrz uchwytu na kubek.

My were pretty shocked when this worked.
Byliśmy dość zszokowani, kiedy to zadziałało.Anna De Souza

Podczas gdy byliśmy sceptyczni, okazuje się, że ta sztuczka naprawdę działa! Ale ma pewne zastrzeżenia.

Chociaż sensowne jest rozbicie filiżanki na uchwyt na kubek, aby ją wyczyścić (w końcu jest to idealny rozmiar i dopasowanie), wynik może być bardziej obraźliwy niż początkowy bałagan. Co masz zrobić z rozmokłą, mizerną, poplamioną kawą skarpetą?

Będziesz chciał rzucić to później, więc jest to zdecydowanie sztuczka dla pojedynczych skarpet pozostających po tym, jak suszarka zjadła swoich kolegów.

2. Utrzymuj je w czystości na silikonowych miseczkach na muffinki

Jeśli chcesz uniknąć poddawania się niewinnym skarpetom w tej brudnej misji, trzymaj te uchwyty na kubki z silikonowymi kubkami na muffinki.

Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu idealnie dopasują się do przestrzeni. Możesz je łatwo wyskoczyć, przepłukać i zabezpieczyć wbudowany uchwyt na kubek. Silikon pomaga również utrzymać uchwyt na filiżance kawy, dzięki czemu mniej rozlewa się do rozruchu.

Silikon cupcake molds fit perfectly and keep cup holders clean for good.
Formy do ciastek silikonowych idealnie pasują i utrzymują uchwyty na kubki na zawsze.Anna De Souza

3. Czyścić sierść zwierząt bez odkurzacza

Sierść zwierzęcia może szybko się uformować, ale podróż do myjni nie zawsze jest wygodna. Możesz zwinąć niewielki wałeczek w bind, ale jest bardziej skuteczna i przyjazna dla środowiska, aby wyszczególnić swój samochód za jedyne 2 USD. Wszystko czego potrzebujesz to wycieraczka i butelka z rozpylaczem wypełniona wodą.

Najpierw zamoczysz dywan wodą, potem po prostu wycierasz futerko wycieraczką. Gumowe ostrze łatwo chwyta mokre włosy; po prostu czyść go okresowo i kontynuuj proces.

Nie power cords needed!
Nie wymaga przewodów zasilających!Anna De Souza

Dodatkowo, jest to wielokrotnego użytku! Po prostu przechowuj go w celu łatwego czyszczenia.

4. Traktuj zużytą skórę deski rozdzielczej

Jeśli inwestujesz 10-15 $ na odżywki do skóry, robisz to źle! Najszybszy i najtańszy sposób na przywrócenie skórzanej deski rozdzielczej znajduje się teraz w twojej spiżarni.

Po prostu nabij oliwą z oliwek bezpośrednio na deskę rozdzielczą, a następnie zetrzyj nadmiar za pomocą chłonnego ręcznika. Byliśmy zszokowani, gdy zobaczyliśmy, że od razu dodała wspaniałego blasku bez żadnej lepkości. Olej wchłaniał się głęboko w skórę, a nawet dni później nie było już resztek filmu.

Oliwa z oliwek: To już nie tylko sałatka!

Jeśli you don't mind your car smelling like a salad instead of the standard
Jeśli nie przeszkadza ci twój samochód pachnący jak sałatka zamiast standardowego “nowego zapachu samochodu”, to jest dla ciebie.Anna De Souza

5. Zrób zindywidualizowany odświeżacz powietrza z clothespin

To majsterkowanie kosztuje zaledwie kilka centów! Wszystko, co robisz, to spinanie drewnianego spinacza do otworu wentylacyjnego, a następnie wrzucanie kilku kropli olejku na drewno. Po prostu włącz klimatyzację, a lawenda lawendy zatańczy w twoim samochodzie.

Pomyśl o tych wszystkich próbkach perfum, które możesz wykorzystać w tym celu!

To trick is very affordable.
Ta sztuczka jest bardzo przystępna.Anna De Souza

Pro napiwek: Zrobić nie włączaj powietrze, aż po nałożeniu olejków, wymuszone powietrze wydmuchnie je prosto na twoją twarz! (Niestety, nauczyliśmy się tego na własnej skórze).

Proste hacki do ochrony samochodu przed zimowymi nieszczęściami

Feb.02.201801:45