Przejdź się, Botox; nadchodzi Reloxin

Pojawia się nowy gracz łączący wojnę ze zmarszczkami i chce wziąć Botox w biegu za twoje pieniądze.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Food and Drug Administration (FDA) ma zatwierdzić Reloxin jako wstrzykiwalne leczenie zmarszczek. Wykonane z tej samej neurotoksyny co Botox, Reloxin ma działać szybciej i może trwać dłużej niż Botox, wynika z raportu złożonego w czwartek na DZISIAJ przez Michelle Kosińskiego z NBC News.

Najważniejsze dla konsumentów, według dr Nancy Snyderman, głównego redaktora medycznego NBC, jest to, że Reloxin będzie prawdopodobnie tańszy niż Botox.

Walcz z Botoxem
“Myślę, że czeka cię walka marketingowa” – powiedział Snyderman w Ann Curry TODAY w Nowym Jorku. “Myślę, że to będzie tańsze. Obecnie Botox kosztuje od 350 do 500 USD. Uważaj na wojnę cenową. To będzie wojna cenowa dla kobiet, które chcą tego typu rzeczy. “

Botox był używany w medycynie do leczenia skurczów mięśni i innych schorzeń przez prawie trzy dekady, powiedział Snyderman. W 2002 r. Została zatwierdzona przez FDA do użytku kosmetycznego. Jest wytwarzany z toksyny botulinowej, tych samych bakterii, które powodują zatrucie pokarmowe przez botulizm.

Reloksyna, która jest sprzedawana od kilku lat w Europie i Ameryce Południowej pod marką Dysport, jest zrobiona z tej samej neurotoksyny co Botox. Pierwotnie opracowano go do leczenia zaburzeń mięśniowych. Różnica, według raportu Kosińskiego, polega na tym, że Reloksyna działa od jednego do dwóch dni, zamiast od trzech do pięciu dni. Botox musi zacząć działać. Badania kliniczne sugerują, że zastrzyki mogą być skuteczne przez pięć lub sześć miesięcy, w przeciwieństwie do trzy miesiące na Botox.

“Działają w ten sam sposób. Paraliżują mięśnie – powiedział Snyderman. W kosmetyce substancja jest używana do unieruchomienia mięśni, które powodują zmarszczki na twarzy.

Reloxin, powiedziała, “to nowe podejście. To pierwszy dzieciak, który dał Botoxowi prawdziwą konkurencję. “

Powiedziała, że ​​główną różnicą między Botoxem i Reloxinem jest to, że Reloxin “zacznie się wcześniej. Sądzę, że nadal istnieją kontrowersje co do tego, jak długo to potrwa. Niektórzy mówią, że trwa to około trzech miesięcy, a potem musisz wrócić do lekarza. Inni ludzie mówią, że gdy zaczniesz go używać regularnie, możesz uzyskać nawet sześć miesięcy.

“Tak więc, jeśli Reloxin naprawdę trwa dłużej niż Botox – że muszę poczekać, aby zobaczyć. Ale bez wątpienia zaczyna działać szybciej. “

Dowód recesji?Nowy konkurent Botoxu pojawia się w czasach, gdy chirurdzy kosmetyczni odczuwają spowolnienie w operacjach z dużymi biletami, takich jak powiększanie biustu, praca w nosie i lifting twarzy, ale niewielkie zmniejszenie zapotrzebowania na zabiegi odmładzające, takie jak zastrzyki z botoksu, wypełniacze skórne i chemiczna skóra skórki.

Niedawny artykuł w The Wall Street Journal donosi, że wraz z gospodarką w czasach recesji ludzie postrzegają utrzymanie młodego wyglądu jako kluczowego dla utrzymania istniejących miejsc pracy lub poszukiwania nowych. W 2007 r. Firma Allergan poinformowała o sprzedaży Botoxu w wysokości 1,2 mld USD, ale powiedziała, że ​​popyt na ten lek był “podbity” pod koniec zeszłego roku.

Allergan zareagował na nadchodzący hype dla Reloxin, podkreślając jego ustalone osiągnięcia. “Lekarze nie powinni zakładać, że mogą stosować inny produkt, taki jak Reloxin, i uzyskać dokładnie takie same wyniki, z tym samym profilem bezpieczeństwa, co z Botoxem” – powiedział Allergan w oświadczeniu wydanym dla NBC News.

Największą obawą konsumenta przed jakimkolwiek zastrzykiem usuwającym zmarszczki jest to, że ich twarz zostanie trwale sparaliżowana w maskę lub ulegnie innym zniekształceniom. Ale Snyderman powiedział, że takie obawy są bezpodstawne.

“Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest tymczasowość” – powiedział Snyderman Curry. “Zniknie; to nie paraliżuje niczego na zawsze, a, chłopcze, jest to bezpieczne. To naprawdę przebiegło przez wyżymaczkę. Już od 25 lat. “