“Martwy” żyjący człowiek: niepełnosprawna nastolatka-gwiazda internetowa “żyje inspirując innych”

Kiedy Nick Santonastasso miał 2 lata, jego ojciec zostawił go samego na podłodze w salonie, podczas gdy on poszedł na chwilę do garażu, tylko kilka minut później usłyszał dziwny odgłos brzęczenia..

Nick urodził się z zespołem Hanharta, rzadką wada wrodzoną, która pozostawiła go bez nóg, nierozwiniętą prawą rękę i lewe ramię jednym palcem. Lekarze powiedzieli rodzicom, że jego mobilność będzie ograniczona. 

“Otworzyłem drzwi od garażu, a Nick pchnął swój wózek obok stołu, wsiadł do wagonu, a potem wstał na krzesło i rzucił się na stół” – powiedział Mike Santonastasso na TODAY.com. “Był na stole, oglądając MTV i tańcząc. Odkąd skończył 2 lata, szokował nas tym, co robi. ”

Norman Reedus, gwiazda popularnego horroru telewizyjnego “The Walking Dead”, może teraz liczyć się z ludźmi, których Nick zszokował – z wyjątkiem tego, że był to celowy cel. W internetowym filmie, który stał się wirusowy odkąd został opublikowany 17 stycznia, Nick, teraz 17 lat, ma wyglądać jak zombie i wyskakuje spod stołu, by zaskoczyć niczego nie podejrzewającego aktora.

“Byłem zadowolony z reakcji, ponieważ, szczerze mówiąc, nie sądziłem, że zamierzam uzyskać reakcję [Reedusa]”, powiedział senior w Central Regional High School w Bayville, N.J., powiedział TODAY.com. “On jest tak przyzwyczajony, że widuje ludzi, którzy cały czas są zombie, ale to się udało. Moim celem jest zawsze inspirować i bawić, i wiedziałem, że ten będzie wielki. “

Podczas gdy seria filmów Vine i jego najnowszy żart z Reedus sprawiły, że Nick jest gwiazdą w sieci, ci, którzy go znają, powiedzą, że jest dla niego o wiele więcej. Jest zapaśnikiem w swojej szkole średniej, piosenkarzem, muzykiem, a przede wszystkim inspiracją dla innych. Był taki, odkąd był małym dzieckiem, pojawił się nawet w TODAY w wieku 12 lat, gdzie spotkał się ze swoim ulubionym graczem, byłym gwiazdorem New York Giants uciekającym z Tiki Barber.

“Żyje, inspirując innych, by nie siedzieli bezczynnie” – powiedział ojciec. “On nie może zmienić tego, kim jest, ale z tego powodu nie przestanie żyć”.

Najnowsza przygoda Nicka zaczęła się, gdy on i jego rodzice zostali przywiezieni do Tokio na początku tego miesiąca przez Fox International, która rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych promującą “The Walking Dead” w 125 krajach. Połączył siły z guru zajmującym się efektami specjalnymi, Gregiem Nicotero, który projektuje zombie do serialu, i “Walking Dead” gwiazdą Andrew Lincoln, by dać Reedusowi strach, który kazał mu przeklinać, zanim udzielił Nickowi dobrodusznego uścisku na dobrze wykonaną pracę.

Nick spędził dwie godziny w makijażu, po czym zaczął działać, by przestraszyć Reedusa, który gra zombie apokaliptycznego Daryla Dixona w serialu. 

“Jest wyraźnie bardzo inspirującym młodym człowiekiem i fanem” Walking Dead “, więc był idealną kombinacją do rozpoczęcia kampanii z” Alexandra Marinescu, wiceprezes marketingu dla Fox International Channels, powiedział TODAY.com. “Chodzi o inspirowanie ludzi, niepełnosprawnych czy nie, a po prostu spędzanie czasu z nim i jego rodziną, widać, że jest naprawdę zaangażowany w to.”

Wideo, które było oglądane ponad 6 milionów razy, to tylko najnowszy żart zombie od Nicka. Zwrócił na siebie uwagę Fox International z powodu serii wirusowych filmów, które opublikował na Vine w listopadzie. Jego przyjaciele zrobili z niego szczątkowy makijaż zombie i sfilmowali go w nieoczekiwany sposób w zabawny sposób w Walmarcie niedaleko jego domu w Bayville. 

W jednym filmie kobieta, która początkowo była przerażona, uderza go rolką papieru do pakowania, a w innym człowiek rzuca na niego swoim koszem. Nick powiedział, że był w stanie uspokoić ich obu. Sam Reedus promował nawet filmy w mediach społecznościowych po tym, jak fani “Walking Dead” zwrócili na niego uwagę. Fani serialu zaczęli także petycję, aby nakręcić Nicka na odcinek. 

“Dotarłem do Vine i pomyślałem:” Co mogę zrobić, w czym będę najlepszy? “- powiedział Nick. “Chciałem zrobić coś, czego nikt inny nie był w stanie zrobić, a ja wymyśliłem zombie. Niektórzy ludzie mówili: “To jest fałszywe, widzę jego nogi i spodnie”, a ja na to: “Żartujesz sobie ze mnie?”

“Zrobiłem coś, co przyciągnęło uwagę ludzi, ponieważ tak naprawdę nie widzisz ludzi takich jak ja.”

Bez limitów
Nick jest najmłodszym z czwórki dzieci, a jego rodzice dowiedzieli się o możliwych komplikacjach z jego narodzinami, gdy jego matka, Stace, była w trzecim trymestrze ciąży.

“Doszliśmy do wniosku, że natura weźmie udział w kursie, a my przygotujemy nasze dzieci na to, co będzie ich bratem i odda je w ręce Boga” – powiedział Mike.

Lekarze powiedzieli rodzicom, że Nick był tylko 12. przypadkiem zespołu Hanharta zdiagnozowanego na świecie, kiedy się urodził. Zespół Hanharta może powodować niepełny rozwój języka, brak palców u rąk i nóg, zniekształcone ręce lub nogi i niezwykle małą szczękę, zgodnie z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej. Dzieci mogą mieć niektóre, ale nie wszystkie objawy, a przyczyna nie jest w pełni zrozumiała.

Ojciec Nicka powiedział, że osiem z 11 innych osób, które miały syndrom Hanharta, gdy Nick się urodził, zmarło później, głównie z powodu komplikacji związanych z ich sercem, wątrobą i płucami.

“Nigdy nie spotkałem nikogo z [zespołem Hanharta]” – powiedział Nick. “Czasem chciałbym być normalny, szczerze mówiąc. Potem patrzę na to, co robię i ilu ludzi inspiruję, i jestem zadowolony z tego, co robię. Po prostu wszyscy mają swoje złe dni. ”

Od tego momentu znalazł się na stole i tańczył do MTV w wieku 2 lat, Nick był w ruchu. Używał deskorolki, aby się poruszać, dorastał, nauczył się grać na perkusji i próbował pozornie każdego sportu od piłki nożnej do sztucznej piłki do Ping-Ponga. Kilka lat temu nawet nurkował. Niedawno dostał prawo jazdy, a rodzina jest w trakcie modyfikowania samochodu, aby mógł go użyć. 

Przyzwyczaił się też do spojrzeń i szeptów nieznajomych, kiedy go widzą. Ma protetyczne nogi, ale nie używa ich publicznie, mówiąc “to po prostu nie byłbym ja”. W szkole używa wózka inwalidzkiego do poruszania się po korytarzach. 

“Kiedy pojechałem do Japonii [na żart], wszyscy są tak grzeczni, że nawet w tak dużym mieście jak Tokio nigdy nie patrzyłem ani nie wyglądałem na brudnego” – powiedział. “Ale tutaj, to codzienna rzecz, przez którą przechodzę. Moi przyjaciele nienawidzą tego, ale nie chcę, żeby się denerwowali. Staresy, komentarze, pojawiają się jako ból, ale wychodzą tak, jak ja staram się dać innym siłę. “

Nacięcie Santonastasso has been a member of the wrestling team at Central Regional (N.J.) High School for two years, where he hopes to inspire others to take up the sport.
Nick Santonastasso przez dwa lata był członkiem zespołu zapaśniczego w Central Regional (N.J.) High School, gdzie ma nadzieję zainspirować innych do podjęcia sportu. Dzisiaj

Po przebraniu się przez kolegów i trenera Central Regional, Chrisa Lovelanda, Nick wyszedł z drużyny zapaśniczej w zeszłym sezonie jako junior. Jako student drugiego roku poddał się zabiegowi chirurgicznemu, aby wyszczuplić kość i dodać amortyzację do źle wykształconego prawego ramienia, gdzie kość rosła szybciej niż skóra i tworzyła bolesny stan. Zabieg pozwolił mu dać zapasy próbie bez bólu.

Walczy w kategorii o wadze 106 funtów, ważąc tylko 85 funtów, minimum dopuszczone do konkurowania przez Interscholastic Athletic Association stanu New Jersey State. Waży o 20 funtów mniej niż prawie wszyscy jego przeciwnicy.

“Wrestling to lekcja” – powiedział Nick. “Dorastałem z porażką. Niepowodzenie uczyniło mnie tym, kim jestem, aw zapasach jest dużo porażki. Miałem wiele strat, ale po prostu uczyć się od niego i stać się silniejszym. Zdajesz sobie sprawę, kim jesteś i jak silny jesteś, psychicznie i fizycznie. Stworzyłem mi lepszą osobę. ”

“Zmaga się głównie z powodu czucia i wścieka się, gdy myśli, że jego przeciwnik pozwala mu wygrywać”, powiedział Loveland TODAY.com. “W ubiegłym roku wygrał swój pierwszy mecz juniorów w drużynie, decyzją z miłym obaleniem na innego pierwszego wrestlera. Wspieramy go i podnosimy, a on mówi: “Nie ma mowy, pozwolił mi wygrać, to jest bzdura.” Trener podszedł do mnie i powiedział: “Nie powiedziałem w górę. Nick wygrał mecz. ” ‘

Santonastasso is regularly outweighed by 20 pounds by his opponents on the mat, but his perseverance has inspired his teammates and others.
Nick Santonastasso jest regularnie przeważany przez 20 funtów przez swoich przeciwników na macie, ale jego wytrwałość zainspirowała jego kolegów z drużyny i innych. Dzisiaj

Zwycięstwo Nicka w drużynie Varsity w tym sezonie zostało przegrane, gdy przeciwnik zdążył już wygrać. Jednak unikanie bycia przypiętym lub walczącym z przeciwnikiem do decyzji jest praktycznie dla niego wygraną, ponieważ pomaga drużynie i frustruje przeciwników. Służy także innemu celowi w umyśle Nicka.

“Myślę, że ludzie mają dla mnie szacunek, ponieważ to robię, ale robię to również dlatego, że ktoś, kto nie myśli, że może się zmagać, patrzy na mnie i mówi:” Wow, ten dzieciak nie ma nóg, a on się zmaga, więc pozwól mi spróbować to – powiedział. 

“Kiedy mam zły dzień, myślę:” Spójrz na Nicka, a on robi to wszystko “- powiedział kolega z drużyny, Nick Tomaio. “O ile on jest pokonany tylko po to, aby wyjść do zespołu i zrobić wszystkie rzeczy w swoim życiu, mogę pracować ciężej”.

Dzięki swojej nowej sławie online, Nick również przeszedł z ciekawości na mecze do miejscowej celebryty.

“Mówi o ważeniu” – powiedział Dan Buhagiar, główny kolega z drużyny. “Wszyscy są jak:” To Nick z Vine “. Jesteśmy jak “Tak, to on”.

Inspirujące inne
I to nie tylko mecze zapaśnicze, gdzie stał się centrum uwagi; Nick zostaje zatrzymany w centrum handlowym z przyjaciółmi, je obiad z rodziną i korytarzami w szkole.

“Niektórzy ludzie, którzy nie znają mnie w szkole, teraz powiedzą” cześć “, a potem są ludzie, którzy mówią:” Och, on robi to po prostu dla uwagi “- powiedział Nick. “Jestem jak” Po prostu przeżywam swoje życie “.

Z większą liczbą zwolenników w wyniku żartów na Reedusie, Nick teraz bierze swoją misję jeszcze poważniej. W zeszłym roku miał nawet wytatuowane słowo “inspiruj” po lewej stronie tułowia. Jego rodzice często chodzą do jego pokoju, aby znaleźć go przed kamerą internetową, rozmawiają przez Internet i zachęcają kogoś zmagającego się z niepełnosprawnością lub depresją. Zaczął także mówić motywująco. 

Santonastasso is so dedicated to his goal of inspiring others that he even had the word
Santonastasso jest tak oddany swemu celowi, jakim jest inspirowanie innych, że nawet miał wytatuowane słowo “inspiruj” na swoim tułowiu. Dzisiaj

“Przyciągnąłem ludzi w inny sposób, a teraz, gdy mam swoją bazę fanów, mogę inspirować na inne sposoby” – powiedział Nick. “Mógłbym porozmawiać o swoim życiu i zainspirować cię, albo też mógłbym sprawić, że będziesz się śmiać w tym samym czasie.”

Przyznaje, że poprzeczka została postawiona wysoko z żartem na Reedusie, ale zapewniamy: Nick ciężko pracuje, wymyślając nowe sposoby rozrywki.. 

“Nick nie jest kimś, kto usiądzie na uboczu i nigdy nie był” – powiedział ojciec. “Wymyśla te małe, kreatywne sposoby, aby się tam dostać i starać się żyć pełnią życia. Nie pozwala nam się zastanawiać, co dalej będzie robić.