“Sparkle Effect” daje uczniom niepełnosprawnym okazję do dopingu

Gdy Sarah Cronk połączyła broń z dopingującą ją drużyną i wyszła na pole, aby wystąpić podczas piątkowych wieczornych świateł, nie mogła powstrzymać myśli, że ta chwila mogłaby zdefiniować resztę jej życia – i tak się stało..

To, co zaczęło się jako 12 dziewcząt z niepełnosprawnością i bez niej w Pleasant Valley High School w Bettendorf, Iowa, w 2008 roku, przekształciło się w organizację non-profit pod nazwą “The Sparkle Effect”.

 sparkle effect
Sarah Cronk z The Sparkles kilka lat po założeniu zespołu w swojej szkole średniej.Dzięki uprzejmości The Sparkle Effect

23-latek dorastał obserwując swojego brata, Charliego Cronka, 24 lata, który jest na spektrum autyzmu, walczy społecznie, szczególnie gdy zaczął liceum. Ale kiedy drużyna żeglarska zaprosiła Charliego, by usiadł z nimi na lunchu, Sara zauważyła różnicę.

“To wszystko zmieniło dla Charliego” Linda Mullen, mama Cronka i dyrektor wykonawczy The Sparkle Effect, powiedziała DZISIAJ. “Nagle miał bezpieczne miejsce do codziennego użytku.”

Ta historia głęboko wpłynęła na Cronka i kiedy sprawiła, że ​​uniwer- sytet dopingowała jako nowicjuszka, chciała znaleźć sposób, aby uczniowie niepełnosprawni mogli się w to zaangażować – więc zdecydowała się coś z tym zrobić..

POWIĄZANE: Zobacz słodki moment, w którym ta dziewczyna z zespołem Downa dowiaduje się, że zrobiła dobrą drużynę

 sparkle effect
Cronk wraz z innymi członkami zespołu w 2008 r., Kiedy po raz pierwszy uformowali się The Sparkles.Dzięki uprzejmości The Sparkle Effect

“Oczywiście ci studenci chcą tego samego doświadczenia licealnego, co wszyscy inni, i powinni mieć możliwość korzystania z tych możliwości” – powiedział Cronk TODAY.

Założyła zespół integracyjny o nazwie “The Sparkles”, który jest pierwszym w swoim rodzaju szkolnym zespołem kibiców tego typu. W okresie letnim, pomiędzy pierwszym rokiem studiów a drugim rokiem życia, szkoła pozwalała jej ćwiczyć na siłowni i zadebiutować podczas pierwszego meczu piłki nożnej, który przypada na jesień..

“Byłem zdenerwowany, byłby zbyt przytłaczający lub zbyt duży nacisk, ale wszyscy wstali i zaczęli wiwatować, gdy wchodziliśmy na pole” – powiedział Cronk. “Byłem dumny z The Sparkles i był to moment, który wpłynął na całą społeczność.”

Po tej grze było tak duże zainteresowanie, że Cronk zaczął burzy mózgów, jak mogła przynieść program do innych szkół w okolicy. Zaczęła zbierać fundusze poprzez darowizny, a dziś jest ich ponad 150 w towarzystwie zespołów tańca i tańca w 30 stanach.

 sparkle effect
Cheer team w Mercer Island High School.Dzięki uprzejmości The Sparkle Effect

Gdy szkoła wyrazi zainteresowanie, Efekt Sparkle wysyła trenera do współpracy z drużyną i wybiera dwóch kapitanów, aby poprowadzili drużynę.

I wisienka na wierzchu? Każdy członek zespołu otrzymuje darmowy mundur dostarczony przez Varsity Spirit, firmę zajmującą się sportową odzieżą w Memphis w stanie Tennessee.

POWIĄZANE: “Najlepsza chwila mego życia”: Dziewczyna zostaje pierwszą szkolną cheerleaderką transgenderową

Odkąd The Sparkles zagrał w tym pierwszym meczu, liceum nigdy nie było takie samo. Studenci niepełnosprawni są teraz w klubie dramatu, w gazecie i biorą udział w chórze.

Cause Caf? upoważnia dorosłych do autyzmu

15 września 2016 r02:44

“To był widoczny przejaw akceptacji, który spowodował, że personel zaczął inaczej myśleć” – powiedział Mullen. “To cudowna rzecz widzieć, że szkoły akceptują akceptację”.

Ich celem jest ciągły rozwój i dotarcie do szkół na całym świecie.

“To była niesamowicie satysfakcjonująca droga” – powiedział Cronk. “Nie mogłem tego zrobić bez wszystkich studentów, którzy zdecydowali się stworzyć zespoły i dołączyć do nas.”