Nastolatka opowiada o hordzie uprowadzenia w niewolę seksualną

Dla kogoś, kto ma dopiero 18 lat, Shauna Newell jest niezwykle złożona, ponieważ opisuje porwania, narkotyki, gwałty i brutalne pobicia.

Dopiero gdy mówi o widzeniu jednego z mężczyzn, którzy ją seksualnie zaatakowali – wolnego i nie bojącego się ścigania – zaczyna się załamać.

“Kilka tygodni temu wyszłam na plażę i zobaczyłam kolesia, który mnie zgwałcił, a on tylko na mnie spojrzał” – powiedziała Newell NBC News, jej głos się dusił. “Jak, hej … zniszczyłeś całe moje życie. Okaleczyłeś mnie do końca mojego życia, a ty po prostu siedzisz tam ze swoim życiem, jakby nic nie było nie tak. “

Ludzki ruch

Szokująca jest historia Newella, ale nie jest ona wyjątkowa, TODAY, Natalie Morales, powiedziała w czwartek w specjalnym raporcie zatytułowanym “Sex Slaves in the Suburbs”. Zwolennicy dziewcząt i młodych kobiet zmuszanych do prostytucji przez ludzi, którzy podchodzą do nich na różne sposoby, w tym w Internecie, twierdzą, że tysiące amerykańskich młodych ludzi są ofiarami handlarzy ludźmi.

Podobnie jak Newell, wielu traktowanych jest przez organy ścigania jako uciekinierów, powiedział Marc Klaas, który założył grupę popierającą KlaasKids po tym, jak jego 12-letnia córka została uprowadzona, zgwałcona i zabita. Kiedy zmuszeni są do prostytucji, młodzi są tymi, którzy są ścigani, Klaas powiedział Meredith Vieira DZISIAJ w czwartek w Nowym Jorku.

“Obraca się do góry nogami” – wyjaśnia Klaas. “Po pierwsze, wielu z tych dzieci brakuje dzieci. Ale to, co się dzieje, kiedy są przemycane, stają się prostytutkami; stają się prostytutkami. Tak więc znajdujemy tę sytuację, w której znajdujemy te młode ofiary, te młode dziewczyny, które nagle są traktowane i postrzegane jako przestępcy. “

Przynajmniej w tym względzie Newell miała szczęście, gdy została uprowadzona dwa lata temu. Dzięki matce i organizacji Klaas, która zorganizowała jej poszukiwanie, została uratowana po trzech dniach. Upubliczniła się, by ostrzec inne dziewczyny o tym, jak łatwo można je porwać i przemycić.

Sinister sleepover

Typowa 16-latka w domu klasy średniej na przedmieściach Pensacola, Floryda. Koszmar Newella zaczął się niewinnie: nowy znajomy, którego poznała w liceum, poprosił ją, żeby przyszła do domu na pidżamę..

Matka Newella, Lisa Brant, nie spodobała się temu pomysłowi, ale po tygodniach lobbowania przez jej córkę, Brant spotkał się z dziewczyną, a mężczyzna, o którym mówiła, był jej ojcem, aby upewnić się, że jej córka będzie bezpieczna.

Ale “ojciec” dziewczyny był naprawdę skazanym przestępcą, a dziewczyna, która miała zapis o prostytucji w Teksasie, była wspólniczką w uprowadzeniu. “Jej tata zabrał nas do tego domu i powiedział, że zaraz wróci, a on nas tam zostawił” – powtórzył Newell w nagranym wywiadzie. “I poprosiłem o trochę wody, ponieważ byłem spragniony. I wypiłem wodę, a ja straciłem przytomność. “

Woda była spleciona z narkotykiem. Kiedy się obudziła, Newell był oszołomiony i nie mógł się ruszyć.

Pozostawiona sama na chwilę, Newell zdołała zadzwonić do swojej matki.

“Zadzwonił mój telefon komórkowy. A wszystko, co słyszałem, to: “Mamusiu, pomóż mi” – powiedział Brant. “A telefon zgasł. I wkurzyłem się! “

Zadzwoniła na policję, ale powiedzieli jej, że Newell prawdopodobnie uciekł z domu i nie będą mogli potraktować jej jako sprawy zaginionej osoby, dopóki nie minie 72 godziny..

“On był jak:” Och, cóż, wiesz, nie mogę nic zrobić. Znasz nastolatków – powiedział Brant.

Przebłysk szczęścia

Gdy organy ścigania nie były chętne do działania, rodzeństwo Brant i Newell rozpoczęło własne poszukiwania. Mieli szczęście, że Brad Dennis, badacz z KlaasKids, mieszkał w tym regionie, ponieważ Floryda Panhandle jest epicentrum handlu ludźmi.

Przy odrobinie szczęścia jedna z grup poszukiwawczych zatrzymała się w sklepie spożywczym, by wypić coś do picia, a 14-letni brat Newella zauważył swoją siostrę na tylnym siedzeniu innego samochodu, który zatrzymał się w tym samym sklepie. Została uratowana, ale porywaczom udało się uciec.

Po trzech dniach gwałtu, bicia i odurzenia, Newell był brudny, krwawy, posiniaczony i ledwo żywy. Została przewieziona do szpitala i musiała być dwukrotnie wskrzeszona. Oprócz poważnych obrażeń była zarażona chorobą przenoszoną drogą płciową.

Newell powiedziała, że ​​jej porywacz powiedział jej, że została sprzedana w Internecie za 300 000 $ mężczyźnie w Teksasie. Na szczęście uratowano ją, zanim mogła zostać dostarczona. Podczas próby Newell na Florydzie jej porywacz wziął pieniądze od wielu mężczyzn, którzy ją zgwałcili. Kiedy krzyczała, trzymał pistolet za głowę i groził, że wysadzi jej mózg.

Vieira zapytała Lisę Brant, jaką radę ma dla innych dziewcząt.

“Posłuchaj swoich rodziców. Po prostu nie przestań wierzyć. Bądź silny – powiedziała. “Postępuj zgodnie z tym, co mówią twoi rodzice w pełni. Są ludzie, którzy ci pomogą. Mów głośniej. Każdy musi się odezwać. Dziewczyny, które to przeżyły, boją się. “

Nastaw na “Sex Slaves in the Suburbs” o 18:00. ET 15 listopada w MSNBC.

Aby uzyskać więcej informacji o Fundacji KlaasKids, odwiedź klaaskids.org. Jeśli byłeś ofiarą doświadczenia takiego jak Shauna Newell, możesz wysłać e-mail do twórców “Sex Slaves in the Suburbs” pod adresem [email protected]