Po burzy Halloween odwołano w wielu miastach

W ten weekend Matka Natura pokazała, że ​​ma moc, by zrobić coś, czego nie może zrobić żaden goblin czy ghul, żadne zaklęcie czarownic ani maczeta z toporem hokejowym – anuluj Halloween.

Trick-or-treating i inne działania na Halloween zostały przełożone w społecznościach z Maine do New Jersey po tym, jak nor’easter w ten weekend stworzył niebezpieczne warunki. Matka Natura oszukała tych, którzy nie sądzili, że padnie śnieg w październiku i potraktowała ich jako burzę, która pozostawiła po sobie zniszczone linie energetyczne, powalone drzewa i ciężki śnieg na północnym wschodzie. Dwanaście zgonów odnotowano również w wyniku burzy, co również spowodowało więcej przerw w zasilaniu niż huragan Irene w niektórych miejscach.

Stany stanu wyjątkowego zostały ogłoszone w Massachusetts, New Jersey, Connecticut i częściach Nowego Jorku, a wiele miast północno-wschodnich odroczyło trick-or-treat do czwartku lub piątku. W przypadku Charlton, Mass., Halloween będzie obchodzony 8 listopada, zaledwie 16 dni przed Świętem Dziękczynienia.

Inne miasta w Massachusetts, takie jak Auburn, Worcester i Leicester, również odłożyły Halloween, powołując się na przerwy w dostawie prądu, niedostępne i zniszczone drzewa jako zagrożenia, które mogą sprawić, że rodziny będą traktowane jako niebezpieczne. Plainfield, Massachusetts, został trafiony 27 cm śniegu, a Windsor spiętrzone 26 cali.

“Potrzebujemy czasu, aby posprzątać i cieszyć się sztuczką lub traktowaniem, a także wszystkimi uroczystościami, wiedząc, że będziemy bezpieczni”, powiedział Michael W. O’Brien z Worcester City Manager w Worcester Telegram i Gazette. “Nie chcemy, aby rodziny i dzieci manewrowały wokół stosów śniegu i powalonych drzew.”

W Summit, N.J., trick-or-treat został przełożony na piątek, dzięki przerwom w dostawie prądu, kablom elektrycznym i zestrzelonym drzewom, które sprawiły, że manewrowanie po mieście było trudne i niebezpieczne. Burmistrz szczytu Jordon Glatt wydał oświadczenie, w którym prosił mieszkańców o pozostanie w środku dla własnego bezpieczeństwa. Oczekuje się, że w tym tygodniu nastąpi temperatura w latach 60., aby stopić opady śniegu i sprawić, że pod koniec tygodnia będą bezpieczniejsze dla trick-or-treaters.

Ostatnim razem, kiedy New Jersey odnotował opady śniegu w październiku, był rok 1952, a według National Weather Service było to mniej niż cal. Części państw zostały uderzone w sobotę więcej niż stopą, w tym 19 cali w West Milford. Burza spowodowała, że ​​102 okręgi szkolne zostały zamknięte w poniedziałek lub opóźniły otwarcie, więc kostiumy na Halloween w całym stanie nie zostały zużyte.

“Miałeś tę burzę, miałeś huragan Irene, miałeś powódź na wiosnę i miałeś okropne burze zeszłej zimy,” Hamilton Township, N.J., rezydent Tom Jacobsen powiedział Associated Press. “Zaczynam myśleć, że tak naprawdę odhaczyliśmy Matkę Naturę, ponieważ otrzymaliśmy od niej lanie już od około roku”.

Ponad trzy miliony domów straciło moc dzięki rzadkiej i historycznej październikowej burzy śnieżnej, która w wielu miejscach ustanowiła zapisy dotyczące opadów śniegu w październiku. Według The Hartford Courant w Connecticut w poniedziałek 750 000 klientów wciąż nie miało władzy. W Brookfield w stanie Connecticut trick-or-treat został przełożony na sobotę, a przedstawiciel Demokratycznej Partii Republikańskiej Tim Larson zaproponował przepisy, które wyznaczyłyby ostatnią sobotę października jako dzień obchodów Halloween w Connecticut..

W South Windsor, w stanie Connecticut policja i zarząd miasta zalecali unikanie sztuczek, ale rodzice mieszkający w dzielnicach, które wciąż mają władzę, mogli zabrać swoje dzieci – powiedziała Vanessa Perry, asystent kierownika miasta.

Pewna matka, Cyndi Stoddard, powiedziała, że ​​jest sfrustrowana, że ​​miasto nie zaproponowało kolejnej randki na Halloween. Musiała przekazać wiadomość swojej 4-letniej córce, która planowała przebrać się za księżniczkę śnieżną.

“Moja najmłodsza jest zmartwiona, ale ona nie rozumie” – powiedział Stoddard. “Czuję się źle dla dzieci, to drobnostka w schemacie, ale dla dzieci to wielka sprawa.”

Dwunastoletnia McKenzie Gallasso decydowała się na przebieranie się za czarownicę lub wilkołaka, gdy telefon zadzwonił w poniedziałek ze złymi wiadomościami.

“Byłem zdenerwowany, ponieważ naprawdę chciałem iść na cukierek i leczyć” – powiedziała McKenzie, która dodała, że ​​jej matka nie chciała, żeby i tak wypadła z powodu śniegu. “W tym roku będę musiał jeść słodycze od mojej mamy.”

W Concord, N.H., stanowa stolica została pokryta 22,5 cali śniegu, trzecią co do wielkości opadów śniegu w historii państwa. Trick-or-treat został przełożony na następny weekend w kilku miastach New Hampshire, w tym w Manchesterze, który tradycyjnie obchodził swoje święta w niedzielę przed świętami, ale teraz będzie świętować Halloween 6 listopada..

13 zdjęć

Pokaz slajdów

DZISIAJ królewskie Halloween 2011

DZISIAJ odbył się wielki spektakl odtwarzający pompę Will i królewskie wesele Kate.

Dzieci w kostiumach na północy, na Maine, musiały jeszcze trochę poczekać, by założyć kostiumy z powodu burzy. Planowana uroczystość i parada w South Berwick, Me., Została przeniesiona z niedzieli na poniedziałek ze względu na pogodę. Burza uderzyła również w społeczności na zachodzie, gdy parady Halloween w Pensylwanii w Allentown, Betlejem i Hamburgu zostały odroczone.

Jednak niektórzy rodzice znajdowali sposoby na to, aby ich dzieci mogły się oszukać lub leczyć, nawet jeśli zostały odwołane w ich rodzinnym mieście.

Doreen Kelley, z Foxborough, Massachusetts, powiedziała, że ​​kiedy usłyszała, że ​​miasto odwołało trick-or-treat, zdecydowała się zabrać syna do sąsiedztwa przyjaciółki w Bellingham, około 20 minut drogi.

“Mój syn był rozczarowany, ale właśnie zadzwoniłem do mojego przyjaciela i idziemy tam, więc teraz jest już dobrze”, powiedział Kelley.

– Współpracownik TODAY.com Scott Stump i Associated Press przyczynili się do tego raportu.

Loading...