“Nie poddawaj się!” 5 lekcji, których dowiedzieliśmy się od Joela Osteena na temat sukcesu

Pastor Joel Osteen jest rozpoznawany na całym świecie za jego podnoszące na duchu przesłanie wiary. Po 17 latach pracy w kuluarach stał się głównym pastorem największego kościoła w Ameryce, Lakewood Church, który przejął władzę, gdy jego ojciec, John Osteen, zmarł nagle w styczniu 1999 roku. Joel’s rola w kościele pomogła mu odkryć jego przeznaczenie, aw swojej nowej książce “Możesz, wolę” zachęca czytelników do tego samego. 

ZEGAREK: Joel Osteen: Sukces pochodzi z prowadzenia własnej rasy

Uruchom własną rasę
Kiedy Joel przejął Kościół Lakewood po śmierci ojca, często myślał, że musi być dokładnie taki jak on. Wielu krytyków uderzyło Joela za to, że jest za młody lub nie ma wystarczającego doświadczenia. Kiedy Joel postanowił skupić się na tym, kim jest, jego nowa posługa rozkwitła.

“Kiedy w końcu przyjąłem fakt, że nie jestem jak mój tata”, powiedział Kathie Lee i Hodie, “wtedy to się zaczęło.”

Joel Osteen
Nieżyjący już John Osteen, założyciel Kościoła Lakewood, został przedstawiony na zdjęciu ze swoim synem Joelem. Dzisiaj

Trzymaj swoją wizję przed sobą
Joel zachęca tych, którzy mają marzenia i cele, do przechowywania zdjęć i pamiątek w całym domu, aby pomóc im zwiększyć swoją wiarę. 

Pisze: “Miałem ochotę napisać książkę, mój tata napisał wiele książek, na półce, którą codziennie chodzę w domu, miałem dwie kopie najpopularniejszej książki mojego taty. Trzymałem te książki przede mną Wiedząc, że pewnego dnia we właściwym czasie napiszę książkę, moim zdaniem wydawało się to tak odległe.

Joel Osteen
Dzisiaj

Żeby dostać się do innych części domu, musiałem przejść przez te dwie książki. Widziałem je tysiące i tysiące razy. Nie zawsze świadomie o nich myślałem, ale nawet podświadomie podążałem w kierunku pisania własnych. Moja wiara została uwolniona. Coś w środku mówiło: “Tak, pewnego dnia mam zamiar napisać książkę.

W 2004 roku napisałem swoją pierwszą książkę “Your Best Life Now”.

OBEJRZYJ: Joel Osteen: Znajdź coś, co będzie wdzięczne za każdy dzień

Joel Osteen
Pastor Joel Osteen i jego żona Victoria wraz z dwójką dzieci Jonathana i Aleksandry.Dzisiaj

Bądź wygodny, gdy rzeczy nie zdarzają się na Twoim planie lekcji 
“Musisz wierzyć, że Bóg ma cię w dłoni” – powiedział Joel do Cindy, jednej z naszych widzów, która ma nadzieję, że kiedyś się ożeni.. 

“Kiedy zrobisz, co możesz, Bóg zrobi to, czego nie możesz zrobić, uwierz, postępuj właściwie i wierzę, że Bóg zawsze będzie kierował twoimi krokami” – zachęcał.

Joel Osteen: Znajdź coś, co będzie wdzięczne za każdy dzień

29 września 2014 r00:39

Nie rezygnuj z życia po jednej złej przerwie
W trudnych sytuacjach często łatwo jest się poddać, zwłaszcza gdy sprawy wyglądają na beznadziejne. 

“Jeśli drzwi się zamkną, nie oznacza to, że będą to ostatnie drzwi” – powiedział Joel. “Pozostań w wierze i nie porzucaj życia po jednej złej przerwie, rób to, w co wierzysz, że Bóg cię prowadził i ufaj Bogu, że zrobi resztę.”

Joel Osteen: Sukces pochodzi z prowadzenia własnej rasy

29 września 2014 r05:20

Śledź cyfrowego DJa TODAY Kyle’a Michaela Millera na Twitterze.