Oficer Scot Peterson broni swoich działań podczas strzelania do Parkland

Oficer szkolny, który został ostro skrytykowany za to, że nie wszedł do budynku szkoły, aby zmierzyć się z rewolwerowcem podczas lutowej strzelaniny w Parkland, bronił swoich działań w swoich pierwszych komentarzach z kamery od czasu masakry..

Scot Peterson rozmawiał z Savannah Guthrie w ekskluzywnym wywiadzie w DZISIAJ wtorek o strzelaninie 14 lutego w Marjory Stoneman Douglas High School, w której zginęło 14 studentów i trzech pracowników.

Oficer Parkland, Scot Peterson: “Nigdy nie myślałem o byciu przestraszonym”

Jun.05.201808:31

“To prześladuje mnie, że nie wiedziałem w tej chwili, wiesz, że – tam są moje dzieci” – powiedział. “Nigdy bym tam nie usiadł i nie pozwolił by moje dzieci zostały zabite.”

Osiem dni po strzelaninie, szeryf hrabstwa Broward w Izraelu powiedział, że Peterson nie zrobił nic, aby powstrzymać rozlew krwi. Peterson został początkowo zawieszony, a następnie zrezygnowany, powiedział Izrael.

Peterson, były zastępca szeryfa z Florydy, który był jedynym uzbrojonym strażnikiem w szkole, gdy zaczęto strzelanie, powiedział, że do dziś nie sądził, że w szkole jest aktywna strzelanka. Savannah wskazała, jak trudno jest w to uwierzyć, biorąc pod uwagę liczne strzelanki szkolne w całym kraju.

“Łatwo jest usiąść tam, żeby ludzie poszli,” Och, powinien był wiedzieć, że ta osoba była tam “- powiedział -” To nie było takie proste. “

Materiał z nadzoru po wypuszczeniu po incydencie wywołał oburzenie po tym, jak Peterson spokojnie stacjonował przed budynkiem, zamiast wchodzić, by powstrzymać rzekomego strzelca Nikolasa Cruza, lat 18, byłego ucznia, który był uzbrojony w karabin szturmowy.

Szkot Peterson
Peterson wyszczególnił położenie, w którym znajdował się podczas strzelania i co działo się w jego umyśle. DZISIAJ

Peterson ujawnił, że nie pomyślał o tym, żeby pobiec w budynku szkoły 12, gdzie nastąpiło strzelanina po usłyszeniu wystrzałów.

“Kiedy usłyszałem te strzały na zewnątrz, nie sądziłem nawet, że ktoś jest w budynku” – powiedział – “Nigdy nawet o tym nie myślałem. Pomyślałem: “Strzelanie na zewnątrz tutaj. Nie wiem, gdzie to jest “.

Peterson utrzymywał, że po otrzymaniu raportu “petard” od szkolnego obserwatora, pobiegł z biura i zajął pozycję na zewnątrz, ponieważ myślał, że istnieje potencjalnie snajper w budynku 12 lub na parkingu.

Starsi z Parklandu kończą studia, gdy pojawią się nowe szczegóły dotyczące strzelania

Jun.04.201803:55

Prezydent Trump nazwał Petersona “tchórzem” w komentarzach przed pojawieniem się 23 lutego, dodając, że Peterson “nie miał odwagi” i “wykonał słabą pracę”.

Peterson obalił charakterystykę, że był tchórzem, bo nie wszedł do budynku.

“Rodziny muszą wiedzieć, nie zrozumiałem tego dobrze, ale nie z powodu” Nie chcę wchodzić do budynku (lub) Nie chcę spotkać się z kimś tam “,” Peterson powiedział: “Wcale tak nie było”.

“Nigdy nie myślałem nawet przez chwilę, że się boję albo jestem tchórzem, ponieważ robiłem to przez cały czas, nigdy nie weszło mi to do głowy.”

Strzelanie trwało mniej niż 10 minut, a Cruz przybył do szkoły w Uber o 2:19 po południu. i wychodzimy o 2:27, zgodnie z nadzorem wideo i policyjnego ruchu radiowego.

Peterson przybył na zewnątrz budynku o 2:24 po południu, kiedy Cruz szedł na trzecie piętro, aby zabić jeszcze sześć osób w zaledwie trzy minuty. Zajął swoją pozycję, wierząc, że na scenie może być snajper.

Studenci Parkland czczą 4 zabitych seniorów na balu

Maj 06.201800:23

Zauważył również, że nie otrzymywał informacji w czasie rzeczywistym od dyspozytora Biura Szeryfa Broward County, ponieważ połączenia 9-1-1 od studentów w budynku były zamiast tego kierowane do sąsiedniego Departamentu Policji w Coral Springs..

Kiedy przybyli oficerowie z Coral Springs, żaden z nich nie powiedział mu, że w środku jest aktywna strzelanka, powiedział Peterson. Twierdził także, że otrzymał sprzeczne raporty, że były strzały wystrzeliwane na boisku piłkarskim i w pobliżu gimnazjum, które nie było nawet w pobliżu strzelaniny.

Peterson również odpowiedział, dlaczego tak długo zajęło mu ustalenie, skąd trafiają strzały.

“To jest budynek odporny na huragan” – powiedział – “Trudno go nawet usłyszeć. To bardzo gruby kieliszek “.

Po strzelaninie Peterson staje teraz w obliczu pozwów, w tym jeden z ojca 18-letniej ofiary Meadow Pollack.

– W ciągu minuty Scot musiałby wiedzieć, co się dzieje, ocenić sytuację, wejść do budynku 1200, oczyścić różne pokoje i przejść na trzecie piętro, zaangażował Nikolasa Cruz, który nosił AR-15, z Szkot i jego broń służbowa, a następnie przejść do jakiejś strzelaniny w 45 sekund? ” Adwokat Petersona, Joseph DiRuzzo, powiedział w dniu dzisiejszym. “Patrząc wstecz, nie uważam tego za realistyczny”.

Otwierając się na temat tego incydentu, Peterson przyznał: “Nigdy się tego nie pozbędę … to były moje dzieci … Byłem tam, aby chronić te dzieci”.

####

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.