Potężny czy rasowy? Okładka Golf Digest z topless Lexi Thomspon wzbudza kontrowersje

Dwudziestoletnia pro golfista Lexi Thompson odwraca głowę. Tym razem jednak nie dla jej gry na torze, ale raczej dla prowokacyjnej okładki magazynu “Golf Digest”.

Na okładce pojawia się Thompson, najmłodszy w historii zwycięzca turnieju LPGA, ubrany tylko w czarne spodnie, jedną rękawicę golfową i białą szmatkę owiniętą na ramiona, by zakryć jej klatkę piersiową w celu wydania majowego wydania fitness.

Czy okładka “Golf Digest” z topless LPGA odtwarza za daleko?

04.04.201503:12

Jak tylko okładka ukazała się 2 kwietnia, wielu komentowało sposób przedstawienia Thompsona.

Podczas gdy Thompson jest trzecią kobietą, która zajmuje się sprawnością fitness Golfa Digest’a (poprzedzona byłym kanałem golfowym i obecną hollywoodzką gwiazdą Holly Sonders i żoną zawodowca Dustina Johnsona, Pauliną Gretzky), jest pierwszą kobietą-golfistką, która pojawiła się w tej kwestii..

Przez ostatnie dwa lata, kiedy Sonders i Gretzky omawiali tę kwestię, magazyn krytykował nie tylko rasistowskie okładki (Sonders pojawił się w ciasnych ubraniach, gdy Getzky pojawił się w sportowym biustonoszu), ale także nie posiadał prawdziwego golfisty.

Od 2008 roku na okładce miesięcznika pojawiają się tylko trzej profesjonalni golfiści: Lorena Ochoa (2008), Michelle Wie (2014) i Thompson (2015).

Redaktor naczelny “Golf Digest”, Jerry Tarde, napisał list redaktora zatytułowany “Mea Culpa, Panie “zwracają uwagę na kontrowersje i kroki, które starał się zrobić w magazynie”. Przeszliśmy długą drogę od roku, kiedy LPGA potępiła nasz wybór Pauliny Gretzky (i Holly Sonders w 2013 r.) Jako okładki dla Golf Digest’s doroczna sprawność fitness. Mea culpa, damski. Możesz mieć oszałamiające piękno i najwyższy poziom gry w golfa w tym samym czasie, co zademonstrowali w tym roku Lexi, Stacy Lewis, Cheyenne Woods i Michelle Wie. “

Thompson napisała na Twitterze swoje poparcie dla strzału, pisząc: “Tak napompowane, by reprezentować fitness i siłę #girlpower”.

Inni znawcy golfa zgadzają się, że okładka pokazuje kobiet golfistów i potężnych sportowców, i może pomóc popularyzować sport wśród tych, którzy widzą golfistów jako prawdziwych sportowców.

“Chcieli stworzyć tę dyskusję, że panie na LPGA Tour są sportowcami i muszą być postrzegane jako sportowcy, a Lexi jest pewna najwyższej klasy sportowcem”, powiedziała Lisa Cornwell, reporterka kanału golfowego, powiedziała Sheynelle Jones z TODAY. “Kiedy ludzie patrzą na nią i myślą:” Wow, golfiści naprawdę są sportowcami, “ona jest częścią tego.”

Zwolennicy okładki, w tym Tarde, również wskazują na to, że Rory McIlroy pojawił się bez koszuli, przedstawiany jak David Michelangelo na okładce Golfa Digesta w wydaniu magazynu Magazine z kwietnia 2015 roku i jest na okładce Men’s Health w koszuli w tym miesiącu który pokazuje jego mięśnie.