Rodzina z Teksasu przyjmuje 6-letnią chińską sierotę z zespołem Downa

W pierwszej minucie spotkania z jej nową rodziną Lucy już mówiła o Audrey Shook jako “mama”.

Ponad 20 lat temu Shook obejrzał film dokumentalny o chińskich domach dziecka i naprawdę się z nią umiał.

“W głębi serca wiedziałem, że kiedyś będę rodziną jednego z tych dzieci” – powiedział Shook TODAY.com.

Audrey Shook with adopted daughter Lucy
Dzięki uprzejmości Audrey Shook

W wieku 21 lat poślubiła swoją ukochaną w szkole średniej, Brenta Shook’a, i razem mieszkają w Woodlands, w Teksasie, z pięcioma biologicznymi dziećmi w wieku 18, 16, 13, 7 i 5 lat – a teraz ma 6 lat. Lucy.

W czasie między ich 13-latek i 7-latek, oni szukają przyjęcia, ale potem Shook zaszła w ciążę.

POWIĄZANE: 11-miesięczny chłopiec z zespołem Downa zostaje podpisany z modelką mamy

Około rok temu zdecydowali, że są gotowi do ponownego przyjęcia i nie wiadomo skąd otrzymali e-mail na temat programu hostingowego od agencji adopcyjnej, z którą mieli kontakt. Sądzili, że może to dobry sposób, aby ich dzieci przyzwyczajały się do adopcji, ale gdy tylko zobaczyły zdjęcie Lucy, miały przeczucie, że będzie ich córką na zawsze..

“Mój mąż i ja mieliśmy to w sercu, że nie mogliśmy mieć jej tutaj przez miesiąc i odesłać, zwłaszcza z tym, co czuliśmy do niej” – powiedział Shook.

Audrey and Brent Shook adopted 6-year-old Lucy
Dzięki uprzejmości Audrey Shook

To zdjęcie Lucy, które pierwotnie wywołało zainteresowanie Shooków, ale po przeczytaniu jej biografii i odkryciu, że ma zespół Downa, to tylko potwierdziło, że była ich córką.

“Zawsze miałem specjalną więź z ludźmi z zespołem Downa” – powiedział Shook. “Mam dla nich dodatkowe uczucie miłości”.

Tak więc wypełnili papierkową robotę i zabrali swoją nową córkę z lotniska w Houston 20 lipca, wraz z rodziną i przyjaciółmi.

The Shook family welcomes Lucy
Dzięki uprzejmości Audrey Shook

Shook była zaskoczona tym, jak witają ją Lucy. Najbardziej martwiła się, jak zareaguje jej 5-letnia córka Maggie.

Na początku było jej ciężko, ale po imprezie tanecznej podczas oglądania filmu “Kraina lodu” od tamtej pory są nierozłączne. Teraz Maggie chce, żeby Lucy przyłączyła się do niej przy każdej kąpieli.

POWIĄZANE: Sportowcy bronią cheerleaderki z zespołem Downa przeciwko łobuzom

“Coś zaskoczyło ich w sercach, że na zawsze pozostaną siostrami” – powiedział Shook.

Lucy is welcomed by the Shook family
Dzięki uprzejmości Audrey Shook

Kiedy rodzina szła do ich lokalnego parku w poniedziałek wieczorem, cała okolica wylewała się z ich domów, by spotkać się z Lucy.

“Szaleństwem jest sądzić, że niewiele ponad tydzień temu była dzieckiem w sierocińcu, a teraz jest księżniczką” – powiedział Shook. “Ona jest tak cenna tutaj.”

Lucy jest bardzo słodka i kochająca i daje uściski każdemu, kogo spotyka. Jest także przezabawna i zrobi wszystko, aby jej nowa rodzina mogła się śmiać, na przykład stawiając garnki na głowie lub tańcząc zabawnie.

Lucy, a 6-year-old with Down Syndrome, was adopted by Audrey and Brent Shook
Dzięki uprzejmości Audrey Shook

Rodzina była zaskoczona, gdy okazało się, że Lucy jest gadułą, mimo że mówi po mandaryńsku. Aby przygotować się na jej przybycie, Shook nauczył się języka migowego i uczył Lucy pomocy w komunikowaniu się, gdy jest głodny lub musi iść do łazienki.

Planują wkrótce nauczać jej angielskiego i wiedzą, że nie będzie miała problemu z nadrabianiem zaległości, ponieważ jest naprawdę inteligentna, ale nie chcą, żeby straciła mandarynkę.

“Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy zachować jej kulturę jako część jej” – powiedział Shook. “Chcemy, aby była częścią jej dziedzictwa.”

W ich społeczności w Houston, często przyjmuje się chińskie domy dziecka, więc w tym rejonie rzucane są regularne przyjęcia dla tych dzieci.

“Ona jest taką radością, a jej obecność sprawia, że ​​wszyscy są bardziej szczęśliwi”, powiedział Shook.

Dotyk adopcji młodego człowieka w końcu się opłaca

Maj 02.201502:38