Monica Lewinsky w TED Talk: “Publiczne upokorzenie jako sport krwi musi się skończyć”

Siedemnaście lat po romansie z prezydentem Billem Clintonem, Monica Lewinsky wypowiada się przeciwko haniebnemu internetowi, domagając się współczucia z powodu negatywnego nastawienia.

Monica Lewinsky opowiada o romansie Clintona, cyberprzemocy

Mar.20.201502:39

Przemawiając publicznie podczas dwudziestominutowego TED Talk w czwartek, Lewinsky, 41, przypomniał sobie ataki i drwiny podczas jej pobytu w ostrym blasku reflektorów, kiedy wybuchł skandal. Opisała bycie ofiarą tego, co nazywa się obecnie cyberbullyingiem, nakłaniając innych do stworzenia ruchu z dala od “kultury upokorzenia”, zapewniając jednocześnie jej cele, że mogą znieść negatywne komentarze.

“Publiczne upokorzenie jako sport krwi musi się skończyć” – powiedziała – “Empatia od jednej osoby może coś zmienić.”

Więcej od Lewinsky:

  • O przetrwaniu w Internecie: “Każdy, kto cierpi z powodu bólu i upokorzenia, musi wiedzieć jedno: możesz to przeżyć” – powiedziała – “Wiem, że to trudne. To może nie być bezbolesne, szybkie lub łatwe, ale możesz nalegać na inne zakończenie swojej historii. “
  • Bycie ofiarą cyberprzemocy: “Teraz przyznaję, że popełniłem błędy – szczególnie nosząc ten beret – ale uwaga i osąd, które otrzymałem – a nie historia, ale ja osobiście otrzymałem – były bezprecedensowe”, powiedziała. “Zostałem oznaczony jako włóczęga, tarta, dziwka , kurwa, bimbo i, oczywiście, “ta kobieta.” Byłem znany przez wielu, ale właściwie przez niewielu … Dostałem to, łatwo było zapomnieć, że “ta kobieta” była wymiarowa i miała duszę. “
  • W branży oszustw internetowych: “Im więcej wstydu, tym więcej kliknięć” – powiedziała. “Im więcej kliknięć, tym więcej dolarów reklamowych.”

Śledź pisarza TODAY.com Scott Stump na Twitterze i Google+.