Makeover! Program NBC Page zyska nowy wygląd

W dzisiejszych czasach słowa “strona NBC” przywołują obrazy wesołej postaci “30-rockowej” Kennetha Parcela.

DZISIAJ -- Pictured: Jack McBrayer appears on NBC News'
Jack McBrayer, który gra fikcyjną stronę Kenneth Parcell na “30 Rock”, pojawia się DZISIAJ, a towarzyszą mu rzeczywiste strony.Peter Kramer / Today

Podczas gdy Parcell mógł nazwać Program NBC w czasie największej oglądalności, strony były kluczową częścią NBC od 1933 roku. Program ukończył wybitne absolwenci, w tym osobowość telewizyjną Regis Philbin, aktorka Aubrey Plaza, były prezes Disneya Michael Eisner, NBC Wiadomości “Ted Koppel i Willowi Scottowi z TODAY.

W tym roku program obchodzi 80. rocznicę z zupełnie nowym wyglądem swoich stron. 

Począwszy od stycznia 2014 roku, strony będą dawać wycieczki i witać gości w garniturach od Cintas zamiast szarych garniturów Brooks Brothers z białą bluzką i polerowanymi czarnymi butami. To było ulepszenie z niebieskich i szarych poliestrowych mundurów, które nosiły w latach 90-tych.

Erica, Lester dołącz do Programu NBC na jeden dzień

Aug.25.201304:56

Co kilka lat mundury się zmieniają – ostatnio otrzymali aktualizację stylu w 2008 r. Z okazji 75. rocznicy, kiedy nowe mundury zostały wybrane przez głosowanie na TODAY.com. 

Carl Baylis, asystent dyrektora w Emerging Health Information Technology, pamięta, jak nosił bardzo prosty, granatowy dwurzędowy garnitur, gdy był na stronie od 1965 do 1966 roku..

NBC PAGES & GUIDES -- 1946 -- Pictured: NBC pagettes in the Rec Room on April 1, 1946 -- Photo by: NBC/NBCU Photo Bank
Stacje NBC z przestojami 1 kwietnia 1946 r.Dzisiaj

“Musieliśmy nosić białe koszule bez kołnierzyków, a każdy dostał papierowe obroże, które musieliśmy przyczepiać do koszul z guzikami, więc zawsze wyglądaliśmy fenomenalnie” – powiedział Baylis TODAY.com. “Było sztywno i niewygodnie!”

THE TONIGHT SHOW STARRING JOHNNY CARSON --
Gospodarz “Tonight Show” Johnny Carson siedzi z grupą stron NBC w 1970 roku.Dzisiaj

Pomimo niezręcznej odzieży, Baylis nie zapomniał o niesamowitych doświadczeniach, takich jak oglądanie prób “The Tonight Show z Johnnym Carsonem” i pomoc w specjalnych pokazach Perry’ego Como i Sammy’ego Davisa Jr.

NBC PAGES & GUIDES -- Pictured: NBC Page model Adam Gayeck in April, 1935 -- Photo by: NBC/NBCU Photo Bank
Wyglada ostro. Model strony NBC, Adam Gayeck, pozuje w mundurze w kwietniu 1935 roku Dzisiaj

“To było mnóstwo facetów, którzy dobrze się bawili,” powiedział.

W latach 1970-tych mundur zmienił się tak, by odzwierciedlał strój firmowy, jak podaje poprzednia strona Edward Berenhaus. Obecnie Berenhaus, telewizyjny i internetowy specjalista ds. Mediów w Watchitoo, był stroną od 1975 do 1976 roku i jednym z pierwszych, którzy pracowali nad “Saturday Night Live”.

“(Mundur) był dość snazzy”, powiedział TODAY.com. “Nosiliśmy niebieską koszulę, czerwony krawat, niebieską marynarkę i szare spodnie. Kobiety nosiły niebieską kurtkę i niebieską spódnicę “, powiedział.

Berenhaus ocierał się o ramionaSNL “obsada i załoga, a także niezliczone gwiazdy.

“Wyprowadziłem Micka Jaggera i Ronnie Wood z Rolling Stones na ich miejsca, a publiczność zaczęła szaleć” – wspomina. “Rozległo się brzęczenie, energia rozproszyła się jak bomba atomowa i nagle wszyscy wiedzieli, że są w pokoju.

Tej nocy stał się osobistym asystentem dla dwóch rockmanów. Zaprowadził ich nawet do toalety.

Jest powód, dla którego program otrzymuje około 16 000 wniosków rocznie i akceptuje mniej niż dwa procent – co utrudnia wejście na nie niż na Harvardzie.

“Program na stronie jest jednym z najlepszych sposobów na wejście w świat telewizji i na pewno utorował mi drogę do bardzo barwnej i ekscytującej kariery” – powiedział.