“Trio to Rio”: Te siostry są pierwszymi trojaczkami, które mogą rywalizować na olimpiadzie

Gdy siostry Luik wykonają swój pierwszy krok poza linią startową podczas maratonu olimpijskiego kobiet w przyszłym miesiącu w Rio de Janeiro, będą już miały historię.

Nazywając siebie “Trio to Rio”, estońskie siostry Leila, Liina i Lily Luik, 30, są uważane za pierwszy zestaw trojaczków do rywalizacji na olimpiadzie..

Liina Luik,Leila Luik,Lily Luik
Estońskie siostry (od lewej) Lily, Liina i Leila Luik mają zamiar uczynić historię pierwszymi triolami, które będą rywalizować na olimpiadzie. Trzej rywalizują w maratonie.AP

“Myślimy, że kiedy naprawdę będziemy obecni i razem na starcie, zdamy sobie sprawę z tego, co osiągnęliśmy” – powiedziała Leila DZISIAJ przez e-mail. “Oczywiście, jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, że prawie osiągnęliśmy to, co mamy. marzyłem, odkąd zaczęliśmy uciekać. “

Było 200 zestawów bliźniaków, które rywalizowały na olimpiadzie, w tym 188 z nich rywalizowało w tych samych grach, ale nie ma zapisów trojaczków, które kiedykolwiek brały udział w zimowych lub letnich imprezach, według historyka olimpijskiego Billa Mallona, ​​który utrzymuje baza danych 12 000 sportowców olimpijskich.

Co jeszcze bardziej nieprawdopodobne, siostry Luik nawet nie zaczęły działać w sposób konkurencyjny, aż sześć lat temu, kiedy miały 24 lata.

Znajomy zaproponował to trio, który tańczył profesjonalnie po liceum,

Oglądaj na NBCOlympics.com: Estońskie trojaczki biorą rywalizację w rodzeństwie na nowy poziom

“Od dzieciństwa wszyscy robimy to samo i mamy te same gusta i hobby” – powiedziała Liina TODAY. “Jasne jest, że gdy jedno z nas zaczęło biec, wszyscy zaczęliśmy to kochać”.

Siostry zostały trzema kwalifikatorami Estonii do maratonu, biegnąc pod wyznaczonym czasem odcięcia Olimpiady 2 godziny i 45 minut.

POWIĄZANE: “Magnificent Seven” ponownie zjednoczyło się, wracając do olimpijskiego triumfu 20 lat później

Leila jest najszybsza z osobistym wynikiem 2:37:11, następnie Liina o 2:39:42 i Lily o 2:40:30. Lily jako ostatnia zakwalifikowała się po rejestracji w maratonie w Hamburgu w Niemczech w kwietniu.

Podczas, gdy będą tworzyć historię, rywalizując 14 sierpnia, siostry nie są uważane za medalistów.

Osobiste cechy Leili są daleko poza rekordem maratonu olimpijskiego z 2:23:07, ustanowionego przez Tiki Gelana Etiopii podczas Igrzysk 2012 w Londynie.

Tymczasem Estonia, kraj Europy Wschodniej liczący 1,3 miliona ludzi, odniosła niewielki sukces wśród kobiet-maratończyków na arenie międzynarodowej.

POWIĄZANE: Mama runner rywalizuje w olimpiadach 4 miesiące po porodzie

Estońska dokumentacja kobieca została ustanowiona w 1997 roku przez Jane Salumae, która biegła 2:27:04 podczas maratonu w Turynie we Włoszech. Jej najlepsze zwycięstwo olimpijskie zajęło 44. miejsce w występach na igrzyskach w 1996 i 2004 roku.

Żadna estońska kobieta nie zdobyła medalu w maratonie, odkąd Estonia rozpoczęła samodzielną rywalizację w 1992 r. Po rozwiązaniu Związku Radzieckiego.

Jeśli chodzi o to, czy siostry będą razem lub osobno podczas maratonu w Rio, to zależy bardziej od tego, jak przebiega wyścig.

Nie trenują razem każdego dnia, zamiast na przemian biegać samotnie i biegać ze sobą.

POWIĄZANE: Olimpiada? Pewnie. Ale pływak Cammile Adams ma również ślub do planu

“Jeśli mamy ten sam poziom, to skończymy razem” – powiedziała Lily TODAY. “Ale zobaczymy, co stanie się w rzeczywistości. Naszym marzeniem jest biec najlepiej, cieszyć się wyścigiem, a kiedy można razem jeździć, byłoby to również świetne. “

Siostry Luik również chcą wykorzystać doświadczenie w Rio, aby potencjalnie wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku w Tokio.

Jest też nadzieja, że ​​ich rosnąca popularność może zwiększyć zainteresowanie dystansem w ich ojczystym kraju.

“Pracowaliśmy tak ciężko, a teraz możemy powiedzieć, że” Trio to Rio “się spełniło” – powiedziała Leila. “O wiele bardziej przyjemnie jest spełnić to marzenie z tak wspierającymi i pozytywnymi przyjaciółmi, jak z twoimi identycznymi siostrami”.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.

Były olimpijczyk Michael Johnson trenuje teraz innych sportowców za pomocą technologii

Jul.13.201605:30