Książę William po raz pierwszy przyznaje rycerstwo

Dyrektor szkoły Sir Kenneth Gibson from Jarrow receives his Knighthood from Prince William, Duke of Cambridge, during an Investiture ...
Sir Kenneth Gibson z Jarrow otrzymuje tytuł Knighthood od księcia Williama, księcia Cambridge, podczas ceremonii w Pałacu Buckingham w Londynie. JONATHAN BRADY / Dzisiaj

Brytyjski książę William osiągnął kolejny kamień milowy w swojej królewskiej karierze w czwartek, honorując dziesiątki Brytyjczyków podczas ceremonii rycerskiej w londyńskim Pałacu Buckingham.

Wyglądając przystojnie w jego ceremonialnym mundurze Royal Air Force, książę Cambridge wkroczył do swojej babci, królowej Elżbiety, aby pomóc przeprowadzić inwestyturę 88 odbiorców różnych zaszczyty.

Rodzina i przyjaciele honorejów zgromadzonych w wielkiej sali balowej pałacu, aby obejrzeć księcia – otoczonego przez innych królewskich oficerów wojskowych – stanąć na baczność jako orkiestra grająca na żywo “God Save the Queen”.

31-letni William rozpoczął uroczystość wręczenia medalu profesorowi Dame Nicola Collum za usługi w zakresie badań pielęgniarskich i leczenia ran. Potem opanował dubbing swojego pierwszego rycerza – sir Kennetha Gibsona, uhonorowanego za swoją pracę edukacyjną – biorąc od miecza miecz króla Jerzego VI i ostrożnie stukając klęczącego Gibsona na każdym ramieniu.

127 zdjęć
Pokaz slajdów

Życie księcia Williama

Rzuć okiem na życie księcia, od uprzywilejowanego dzieciństwa po ekscytującą dorosłość.

Książę nagradzał członków sił zbrojnych, lokalnych organów ścigania, urzędników państwowych i filantropów. Mimo, że było wielu ludzi, którzy musieli się przedostać, postanowił się uśmiechnąć, uścisnąć dłoń i porozmawiać z każdym z nich.

Najbardziej rozpoznawalnym gościem była gwiazda tenisa Andy Murray, Szkot, który wygrał Wimbledon zeszłego lata i złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Murray omal nie opuścił czwartkowej ceremonii, tweetując kilka godzin przed wydarzeniem: “W trakcie testu narkotykowego, hahaha – idę spóźnić się !!”

Ale mistrz tenisa zdążył na czas, aby otrzymać od sędziego Orderu Imperium Brytyjskiego medal na najwyższym poziomie na dworze i poświęcił całą minutę na rozmowę z Williamem. Książę przysłał Murrayowi notatkę po tym, jak przeszedł operację. Ma nadzieję wrócić na dwór w ciągu miesiąca.

“Właśnie zapytał mnie o moją operację i zapytał mnie, jak byłem od Wimbledonu”, powiedział Murray Associated Press, a także ujawnił, że Duchess Kate napisała do niego po Wimbledonie. “Powiedziałem [Prince William], że jej pismo jest fantastyczne” powiedział.

William zakończył służbę wojskową w zeszłym miesiącu i ostatnio przyjął bardziej oficjalne obowiązki królewskie. On i Duchess Kate oznaczyli chrzest ich syna, Prince George, 23 października.