“Nie mniej niż Amerykanin”: muzułmańska kobieta odpala Donalda Trumpa wymownym listem

Młoda muzułmańska kobieta napisała wymowną odpowiedź na poparcie Donalda Trumpa dla systemu śledzenia muzułmanów w Ameryce, mówiąc, że gdyby wszedł w jej buty, “widać, że nie jestem wcale mniej ludzki niż ty”.

Marwa Balkar, 22 lat, z Corona w Kalifornii, wzięła udział w Facebooku 20 listopada, aby porozmawiać o tym, że muzułmanie potencjalnie muszą nosić specjalne legitymacje poparte przez republikańskiego kandydata na prezydenta, mówiąc, że ma pomysł na to, jak będzie wyglądała odznaka: znak pokoju.

“Nie jestem łatwy do zidentyfikowania jako muzułmanin tylko przez patrzenie na mnie, więc moja nowa odznaka pozwoli mi z dumą pokazywać, kim jestem” – napisała w poście, która została udostępniona ponad 100 000 razy..

POWIĄZANE: Obama, Hollande omawiają ataki Paryża

“Wybrałem znak pokoju, ponieważ reprezentuje on mój islam, który nauczył mnie sprzeciwiać się niesprawiedliwości i tęsknić za jednością Ten, który nauczył mnie, że zabicie jednego niewinnego życia jest równoznaczne z zabijaniem ludzkości”.

Kiedy Balkar początkowo zobaczył komentarze Trumpa, nie czuła, że ​​mogłaby po prostu usiąść i nic nie mówić.

“Na początku pierwszą rzeczą, o której pomyślałem, kiedy usłyszałem, było” Donald Trump znowu jest na swoim miejscu “, ale wtedy pomyślałem:” Zaczekaj chwilę, tylko dlatego, że Donald Trump mówi, że to nie znaczy, że jest OK “. Balkar powiedział TODAY.com. “Zacząłem gotować. Wszyscy ci ekstremiści to nie ja. To nie moja religia. Jestem zmęczony, twierdząc, że robię te przerażające ataki w imię islamu. “

Balkar, który urodził się w Stanach Zjednoczonych dla syryjskich imigrantów pierwszej generacji, wciąż pamięta, że ​​był prześladowany w swojej szkole podstawowej w stanie Waszyngton po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Otrzymała wiadomości od innych muzułmańskich dzieci bojących się tego samego. dzieje się po komentarzach Trumpa.

“Jest różnica między dezaprobatą w czymś a szerzeniem nienawiści, a kiedy jesteś w tak wielkiej pozycji władzy, a tym, czego używasz, jest szerzenie nienawiści, uważam to za tchórzostwo” – powiedziała. Potencjał do zmiany świata i używa go do niszczenia nie tylko muzułmanów, ale także czarnej społeczności i społeczności latynoskiej. Wszystko, co robi, to trash ludzi. “

Balkar przyjął także sugestie Trumpa, że ​​powinno być więcej nadzoru nad muzułmanami i niektórymi meczetami, które pojawiły się po niedawnych zamachach terrorystycznych w Paryżu popełnionych przez członków ISIS..

“Słyszałem, że chcesz nas również namierzyć” – napisała – “Świetnie! Możesz pójść ze mną na spacer po świadomości raka w miejscowym gimnazjum lub możesz za mną podążać tam, gdzie moim zadaniem jest stworzyć szczęście.

“Może wtedy zobaczysz, że jestem muzułmaninem, nie czyni mnie mniej Amerykaninem niż ty.”

Przytłaczająca odpowiedź na wiadomość od Balkara skłoniła ją do rozpoczęcia hashtagu #FightWithPeace.

“To było niesamowite i szokujące w dobry sposób” – powiedziała – “Myślałem, że cały świat i Ameryka mają ten mroczny pogląd na muzułmanów, ale wiele pozytywnych opinii, które otrzymałem, pochodzi z Muzułmanie, co jest tak ekscytujące. “

Podziękowała jej zwolennikom w poniedziałkowym stanowisku uzupełniającym.

“Udowodniliście światu, że niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzicie, jakie są wasze wierzenia religijne, czy jak jest wasza rasa, możemy wszyscy COEXIST.”

Balkar powiedział, że nie usłyszała żadnej odpowiedzi z kampanii Trumpa.

“Oczywiście, że nie, nie ma nic do powiedzenia” – powiedziała – “Nie możesz wydostać się z takiej dziury. Jest częścią rozprzestrzeniania się islamofobii. Powinno mu się pozwalać być tam, gdzie jest w życiu, z takim nastawieniem. Nie w 2015 roku w Ameryce. “

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.