Mama, która zgubiła się na poszukiwaniach skarbów N.M.: “znalazłem to, czego potrzebowałem”

Kobieta z Teksasu, której troska o skrzynię pełną złota skończyła się w straszną, mroźną noc na pustkowiu w Nowym Meksyku została zjednoczona we wtorek wraz z jej ratownikami.

Wcześniej w tym miesiącu Chanon Thompson pojechała 10 godzin z domu w Dallas do Bandelier National Monument, gdzie spędziła dzień na zwiedzaniu.

“Miałem ochotę poszukać skarbu, a ja go szukałem i wiedziałem, że nawet jeśli nie znajdę skarbu, że coś mnie tu ciągnie,” powiedziała DZISIAJ.

Przed zapadnięciem zmroku zagubiła się wśród ciężkich zarośli. Skończyło się na tym, że spędziła wieczór, próbując znaleźć schronienie przed deszczem i marznącą temperaturą.

Czytaj: Nowa wskazówka odkryta podczas polowania na skrzynię skarbów w Nowym Meksyku

Chanon Thompson, Cindy Oliver and her rescue dog, Callie, reunited in Santa Fe this week.
Chanon Thompson, Cindy Oliver i jej pies ratunkowy, Callie, ponownie spotkali się w Santa Fe w tym tygodniu.Erika Angulo / Today

Kiedy nie udało jej się zameldować w domu, chłopak Thompsona zadzwonił do władz, które rozpoczęły poszukiwania. Niedawno wróciła do Santa Fe, aby podziękować dwójce swoich ratowników.

Ponownie zjednoczona wtorek, poszukiwacz Callie powitała Thompsona śliniącymi się pocałunkami i szybkim machaniem ogonem, podczas gdy treser psa, Cindy Oliver z Sandii Search Dogs w Albuquerque, objął łowcę skarbów. “Chcę ci powiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczny” – powiedział Thompson.

“Wiedziałem, że muszę zachować spokój”

Thompson dowiedział się o poszukiwaniu skarbów na TODAY.com. Przeczytała dziewięć wskazówek w wierszu swojej autobiografii i zdecydowała, że ​​wie, gdzie to może być.

Studentka i mama zaplanowali wycieczkę do gór w Nowym Meksyku, aby zlokalizować skrzynię z brązu pełną złotych monet i kamieni szlachetnych, które Fenn powiedział, że ukrył.

Przeczytaj oryginalny wiersz-poemat tutaj

8 marca, uzbrojony w czarny plecak wypełniony ciepłą odzieżą, mapami terenu, wodą i latarką, zaparkowała przy szlaku, który jej zdaniem zaprowadził ją na miejsce. Obawiając się, że ciężkie opakowanie ją spowolni, zostawiła większość swoich zapasów w samochodzie.

Przez większość dnia wędrowała po skalistym szlaku. Gdy zbliżał się zachód słońca, temperatury zaczęły spadać; potem spadł deszcz ze śniegiem. “Wtedy wiedziałem, że będą problemy”, powiedział Thompson. Zadzwoniła do swojego chłopaka, Toma. “Powiedziałem mu, że zaczął padać i próbowałem wrócić do punktu wejścia”, powiedziała. Obiecała oddzwonić za 15 minut, ale straciła sygnał komórkowy.

Nowa wskazówka odkryta w poszukiwaniu skarbów w Nowym Meksyku

Mar.27.201303:25

A o 22:47 Wysłannicy departamentu policji z Los Alamos otrzymali telefon od chłopaka Thompsona, mówiąc, że zaginęła. Zespół poszukiwawczo-ratowniczy w Nowym Meksyku został powołany do służby. “Pogoda tej nocy była naprawdę zła”, powiedział ratownik Oliver. Władze wymusiły otwarcie pojazdu Thompsona i wyjęły część ubrania, by Callie mogła wyczuć zapach Thompsona.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat dziesiątej wskazówki

Thompson szukał schronienia między dwoma głazami. Jej bluza przemoczona, zwinęła się w kłębek, ukryła twarz w podkoszulku i skupiła się na oddychaniu. Owinęła uszy elastycznym sportowym stanikiem. “Wiedziałem, że muszę zachować spokój”, powiedziała. Wsunęła się i zasnęła.

Gdy nadszedł świt, wyszła ze swojego schronienia. Callie poprawiła się, kiedy ją zauważyła. “Była odwodniona i narzekała na nudności” – powiedział Oliver. “Była naprawdę szczęśliwa, widząc nas.”

Ratownik owinął Thompsona w płaszcz. “Byli tacy pomocni i mili” – powiedziała.

Thompson mówi, że jej przygoda z poszukiwaniem skarbów to coś więcej niż poszukiwanie złota. “Twój duch jest większy, niż myślisz, a czasem musisz zostać zakwestionowany”, powiedziała. “Znalazłem to, czego potrzebowałem; Znalazłem swoją siłę. ”

Chociaż nie odeszła ze skarbem, Thompson powiedziała, że ​​czuje, że już wygrała nagrodę.

“Chodzi o to, co osobiście podejmiesz, by rzucić sobie wyzwanie, a zdobędziesz własny skarb” – powiedziała.

Eun Kyung Kim przyczynił się do tej historii.

Czytaj więcej:Chcesz znaleźć jego skarb warty miliony? Wyrusz na zewnątrz

Książka zawierająca wskazówki dotyczące zdobywania skarbów wyprzedaje się