Magazyn Time ujawnia swoją Osobę Roku 2011

Magazyn “Time” ujawnił wybór z 2011 r. Na kultową okładkę “Person of the Year” na żywo w środę w środę. Protester jest tegorocznym wyborem, redaktor naczelny Rick Stengel powiedział Mattowi Lauerowi i Ann Curry.

“Mieliśmy dużo wspólnego wśród naszych ludzi”, powiedział Stengel kotwicy DZISIAJ, gdy odkrył okładkę czasopisma. “Było dobrze.”

Podobnie jak w ciągu ostatnich 84 lat, tygodniowy serwis informacyjny wyselekcjonował osobę (lub grupę, lub rzecz), która według jej redaktorów miała największy wpływ w ciągu ostatniego roku, na dobre i na złe. Osobowa ranga czasu jest odwiecznym tematem debaty na koniec roku, odkąd lotnik Charles Lindbergh został wybrany pierwszym Człowiekiem roku w 1927 roku (tytuł został zmieniony na Person of the Year w 1999 roku). Ale tytuł niekoniecznie jest wyróżnieniem; podczas gdy cytowano wielu prezydentów, przywódców politycznych, innowatorów i dowódców przemysłu, niektórzy z najbardziej znanych Osób Roku obejmują Adolfa Hitlera w 1938 r., Józefa Stalina w 1943 r. i irańskiego ajatollaha Chomeiniego w 1979 r. Pojawiło się także więcej wyborów koncepcyjnych, takich jak “Amerykański walczący człowiek” (1950), “Amerykanie środkowoeuropejscy” (1969), a tegoroczny wybór: “Protestujący”.

15 zdjęć
Pokaz slajdów

Czas Osoby roku 1999-2013

Spojrzenie na okładkę “Person of the Year” magazynu Time z ostatniej dekady ujawnia eklektyczną mieszankę, która odzwierciedla zmiany czasów.

Inni kandydaci
Ankietowani online na początku tego tygodnia, setki czytelników TODAY.com wymyśliło wiele innych nominowanych na rok 2011, w tym współzałożyciel Apple, Steve Jobs, Rep. Gabrielle Giffords i SEAL Team 6, który zabił Osamę bin Ladena.

“Gabrielle Giffords jest w magazynie” – powiedział Stengel, gdy Lauer wspomniał o wsparciu dla niej i dla Jobsa. “Steve Jobs jest na początku naszej sekcji Pożegnanie.” (Sekcja Pożegnanie wskazuje na najciekawsze zgony roku).

Za pośrednictwem Facebooka, czytelnik TODAY.com April Merenda powiedział, że Jobs powinien być wyborem “nadrobić (Time) nie uzyskać w 1984 r., A także uznać jego wkład w nasze globalne społeczeństwo i przyszłe pokolenia.” Reader ririjam zasugerował ” trzy kobiety, które właśnie wygrały Pokojową Nagrodę Nobla “lub pierwsza dama Michelle Obama, która” zachowała grację i godność “.

A Time przeprowadził w zeszłym miesiącu własną ankietę, oferując listę 34 kandydatów, od różnych przywódców politycznych po ikony popkultury. Na liście czasu znaleźli się Casey Anthony, Herman Cain, Kim Kardashian, Steve Jobs oraz takie ruchy i grupy jak “The 99%” (i “The 1%”) oraz międzynarodowy kolektyw hakerski Anonymous.

Czas również ujawnił zdobywców drugiego miejsca w kategorii Osoby Roku 2011 na swojej stronie internetowej, Time.com. W numerze 2 na liście jest admirał William H. McRaven, który zorganizował rajd, który doprowadził do śmierci Osamy bin Ladena w maju (wybór podobny do popularnego TODAY.com nominowanego SEAL Team 6).

Wyboru nr 3 to Ai Wei Wei, chiński artysta i działacz konceptualny, który pomógł w zaprojektowaniu Stadionu Narodowego w Pekinie na igrzyska olimpijskie w 2009 roku – i był przetrzymywany w odosobnieniu przez 81 dni i przesłuchany około 50 razy przez chińskie władze ostatniej wiosny i lata, podczas gdy zwolennicy wokół Świat zwrócił się o jego uwolnienie.

44 zdjęcia

Pokaz slajdów

Protesty trwają nadal w Egipcie

Nr 4 na liście Czasu to republikanin Paul Ryan, republikanin z Wisconsin, którego magazyn przypisuje czołówce narodowej świadomości problemowi, któremu Waszyngton nie chciał stawić czoła: rosnący w Ameryce dług narodowy.

I w numerze 5: Duchess Kate. Uwzględniając zainteresowanie i sympatię milionów osób, magazyn twierdzi, że dawna Kate Middleton jest teraz “gotowa do odświeżenia sławy z powściągliwością”.

“Admirał McRaven pojmał bin Ladena, a księżna Windsor zdobyła nasze serca” – powiedział Stengel DZISIAJ. Mimo to dodał: “To nie jest nagroda za całokształt twórczości”.

Ostatecznie był to obraz “Protestującego” – podsumowującego masowe akcje przeciwko dyktatorom na Bliskim Wschodzie, nastroje kartelu antynarkotykowego w Meksyku, marsze przeciwko niezrozumiałym przywódcom w Grecji, odrodzonemu w Ameryce ruchowi Occupy i sprzeciw Putina reżim w Rosji – który pojawił się na okładce “Człowieka roku 2011”.

“Jest taki zaraźliwy protest” – powiedział Stengel w środę w środę. “Ci ludzie, którzy ryzykowali swoje życie … Myślę, że zmienia świat na lepsze.”

Przeczytaj więcej na temat Personelu Roku w Time.com. Śledź @Time na Twitterze po więcej informacji o # POY2011.