Nierozwiązany przypadek JonBeneta Ramseya nadal budzi podejrzenia 20 lat później

JonBenet Ramsey stał się powszechnie znaną nazwą, gdy udusione ciało 6-letniej królowej piękności zostało znalezione w jej domu w Kolorado dzień po świętach Bożego Narodzenia prawie 20 lat temu.

Jej sprawa z 1996 roku nigdy nie została rozwiązana, a dziś pozostaje tematem rozmów konspiratorów, którzy uważają, że policja powinna rzucić okiem na fakty.

JonBenet Ramsey: Wzywa do nowej sondy w 20-letnim morderstwie

Maj 06.201603:57

“To najbardziej haniebna zbrodnia, która wydarzyła się w rejonie Boulder przez 30 plus lat, w których tu mieszkałem”, reporter Daily Camera, Charlie Brennan, powiedział TODAY’owi za “Where Are They Now?” seria.

Początkowo policja badała rodziców JonBeneta, Johna i Patsy, wraz z 9-letnim bratem dziewczynki, ale testy DNA oczyszczały każdego z nich po latach..

Brennan, który nadal zajmuje się sprawą swojej gazety, oskarżył biuro prokuratora okręgowego w Boulder w 2013 r. O dokumentację pokazującą, że wielkie jury głosowało za oskarżeniem rodziców JonBeneta o oskarżenie o znęcanie się nad dziećmi w wyniku śmierci.

Jonbenet Ramsey
JonBenet Ramsey, 6-letnia królowa piękności znaleziona w jej domu w 1996 roku.Reuters plik

Ollie Gray, prywatny detektyw zatrudniony początkowo przez Ramseys, twierdzi, że nadal prowadzi tę sprawę do dziś bez wynagrodzenia.

“Musisz czegoś szukać, aby coś znaleźć, i niestety w tym konkretnym przypadku miałeś całkowicie niedoświadczoną policję”, powiedział TODAY. “Prawdopodobnie istnieją trzy lub cztery osoby, które powinny zostać zbadane wcześniej i nadal muszą zostać zbadane.”

Policja trafiła w ślepy zaułek w 2006 roku, kiedy oskarżony o przestępstwo seksualne John Mark Kerr złożył fałszywe zeznanie, mówiąc, że zgwałcił i odurzył JonBeneta, zanim przypadkowo ją zabił.

Inną osobą związaną z tą sprawą był Michael Helgoth, powiedział Gray, który wierzy, że nagranie na taśmie jest wyznaniem, które pozostaje pod opieką bliskich przyjaciół i rodziny. Ale Helgoth popełnił samobójstwo kilka miesięcy po śmierci JonBeneta.

“Nie sądzę, żeby Mike zrobił to wszystko sam. Myślę, że zaangażowanych było więcej niż jedna lub dwie osoby “- powiedział.

Brennan nazwał teorię Greya “bardzo kontrowersyjnym”.

“Kiedy ujawniono oskarżenia Johna i Patsy Ramseya, pokazano, że obaj zostali oskarżeni o oskarżenie o morderstwo pierwszego stopnia” – powiedział. “Jednak żaden z nich nie został oskarżony, więc pytanie staje się, kto? A jedyną osobą w tym domu, o której wiemy, był Burke Ramsey.

Brat JonBeneta ma teraz 29 lat i zgłosił, że pracuje w branży technologicznej.

Jan Ramsey and Patricia Ramsey
John Ramsey patrzy, jak jego żona Patricia trzyma ulotkę obiecującą nagrodę w wysokości 100 000 $ za informacje, które doprowadziły do ​​aresztowania i skazania mordercy ich córki, JonBeneta, podczas konferencji prasowej.Patrick Davidson / AFP – plik Getty Images

Departament Policji Boulder odmówił udzielenia wywiadu, ale wydał NBC News oświadczenie, że dwóch detektywów jest przydzielonych do tej sprawy i że “otrzymują regularnie informacje, które są oceniane”.

Prokurator okręgowy miasta również odmówił udzielenia wywiadu.

Patsy Ramsey zmarła w 2006 roku. W zeszłym roku John Ramsey rozmawiał z Barbarą Walters o specjalnym kanale Discovery Channel “Amerykańscy skandale”, mówiąc:

“W tym momencie nigdy nie było to całkowicie przeszłe, nigdy nie przegraliście z utratą dziecka, posuwaliście się dalej” – powiedział.