Reklama Cheerios z rodziną o mieszanej rasie przyciąga rasistowskie reakcje

Nowa reklama Cheerios z udziałem rodziny biracial wywołała debatę o wyścigu w Ameryce po wyciągnięciu wielu brzydkich uwag online.

W reklamie pojawia się biracjalna córka, która pyta swoją białą matkę, czy Cheerios jest dobra dla twojego serca, a następnie rzuca partię na klatkę swojego czarnego ojca, by żartobliwie pomógł jego sercu, podczas gdy on śpi na kanapie. Niektóre reakcje były tak obraźliwe, że generał Mills, twórca Cheerios, wyłączył sekcję komentarzy w wideo na YouTube reklamy. General Mills ogłosił, że nie będzie ciągnąć reklamy z powodu jakichkolwiek kontrowersji.

“Komentarze, które zostały zrobione według nas, nie były przyjazne dla rodzin, a to było dla nas wyzwaniem, aby je ściągnąć” – powiedział Camille Gibson, wiceprezes ds. Marketingu w General Mills, w DZISIAJ Poniedziałek.

Dyskutując o rozwoju, Donny Deutsch TODAY przyniósł osobistą perspektywę: Dwadzieścia lat temu prezes agencji reklamowej Deutsch Inc. przedstawił międzyrasową parę w reklamie. Podczas gdy chełpił się decyzją Cheeriosa, aby włączyć do swojej reklamy parę mieszaną, zrozumiał, dlaczego niektóre firmy unikałyby jej.

“Niefortunne jest to, że wciąż sądzę, że 97 procent firm trzymałoby się z daleka od tego, ponieważ powiedziałyby one:” Nie potrzebuję listów “. To wstyd, ponieważ w rzeczywistości, kiedy robisz taką reklamę, tak, będzie trochę szalonych ludzi “- powiedział Deutsch w DZISIAJ Poniedziałek. “Szaleni szaleni ludzie szaleją na punkcie wszystkiego, ale w rzeczywistości robisz oświadczenie o swojej firmie:” Jesteśmy progresywni, jesteśmy włączeni, jesteśmy dzisiaj “.

“Świetna reklama podtrzymuje lustro dla tego, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Widzimy to w telewizji, widzimy to w filmach, a reklama wciąż spóźnia się do gry. Moje wyzwanie dla reklamodawców – dowiedz się, dokąd zmierza kraj “.

Według US Census Bureau, liczba osób zgłaszających, że są z dwóch lub więcej ras osiągnęła 9 milionów podczas spisu powszechnego w 2010 roku, co stanowi wzrost o 32 procent w stosunku do 2000 do 2010 roku. Było 16 stanów, a 200 000 lub więcej osób zgłosiło jako więcej niż jedna rasa, w tym pół miliona lub więcej w Kalifornii, Teksasie i Nowym Jorku.

Niedawno absolwentka prawa, Meagan Hatcher-Mays, córka czarnej matki i białego ojca, uważa, że ​​reklama Cheerios to postęp.

“Myślę, że ta reklama jest naprawdę dużym krokiem dla rodzin międzyrasowych” – powiedział Hatcher-Mays w DZISIAJ poniedziałek. “Reklama oznacza, że ​​istniejemy.”

“Reklamodawcy mają naprawdę jeden cel – zarabiać na swoich akcjonariuszach” – powiedział Deutsch. “Więc jeśli w rzeczywistości jest jeden procent tego kraju, który jest parami międzyrasowymi, prawdopodobnie to właśnie powinno być reprezentacją. Jest to sprytny sposób na sprzedaż produktu i właśnie dlatego (Cheerios) to robi. Twoim obowiązkiem jest zrobić to, co jest właściwe dla Twojej marki, a dla Cheeriosa to prawda. ”

Z biegiem lat rodziny mieszańców rzadko pojawiały się w reklamach. Jednak w kraju, którego prezydent Barack Obama jest synem rodziców o mieszanej rasie, Cheerios uważa, że ​​reklama odzwierciedla rosnącą rzeczywistość.

“Ostatecznie próbowaliśmy przedstawić amerykańską rodzinę, a dzisiaj w Ameryce jest wiele rodzin wielokulturowych” – powiedział Gibson..

Jednak wiele osób nie zgadzało się z takim poglądem na YouTube, co spowodowało zamknięcie komentarzy.

“Po prostu obrzydliwe, oburzające rzeczy i rzeczy, które są naprawdę zakorzenione w niesprawiedliwych stereotypach czarnych ludzi” – powiedział Hatcher-Mays..

“Nie jestem zaskoczony tą reakcją, ponieważ media społecznościowe to rodzaj nowego białego kaptura Ku Klux Klanu” – powiedział w poniedziałek “Star TODAY”. “To pozwala ci być anonimowym i mówić rzeczy, których nigdy nie powiesz osobie na ich twarz. Ale wiele z tego jest także pokoleniowych. Ludzie w moim pokoleniu wciąż utknęli w oddaniu oko w stosunku do pary międzyrasowej. Myślę, że młodsi ludzie przyzwyczaili się do widzenia czerni i bieli, a także łaciny i czerni, a także łaciny i bieli. To nie będzie problemem w nadchodzących latach. ”