4 zaskakujące rzeczy, o których nigdy nie wiedziałeś, że możesz zrobić z pakietami z żelem krzemionkowym

Prawdopodobnie od czasu do czasu natknąłeś się na te dziwne pakiety żelu krzemionkowego – na przykład w butelce z witaminami, pudełku po butach lub na spodzie nowej torebki – ale czy wiesz, do czego służą??

Wiele osób odrzuca je natychmiast. Nie powinny być połknięte i nie są bezpieczne dla zwierząt domowych, ale to nie znaczy, że powinny zostać całkowicie rzucone. W rzeczywistości, te pakiety żelu krzemionkowego są w istocie środkami pochłaniającymi wilgoć lub środkami suszącymi, więc są rzeczywiście bardzo przydatne do pochłaniania wilgoci i utrzymywania rzeczy w stanie suchym. Kto wiedział?

4 inteligentne sposoby ponownego użycia pakietów żelu krzemionkowego w całym domu

21 grudnia 2016 r01:01

Gdy następnym razem go znajdziesz, nie wyrzucaj go! Zamiast tego należy rozważyć ich recykling w domu. Oto cztery z naszych ulubionych sposobów korzystania z nich:

1. Wrzuć je do swojej maty do jogi

Paczki żelowe pomagają odprowadzać wilgoć! Wystarczy wrzucić jeden lub dwa do swojej torby jogi, a to pomoże utrzymać wilgoć w zatoce.

2. Użyj ich do wyschnięcia zalanego telefonu

Nie marnuj ryżu. Zamiast tego umieść swój mokry telefon w plastikowym worku z kilkoma pakietami (najpierw wyjmij kartę SIM). Pozwól mu siedzieć przez kilka dni, a potem spróbuj go włączyć.

POWIĄZANE: nie wyrzucaj tych fusów z kawy! Używaj ich w domu i ogrodzie

3. Przechowaj kilka z tych pakietów w ważnych dokumentach i fotografiach

Chłoną wilgoć i zapobiegają zwijaniu się zdjęć. Zachowaj kilka ważnych dokumentów, szczególnie jeśli masz tendencję do przechowywania ich w piwnicy.

4. Przedłuż żywotność żyletek

Masz dość zardzewiałych ostrzy przez cały czas? Po goleniu wysuszyć golarkę, a następnie przechowywać w zamkniętym pojemniku z kilkoma z tych pakietów. Buczliwe, zardzewiałe ostrza!

3 proste łaty, które pomogą ci uporządkować i uporządkować lodówkę

21 października 2016 r01:10