Zwycięzcy Powerball: para Tennessee ujawnia swój wygrywający jackpot bilet na TODAY Show

W ogólnokrajowej histerii Powerball nad największym jackpotem w historii USA, rodzina Tennessee wystąpiła z biletem, który jest jednym z trzech zwycięzców ze środowego gigantycznego losowania Powerball o wartości 1,6 miliarda dolarów. Zwycięski los loterii został zweryfikowany przez NBC News.

John Robinson i jego żona Lisa kupili cztery bilety w Naifeh’s Food Mart, sklepie spożywczym o jedną przecznicę od domu w Munford w stanie Tennessee o 18:56. w środę wieczorem. Robinson, ojciec dwójki dzieci, powiedział, że kupił cztery bilety, tak jak zawsze, aby reprezentować czwórkę członków rodziny, a komputer wybiera zwycięskie numery: 04, 08, 19, 27, 34 i Powerball 10.

Zwycięzcy Powerballu ?! Tennessee para twierdzi, że wygrał jackpot

Jan.15.201607:19

“Właściwie (byłem) trochę przestraszony, ponieważ nie wiedziałem dokładnie, co robić” – powiedział John w ekskluzywnym wywiadzie w DZISIAJ piątek. “Wiedziałem, że chcę dostać księgowego. Wiedziałem, że chcę dostać prawnika i postarać się postępować zgodnie z procedurami, które każą ci przestrzegać. “

POWIĄZANE: jackpot Powerball wynosi 1,5 miliarda dolarów: oto jak zachować anonimowość, jeśli wygrasz

Nagroda wynosi około 533 miliony dolarów przed opodatkowaniem, a 327,8 miliona dolarów, jeśli zdecydują się na zryczałtowaną płatność.

“Teraz będę się denerwować, ponieważ wszyscy wiedzą” – powiedział John.

Tennessee Powerball couple
John i Lisa Robinson z Munford w stanie Tennessee pokazują, że są jednym z trzech zwycięskich biletów Powerball z największego jackpota w historii. DZISIAJ

Para wysłała kopie biletu do NBC News, która przeprowadziła ich sprawdzenie i pracowała, aby niezależnie zweryfikować swój bilet jako zwycięzca..

POWIĄZANE: Co zrobić, jeśli wygrasz jackpota Powerball: 9 sposobów na zarabianie pieniędzy

Prawo w Tennessee stanowi, że zwycięzca musi osobiście przyjść z biletem w ręku i wskazać osobę, która go kupiła. Para zweryfikowała bilet z urzędnikami loterii po pojawieniu się DZISIAJ.

Jan and Lisa Robinson, Powerball winners from Tennessee
John i Lisa Robinson z urzędnikami loterii po zweryfikowaniu biletu.Wiadomości NBC

Lisa, która pracuje w gabinecie dermatologa, powiedziała, że ​​nadal chce pracować pomimo potencjalnie zmieniających życie wygranych.

“Będę tam w poniedziałek” – powiedziała Lisa po tym, jak zadzwoniła do swojego przełożonego, by powiedzieć jej, żeby zadzwoniła do DZISIAJ.

Zwycięzcy jackpotów Powerball pozostają tajemnicą, dziesiątki z nich zdobywają nagrody w wysokości 1 miliona dolarów

Jan.15.201602:20

POWIĄZANE: 8 rzeczy, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem gry w Powerball

John, który pracuje w centrum dystrybucji konserwacji, zatrzymał bilet, odkąd Lisa obudziła go o czwartej trzydzieści w czwartek, aby powiedzieć, że numery na jednym z ich biletów były zgodne z liczbami wygranymi.

“Właściwie byłam w drodze do domu z pracy, a ona zadzwoniła do mnie i powiedziała:” Czy zatrzymasz się i dostaniesz kilka losów na loterię? ” John powiedział. “Naprawdę nie chciało mi się zatrzymać tej nocy, ale pomyślałem:” Tak, przestanę. ” Wróciłem do domu i nie czułem się dobrze. Przekazałem jej bilety i powiedziałem: “Pójdę położyć się”.

Tennessee Powerball couple
DZISIAJ

Lisa zapisała liczby, obejrzała rysunek i potrójnie sprawdziła liczby, zanim zaskoczyła Johna nowinkami. Szanse na wygraną wyniosły 1 na 292,2 miliona, a sprzedano 635,103,137 biletów ogółem.

“Byliśmy całą noc” – powiedziała Lisa – “Nie spaliśmy”.

Rodzina następnie skontaktowała się z przyjacielem w celu uzyskania porady finansowej i skontaktowała się z Joe Townsendem, doradcą podatkowym w Memphis, który wpadł na pomysł, aby ujawnić się w dniu dzisiejszym..

“Wydaje mi się, że amerykańska opinia publiczna chce usłyszeć od nich, a nawet jeśli chcą być prywatni po tym wszystkim, chcą poinformować opinię publiczną, że są zwycięzcami”, powiedział Townsend na DZIŚ.

Townsend, który jest wielkim fanem DZISIAJ, poprosił swoją córeczkę Eileen, aby wzięła udział w pokazie, aby zobaczyć, czy para może wydać oświadczenie w piątek. The Robinsons opowiedzieli tylko o swoim synu, córce, dwójce braci i teściowej o ich potencjalnej korzyści przed piątkiem. Powiedzieli, że planują zostać w Munford w swoim obecnym domu.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.

Nie wygrałeś Powerball? Oto, jak osiągnąć swoje cele finansowe

14 stycznia 2016 r02:45