Rodzina, znajomi, aby wypełnić listę wiadro dla studenta pielęgniarstwa zabity przez pijanego kierowcę

Krystyna Chesterman
Rodzina i przyjaciele Kristiny Chesterman, 21-letniej studentki pielęgniarstwa, zabitej zeszłej jesieni, zobowiązali się wypełnić listę kobiet. Dzisiaj

Kristina Chesterman nigdy nie zbliżyła się do sprawdzenia nawet kilku przedmiotów na swojej liście, zanim umarła. Miała 21 lat, gdy rzekomo pijany kierowca uderzył ją, a potem odjechał, gdy jechała rowerem do domu z długiego dnia nauki z innymi studentami pielęgniarstwa.

Ale krótko po jej śmierci we wrześniu zeszłego roku jej pragnienie “ratowania czyjegoś życia” spełniło się wiele razy. Decyzja Kristiny o dawcy narządów pomogła jak dotąd uratować życie pięciu osobom.

Teraz jej rodzina i inni bliscy postanowili wypełnić jak najwięcej innych przedmiotów na wiaderku Kristiny. Lubcie jeździć balonem na ogrzane powietrze. Lub na wielbłądzie. Biegnij przez pole makowe. Tour Niagara Falls. Iść uprawiać skoki podniebne.

“Niektóre z rzeczy, których nie mogliśmy zrobić, na przykład zakochać się”, powiedziała jej matka, Sandra Chesterman, lat 49, z Livemore w Kalifornii. “Kristina chciała wyjść za mąż i mieć dzieci. Ale biegnij przez pole maku? Doszliśmy do wniosku, że zrobimy, co możemy. Ktoś już poszedł na spadochroniarstwo i zabrali jej zdjęcie, kiedy poszła.

Kristina, która była młodsza z California State University, również chciała nauczyć się latać samolotem. W ten weekend Chesterman i jej mąż przyniosą ze sobą prochy ich córki na lekcji lotu, którą otrzymają od pilota, który dowiedział się o historii swojej rodziny.

Chesterman znalazła listę kielichów Kristiny, podczas gdy ona i jej mąż czyścili mieszkanie ich córki po jej śmierci. Powiedziała, że ​​znalazła listę złożoną i schowaną w torbie do makijażu.

“Nie potrafię wyjaśnić, jak się czułem, kiedy to znalazłem. I jedną z rzeczy na liście było “uratowanie życia” i to nas uderzyło, ponieważ uratowała piątkę, nie licząc pomocy, którą dostarczy przy pomocy dotacji do tkanek i kości, która nadejdzie później “- powiedział Chesterman. “Powiedziała także, że chce być zapamiętana jako” buźka “. I była. Zawsze się uśmiechała. Szkło zawsze było w połowie pełne. We wszystkim dostrzegła dobro. “

Krystyna Chesterman
Kristina Chesterman, podczas podróży do Paryża z ojcem kilka lat temu.Dzisiaj

Rozkwit wsparcia ze strony przyjaciół, którzy zaproponowali spełnienie życzeń Kristiny, pomógł złagodzić proces żałoby dla Chesterman, jej męża i innych dzieci. Tak więc jest w kontakcie lub faktycznie spotyka czterech z pięciu biorców organów jej córki.

Wątroba Kristiny trafiła do dwóch osób: dziewięciomiesięcznego niemowlęcia w pobliżu i 55-letniego mężczyzny w San Francisco. Przyjaciel rodziny otrzymał jedną z nerek Kristiny. Druga nerka i trzustka Kristiny trafiły do ​​niezidentyfikowanego mężczyzny.

Piąty organ, serce Kristiny, trafił do 64-letniej kobiety, którą Chesterman spotkał po raz pierwszy w zeszłym miesiącu. Susan Vieira, która uwierzyła, że ​​jest jej odbiorcą, sięgnęła do Chestermana poprzez stronę na Facebooku poświęconą Kristinie po tym, jak uświadomiła sobie ich związek..

“Susan wyciągnęła rękę, kiedy najbardziej jej potrzebowałem” – powiedział Chesterman. “Nigdy nie przegrywa się z utratą dziecka, a ja prawdopodobnie byłem w pobliżu mojego najniższego punktu, kiedy usłyszałem od Susan, i to pomogło mi sobie z tym poradzić.”

Spotkali się dwa tygodnie temu, dzień po tym, jak Vieira skontaktowała się z nią przez Internet.

“Myślałem, że to pomoże w procesie leczenia”, powiedział Vieira. “Myślałem, że zamknęłoby to trochę smutek Sandry.”

Susan Vieira, 64, believes her heart donor was Kristina Chesterman.
Susan Vieira, lat 64, uważa, że ​​jej dawcą serca była Kristina Chesterman.Dzisiaj

Chociaż jej szpital nigdy nie powiedział jej o dawcy serca, Vieira powiedziała, że ​​powiązała moment śmierci Kristiny z jej przeszczepem z 26 września. Znalazła także inny związek między nią a Kristiną: Vieira jest emerytowaną pielęgniarką środowiskową.

“Kiedy odszedłem od wizyty, miałem 99,9 procent pewności, że to serce” – powiedziała. 

Chesterman powiedział też, że jest pewna, pomimo oficjalnego potwierdzenia. Powiedziano jej po prostu, że serce Kristiny trafiło do 64-latka z South Bay w szpitalu Standard. 

“Natychmiast poczułem połączenie. Poczułem pociechę od razu “, powiedziała. “Mam 100 procent [na pewno] ma serce Kristiny”.

Vieira powiedziała, że ​​ma nadzieję kontynuować podróże międzynarodowe, gdy tylko będzie w stanie, pomagając zobaczyć niektóre z atrakcji, które Kristina chciałaby odwiedzić. Planuje także pozostać w kontakcie z rodziną.

Chesterman powiedziała, że ​​ma nadzieję, że historia jej córki zwiększy świadomość na temat dawstwa narządów, aby ludzie mogli zobaczyć “ile żyć jedna osoba może zmienić, podpisując kawałek płatnika mówiąc:” tak “będę dawcą.”

Ma także nadzieję zwrócić uwagę na niszczący wpływ jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Kristiny, 20-letniej Riley Dean Hoover, teraz spotyka się z oskarżeniem o przestępstwo DUI i szarżami.

Krystyna Chesterman
Dzisiaj

Chesterman powiedziała, że ​​wciąż radzi sobie z przytłaczającym smutkiem. “Wciąż jeszcze nie wychodzę z łóżka, ponieważ jest to niewiarygodnie trudne” – powiedziała. Spotkanie z Vieirą i innymi osobami, którym pomagała Kristina, pomogło jej przez ból.

Chesterman powiedziała, że ​​planuje dowiedzieć się więcej o Lekarze Bez Granic i innych organizacjach non-profit i pozarządowych, które Kristina miała nadzieję ukończyć po ukończeniu college’u ze stopniem pielęgniarstwa.

“Chcę zobaczyć świat tak, jak to widziała Kristina” – powiedziała. “To właśnie straciła ją dla mnie. Chcę widzieć dobro w każdym i żyć tak, jak ona. “

Lista wiaderek Kristiny:

 • Bądź w czterech miejscach naraz
 • Idź do Wenecji
 • Naucz się grać w szachy
 • Pokonaj kogoś w szachach
 • Ratuj czyjeś życie
 • Własne dwie nieruchomości (jedna z żywym inwentarzem)
 • Zarządzaj lub prowadzisz własny biznes
 • Wyjść za mąż
 • Mieć dzieci
 • Naucz się latać samolotem
 • Idź do czterech (z siedmiu) cudów świata
 • Lataj pierwszą klasą w samolocie
 • Odwiedź 50 stanów
 • Jeździć balonem na ogrzane powietrze
 • Idź na spadochronie 
 • Iść uprawiać skoki podniebne
 • Jeździć na wielbłądzie
 • Podróżuj po wszystkich kontynentach
 • Zapamiętaj jako “buźkę”
 • Rozpal walkę między dwoma facetami nade mną
 • Bądź w sądzie powracającym do domu
 • Biegnij przez pole makowe
 • Tour Niagara Falls
 • Idź do Smithsonian
 • Jedź Route 66

Śledź pisarz TODAY.com Eun Kyung Kim w Google+ lub na Twitterze.