3 rośliny domowe, które faktycznie oczyszczają powietrze

Wszyscy jesteśmy przydatnymi pomocnikami domowymi, które czynią nasze życie łatwiejszym lub lepszym (najlepiej oba). Więc kiedy ten pomysł na temat roślin świeżego powietrza pojawił się na naszym radarze, natychmiast mieliśmy obsesję.

Oto chuda: te 3 domowe rośliny poprawią jakość powietrza i pomogą pozbyć się środowiska toksyn. Bez żartów!

“Często mówi się, że przestrzenie z roślinami sprawiają, że czujesz się lepiej, gdy faktycznie istnieje faktyczny dowód naukowy, że tak jest”, mówi ekspert ds. Budowy domu, Sabine H. Schoenberg, założycielka Nowego Domu Sabine. “W czasach, gdy jakość powietrza w pomieszczeniach powinna stanowić problem dla nas wszystkich, dobrze jest wiedzieć, że pomoc może pochodzić z łatwo dostępnych roślin doniczkowych. Dobre powietrze prowadzi do lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia oraz większej wydajności.”

Jedno naukowe studium przypadku budynku w dość zanieczyszczonym mieście Nowe Delhi wykazało, że obfitość tych roślin spowodowała wymiernie czystsze powietrze w pomieszczeniach. Zobacz bardzo pouczającą i wpływową wykładnię TED Kamal Meattle’a na temat tego badania tutaj.

ZWIĄZANE Z: 16 najładniejszych i najbardziej kolorowych roślin kwitnących w pomieszczeniach

Nie chodzi tylko o to, że te rośliny są zdrowe. Wizualnie te rośliny są interesujące architektonicznie i pasują do każdego nowoczesnego wystroju. Mówimy, weź jeden lub weź wszystkie trzy … w łopatki! Wychowujesz tylko świeże powietrze, prawda?

Teściowa teściowa

Roślina języka teściowa, znana również jako “roślina sypialni”, filtruje powietrze i zamienia CO2 w tlen w nocy zamiast odbierać tlen jak inne rośliny.

Sabine H. Schoenberg

Dłoń areki

Popularna roślina wewnętrzna, Areca Palm usuwa wszystkie toksyny z powietrza w pomieszczeniach i jest pełna wdzięku, łukowate liście są bezpieczne dla zwierząt domowych. Areca Palm to palma, którą często spotykamy w sklepach, nawet w dużych sklepach z pudełkami … innymi słowy, bardzo łatwo ją zdobyć.

Sabine H. Schoenberg

Drzewo pieniędzy

Drzewo pieniędzy, naukowo nazwane “Scindapsus aureus”, oczyszcza powietrze zanieczyszczone syntetycznymi chemikaliami z produktów czyszczących. Feng Shui twierdzi, że roślina ta zmniejsza stres i lęk, a nawet pomaga zapobiegać kłótniom i zaburzeniom snu.

Sabine H. Schoenberg

“Wierzcie lub nie, rośliny przetwarzające toksyny w waszym domu były najpierw badane przez NASA” – mówi Schoenberg. “Stwierdzono, że ważne toksyny, takie jak benzen, formaldehyd i trichloroetylen, zostały zneutralizowane, a badanie dostarczyło szczegółowy wykaz, które rośliny pracowały nad konkretną toksyną.”

Schoenberg kontynuuje: “W moim domu mam wiele gigantycznych Peace Lily, które według badań NASA neutralizują wszystko – benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen i amoniak”.

Zanim kupisz: Podczas gdy większość roślin jest bezpieczna, eksperci zalecają przeprowadzenie badań nad nowymi roślinami przed wprowadzeniem ich do domu, zwłaszcza jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe.