Poznaj Courtney Holmes, fryzjera, który dał dzieciom darmowe fryzury do czytania dla niego

Fryzjerzy nie są obcy, aby rozmawiać z klientami, ale Courtney Holmes, fryzjerka z Dubuque w stanie Iowa, przeszła czat na ostatnim wydarzeniu społeczności, nagradzając dzieci, które czytały mu książki, podczas gdy pracował z bezpłatną fryzurą..

Holmes jest członkiem Koalicji Dubuque Black Men (DBMC), organizacji, która działa na rzecz poprawy jakości życia w swojej społeczności, zapewniając wsparcie i przywództwo programom, które mają na celu zmianę życia w afroamerykańskiej młodzieży.

Niedawno DBMC zorganizowało swój drugi doroczny back-to-school Bash, wydarzenie mające na celu dostarczenie zasobów edukacyjnych, materiałów szkolnych i wsparcia dla rodzin z dziećmi, rozpoczynających nowy rok szkolny..

Fryzjer Courtney Holmes, who gave away free haircuts to children in exchange for them reading him stories at a community back to school festival last weekend.
Barber Courtney Holmes rozdawał dzieciom bezpłatne fryzury w zamian za czytanie mu opowiadań.Koalicja Czarnych Mężczyzn Dubuque

Holmes, który ma dwóch młodych chłopców, powiedział, kiedy zwrócił się do niego Anderson Sainci, który zorganizował wydarzenie, i poprosił o bezpłatne cięcia włosów dzieciom, które czytały mu książki, od razu wiedział, że chce wziąć w nim udział. W trakcie imprezy Holmes wydał prawie 15 fryzur dla dzieci uczęszczających do przedszkola przez szkołę średnią, a jego malutcy klienci czytali mu książki o wszystkim od “Big Hero Six” po sportowców i superbohaterów.

POWIĄZANE: W jaki sposób książki dla Barber stają się podekscytowane czytaniem przez młodych chłopców

“Byli podekscytowani. Chcieli uczesania i nie mieli problemu z czytaniem “, powiedział Holmes TODAY Parents. “A rodzice – lubili to, co robiłem. Chcieli oczywiście, żeby ich dzieci były obcięte, ale podobało im się również, że je czytamy.

“I to właśnie chcieliśmy zrobić – dotrzeć nie tylko do dzieci, ale także do rodziców – dodał – aby dać im znać, że jesteśmy tam dla nich i mamy systemy wsparcia dla ich dzieci, które mogą nie mieć dostępu do pomocy w czytaniu lub książki. “

Sainci powiedział, że DBMC współpracuje z inną lokalną organizacją, Every Child, Every Promise, aby nie tylko zapewniać książki, które dzieci mogłyby czytać podczas imprezy, ale także oferować książki dla dzieci do zabrania do domu. Powiedział, że ta część wydarzenia została zaprojektowana, aby zaspokoić krytyczną potrzebę w ich społeczności – aby zachęcić dzieci do czytania na odpowiednim poziomie.

“Znamy dzieci z obszarów o niskich dochodach i dzieci koloru – są one częścią tych, którzy nie mają dostępu, którzy nie są świadomi tego, jak ważne jest czytanie” – powiedział Sainci. “Tak więc wszyscy w naszej organizacji mają osobisty interes – jako ojcowie, jako liderzy – jeśli o to chodzi.”

POWIĄZANE: Poznaj kobietę, która łagodzi schronienie psów, czytając im

Holmes powiedział, że chciał zachęcić swoich młodych klientów do nie tylko czytania, ale także rozumienia i uczenia się z tego, co czytali.

“Pod koniec fryzury zapytałem ich:” O czym jest ta książka? “Upewniłem się, że przeczytali okładkę książki, zanim się zaczęli, aby wiedzieli, co czytają – a potem zrobię odpowiadali na pytania i opowiadali mi o tym, co przeczytali “- powiedział Holmes.

Holmes, który od 15 lat ścina włosy, powiedział, że sukces imprezy doprowadził do rozmów o zbliżających się comiesięcznych wydarzeniach w salonie, w którym wynajmuje krzesło, Spark Family Salon.

“Ogarnia nas teraz radość” – powiedział Sainci o partnerstwie. “Staramy się nie tylko wpływać na naszą społeczność, ale tak naprawdę wpływać na dzieci, które mają niskie dochody, i próbować namalować to zdjęcie, aby odnieść sukces dzięki czytaniu”.

Nadal szukasz plaży? Jesteśmy z Tobą

Aug.01.201503:51

Loading...