10 rzeczy, których twój hydraulik chciałby, byś nie zrobił

Twoja toaleta znowu się zatka i tym razem to wszystko twoja wina. (Kto wiedział, że spłukiwany kucyk nie jest łatwy do spłukiwania?) Aby pomóc w uniknięciu przyszłych chodaków, powodzi lub awarii, poprosiliśmy hydraulików w całym kraju o podzielenie się największymi błędami klientów – i jak można ich uniknąć.

1. Sięgasz po Drano.

Zapomnij o używaniu chemikaliów do otwierania lub usuwania spustów – rzadko wykonują całą robotę, mówi Steve Reckon, właściciel czwartego pokolenia firmy South California’s Reckon Plumbing. Chemikalia są nie tylko bardzo trudne i niebezpieczne, ale mogą również zrujnować rury spustowe i sprzęt używany do usuwania przestojów..

Wskazówka: Aby uniknąć blokad w pierwszej kolejności, należy przechowywać z drenażu niesławne zatory, takie jak tłuszcz i włosy.

Poznaj hydraulika, który zachęca kobiety do zawodów

Dec.01.201704:56

2. Traktujesz toaletę jak śmietnik.

Nawet jeśli są oznaczone etykietą “do spłukiwania”, nie należy wrzucać do toalety kobiecych produktów higienicznych, chusteczek do czyszczenia osobistego, skruberów toaletowych, podkładek do demakijażu ani żwirek dla kota – mówi Reckon. Faktem jest, że nie rozpadają się wystarczająco szybko i mogą ostatecznie zablokować rurę spustową.

3. Próbujesz samodzielnie rozwiązać problemy hydrauliczne.

Nie próbuj samodzielnie diagnozować i naprawiać problemu hydraulicznego lub zatrudnić majstra (lub handywomana) do wykonywania prac hydraulicznych, mówi Jim Jennette, hydraulik od 25 lat i konsultant franczyzowy Mr. Rooter. Instalatorzy mogą znaleźć i rozwiązać problem szybciej niż amator, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

4. Nie masz pojęcia, gdzie znajduje się główny zawór wodny.

Nie martw się, jeśli chodzi o znajomość położenia głównego zaworu wody i każdego awaryjnego zaworu odcinającego w twoim domu, mówi Mark Dawson, prezes i dyrektor generalny firmy bluefrog w Ariathie. I podczas gdy jesteś w tym, naucz się wyłączać te zawory. To proste, ale jeśli wolisz pokazać, jak to zrobić, wielu hydraulików bez żadnych opłat sprawdzi awaryjne zawory odcinające.

5. Używasz odświeżaczy toaletowych.

Porzuć odświeżacze toalet w zbiorniku. Możesz pokochać niebieską wodę, którą wytwarza w muszli klozetowej, ale te tabletki często zawierają chemikalia, które zużywają części robocze wewnątrz zbiornika – wyjaśnia Reckon. Dodatkowo, ponieważ te tabletki rozpadają się, mogą utknąć w zaworze spłukującym i zapobiec spłukiwaniu toalety.

Wiosenne porządki w sypialni, łazience i kuchni? Zobacz, za czym tęsknisz

Mar.01.201605:53

6. Zapominasz wymienić węże.

Węże do wody nie ostrzegają przed rozerwaniem, więc unikaj potencjalnych powodzi wymieniając węże gumowe na pralkach i zmywarkach co pięć lat, mówi Dan Runkel, licencjonowany hydraulik czeladnik i szef działu hydraulicznego Washington Energy Service w Seattle. Kiedy je zastąpisz, użyj stali nierdzewnej na wszystkich liniach wody, jeśli to możliwe.

7. Nie masz systemu ochrony przed wyciekiem.

Nie marnuj się na ochronę przed wyciekaniem wody, ostrzega Runkel. To kosztuje tylko kilkaset dolarów, aby uzyskać system ochrony przed wyciekiem wody, który oferuje zarówno alarm, jak i główne zamknięcie wody w przypadku wystąpienia wycieku w podgrzewaczu wody, zmywarce, zlewach i innych.

8. Twój podgrzewacz ciepłej wody jest nieaktualny.

Twój podgrzewacz wody w zbiorniku nie będzie trwać wiecznie – średnia żywotność wynosi 8-12 lat. Podobnie jak toast ma tendencję do opadania masłem na podłogę, twój 20-letni czołg nieuchronnie zawodzi i zalega, gdy jesteś na wakacjach, ostrzega Runkel.

9. Przeciążasz wywóz śmieci.

Bądź uprzejmy w usuwaniu śmieci: Nie wlewaj do niego tłuszczów (materiał na koniec będzie zestalał się i zatyka odpływ) i nie wkładaj do żywności włóknistej, takiej jak seler i karczochy. Unikaj także przepychania dużych ilości śmieci jednocześnie – mówi Reckon. Zamiast tego powoli podawaj śmieci do utylizacji zimną bieżącą wodą.

10. Baw się z zaworem ciśnieniowym podgrzewacza wody.

Nie próbuj spuszczać wody z podgrzewacza lub samodzielnie sprawdzaj temperatury i ciśnienia. Te muszą być zrobione profesjonalnie, mówi Dawson. Jeśli zawór nie zostanie prawidłowo usunięty, ciśnienie w zbiorniku może rozproszyć gorącą wodę, która może spowodować poważne oparzenia, a także zniszczenie mienia.

Zapobiegaj zamarzaniu rur przy pomocy poręcznych przedmiotów

Mar.07.201802:30

Znajdź więcej porad hydraulicznych od naszych ekspertów: Reckon Plumbing, Mr. Kibic, bluefrog Plumbing and Washington Energy.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 7 maja 2014 r. W witrynie TODAY.com.