Zastępca, który modlił się o strzelanie do ocalałych z Florydy: “Modlitwa jest moją bronią nr 1”

Kiedy czekała z rodziną studentki zastrzelonej w zeszły tydzień w szkole na Florydzie, Brenda Louis nie mogła pomóc, ale myśleć o swoim własnym nastolatkiem.

Zastępca Biura Szeryfa Broward County został przydzielony do wyszczególnienia piętro-szpitala piętnastoletniego Kyle’a Lamana. Rozmawiała z matką chłopca i ciotką, gdy lekarze operowali nogę nastolatka.

“Powiedzieli mi, jak bardzo są przerażeni i jak bardzo byli błogosławieni, ponieważ Kyle przeżył, ale oni też byli bardzo smutni, ponieważ inne dzieci nie”, powiedział Louis. “Powiedziałem im, że nie wyobrażam sobie bycia w butach, ponieważ mam 16-latka.”

Później, gdy Kyle wyzdrowiał z operacji w swoim pokoju, Louis zapytał rodziców, czy mogłaby poprowadzić małą modlitwę.

Szeryf's deputy Brenda Louis says a prayer over Kyle Laman, a student shot last week at Marjory Stoneman Douglas High School in South Florida.
Zastępca szeryfa Brenda Louis wygłosił modlitwę za Kyle Lamana, studenckiego zdjęcia zrobionego w ubiegłym tygodniu w Marjory Stoneman Douglas High School w Południowej Florydzie.Brenda Louis przez rodzinę Lamanów

“Zapytałem ich:” Czy macie coś przeciwko temu, że modlę się o Kyle’a? “Byłem szczęśliwy z powodu tego, jak je otrzymali i jak bardzo byli otwarci na tę prośbę” – powiedziała.

Kyle był jednym z dziesiątek rannych 14 lutego, kiedy strzelec otworzył ogień w liceum w Południowej Florydzie i zabił 17 osób.

Louis nie pamięta, co powiedziała w swojej modlitwie.

“Poprosiłem Boga, aby wybrał moje słowa, nie chciałam, aby słowa wyszły ode mnie, chciałem, aby przyszły bezpośrednio od Boga”, powiedziała TODAY. “Wiem tylko, że modliłem się o uzdrowienie, szczególnie dla Kyle’a, a zwłaszcza dla rodziców, którzy stracili swoich bliskich”.

Kiedy Louis się modlił, oparła dłoń na nodze Kyle’a i zamknęła oczy. Nie wie, kto zrobił zdjęcie, które ostatecznie udostępniono online.

“Spodziewałem się, że wszyscy będą mieli zamknięte oczy. Nigdy nie myślałem, że zamierzają zrobić zdjęcie i zamieścić je w mediach społecznościowych “- powiedział Louis, który dwa lata temu dołączył do biura szeryfa Broward County..

Floryda school shooting survivor Kyle Laman.
Szkolny strzelec z Florydy, Kyle Laman.GoFundMe.com

Połączenia i wiadomości od DZISIAJ do rodziców Kyle’a nie zostały zwrócone, ale na koncie GoFundMe podziękowali społeczności za wsparcie i modlitwy. Matka Kyle przedstawiła również najnowsze informacje na temat ostatniej operacji jej syna, osiem godzin procedury, które jej zdaniem poszło dobrze. Jednak zauważyła, że ​​wciąż ma przed sobą długie wyzdrowienie.

Louis powiedział w noc strzelaniny, że nie miała szansy na przetworzenie wszystkiego, co wydarzyło się wcześniej, dopóki nie wróci do domu.

“Właśnie się załamałem i płakałem, wróciłem do domu i przytuliłem moje dzieci” – powiedział Louis, który również ma 4-miesięcznego syna. “Dziękowałem Bogu, że jestem błogosławiony, że mam moje dzieci, i modliłem się za innych Gdy następnego ranka szedłem z Kyle’em i jego rodziną, moje serce wciąż było ciężkie i byłem naprawdę smutny. “

Uczniowie Marjory Stoneman Douglas High School schodzą na Kapitol Florydy

21 lutego 2014 r07:49

Louis powiedział, że otrzymała wiele informacji zwrotnych na swoje modlitewne zdjęcie.

“Wiele słyszę, że modlitwa nic nie robi i że powinniśmy robić więcej niż tylko modlić się” – powiedziała.

Rozumie to, ale ta modlitwa również daje nadzieję wielu osobom w społeczności, która próbuje wyzdrowieć i leczyć.

“Szanuję opinie wszystkich, wyznania i wierzenia, ale modlitwa jest moją najlepszą bronią” – powiedziała. “Mam broń, mam odznakę, ale moją bronią nr 1, której codziennie używam, bez względu na to, czy jestem w pracy, czy nie, jest modlitwa”.

Uczniowie szkół średnich z Florydy naciskają na silniejszą kontrolę broni po strzelaniu

19 lutego 2017 r02:41