Pierwsze na świecie diamentowe soczewki kontaktowe kosztują fajne 15 000 $

Ten błysk w jej oku? Kosztowałoby to 15 000 $.

Osoby uzależnione od urody patrzą na nowy trend – wykonane na zamówienie, pozłacane soczewki kontaktowe z 18 migoczącymi diamentami. Niesamowita i intrygująca nowa linia biżuterii od Shekhar Eye Research zadowoli tych, którzy nie zadowalają się po prostu chlapnięciem na skórze.

Twórca Chandrashekhar Chawan próbował swoich sił w soczewkach kontaktowych ze złotego pyłu, ale brakowało im “efektu iskier”, którego szukał. Inspirację dziwnie odkrył dzięki stomatologii estetycznej: żona Chawana miała diamenty zasadzone na zębach podczas ostatniej wizyty u dentysty i zdał sobie sprawę, że ludzie uwielbiają klejnoty wszędzie i wszędzie.

“Miałem mieszane reakcje – niektórzy twierdzili, że wygląda to przerażająco, ale większość ludzi to pokochała” – powiedział Chawan w wywiadzie dla TODAY.com. “Osobowości Bollywood uwielbiały tę koncepcję, że wkrótce będzie to” w modzie “w modzie.

“Spójrz na Lady Gagę i jej zwolenników,” dodał Chawan. “Ludzie poświęcają czas na przetrawienie [nowej mody], dopóki jakiś celebryt nie zacznie jej używać.”

Chawan twierdzi, że jest to “jedyna kwestia czasu”, zanim jego twórczość jest hitem, ale opinia publiczna może się z tym nie zgodzić. Krytycy Internetu nazwali produkt wszystko, od krzykliwego do “dziwacznego brzydkiego”, aż do demonicznego wyglądu. “To tak, jakby ktoś zobaczył kryształowe kontakty Swarovskiego i pomyślał, że nie są one wystarczająco ekstrawagancko głupi” napisał serwis techniczny Gizmodo.

Choć może to być najbardziej ekstrawagancki trend w okularach, nie jest to dokładnie ten pierwszy tego typu. DZISIAJ redaktor w stylu Bobbie Thomas wspomina zgiełk po wydaniu takich produktów jak designerskie soczewki od Christiana Diora, kolorowe spraye do oczu czy kryształowe soczewki Anthony Malliar. “Niektórzy prawdopodobnie spędzą, aby wyróżnić się w tłumie. W końcu styl to ekspresja, a nasze oczy mogą być najbardziej wyrazistymi wartościami “- powiedział Thomas. “Osobiście, mówię, zostawcie styl sci-fi Gadze i Nicki Minaj – oczywiście z wyjątkiem Halloween!”

Obraz: Diamond eye contact lenses by Shekhar Eye Research
Diamentowe soczewki kontaktowe od Shekhar Eye Research

Chawan stosuje soczewki Chandra Boston Scleral, produkt zwykle stosowany w leczeniu chorób oczu, do utrzymywania części biżuterii w soczewkach w taki sposób, aby nie dotykała rogówki. Twierdzi, że metoda jest “bardzo bezpieczna”, ale niektórzy eksperci ostrzegają, że stosowanie soczewek medycznych do próżności nie jest niepokojące.

“W naszych oczach nie powinniśmy wprowadzać szkodliwych ciał obcych, jakkolwiek by były błyszczące,” powiedział dr Rajesh Khanna, rogówka i chirurg refrakcyjny, który martwi się, że takie soczewki wymagają znacznej konserwacji. Khanna mówi, że Boston soczewki twardówki są na ogół przepisywane osobom z poważną chorobą oczu, które nie mają innej opcji.

“To niewygodny, nieporęczny obiektyw, który musi być wypełniony roztworem soli fizjologicznej, a następnie włożony do oka”, powiedział. “Ludzie są zmuszeni tolerować te soczewki. Stosunek korzyści do ryzyka znacznie różni się od osoby o zdrowym wzroku. “

Ale Chawan nie widzi żadnej szkody, przyznając, że błyszczące soczewki są luksusem – a nie koniecznością – dla tych, którzy chcą się “pochwalić” i przyciągnąć uwagę. “Zawsze rozmawiamy oko w oko”, powiedział TODAY.com, “a jeśli twoje oczy błyszczą diamentami, nikt nie może odwrócić wzroku; ich oczy będą przyklejone do ciebie i twojej osobowości. “W rzeczywistości Chawan wyobraża sobie przyszłość, w której jego cenne soczewki zastępują naszą zależność od tradycyjnej biżuterii.

“Zamiast proponować pierścionek z brylantem do zaproponowania, ludzie będą używać soczewek kontaktowych z diamentem” – przepowiedział.

Oko zrobić?