Książę Harry jest zaręczony z Meghan Markle: Oto szczegóły

Jeden z najlepszych kawalerów na świecie właśnie wyszedł z rynku.

Książę Harry zaręczył się z amerykańską aktorką Meghanem Markle, o czym poinformował w poniedziałek Kensington Palace.

Książę Harry i Meghan Markle są zaręczeni

27.2.201703:44

“Jego Królewska Wysokość Książę Walii z radością ogłasza zaręczyny księcia Harry’ego z panią Meghan Markle”, zgodnie z oświadczeniem pałacu. Para zaręczyła się w tym miesiącu w Londynie. Książę Harry również “szukał i otrzymał błogosławieństwo rodziców pani Markle” – powiedział pałac.

Kilka godzin później para pojawiła się ręka w rękę, by zrobić krótką okazję do zrobienia zdjęcia w ogrodach Pałacu Kensington, gdzie promienny książę powiedział, że zdał sobie sprawę, że Markle był dla niego “pierwszym spotkaniem”.

Para planuje wziąć ślub w maju przyszłego roku w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Będą mieszkać w Nottingham Cottage, apartamencie Harry’ego w Kensington Palace.

Markle jest 36-letnim mieszkańcem Kalifornii, która wyszła ze względnego zapomnienia, gdy wiadomości zaczęły wyciekać jesienią 2016 r., Kiedy umawiała się z księciem Harrym, 33.

Para ta datuje się na ponad rok przed pierwszym oficjalnym występem we wrześniu podczas Invictus Games w Toronto.

Książę Harry, Meghan Markle
Nowo zaręczona para, podczas ich pierwszego publicznego występu razem 25 września 2017 r., W Invictus Games w Toronto w Kanadzie.Chris Jackson / Getty Images

Para spotkała się na początku lipca 2016 roku po tym, jak została założona na randce w ciemno, założonej przez wspólnego znajomego, para powiedziała BBC we wspólnym wywiadzie. Książę nigdy nie słyszał o aktorce, która z kolei znała powierzchownie tylko królewską.

Książę Harry, Meghan Markle
Szczęśliwa para na zdjęciu z reporterami w poniedziałek po wiadomościach o ich zaręczynach. Chris Jackson / Getty Images

Para milczała na temat ich związku, dopóki książę Harry nie wydał w listopadzie rzadkiego oświadczenia bełkoczącego paparazzich za zagrozenie bezpieczeństwu swojej dziewczyny i rozgłosu, w którym znalazł rasistowskiego i seksistowskiego.

Ale nawet po tym oświadczeniu para nie wystąpiła publicznie razem, aż do maja ubiegłego roku, kiedy obaj pojawili się na meczu polo, korzystając z dwóch organizacji charytatywnych księcia Harry’ego. Markle wiwatował na Harry’ego, kiedy grał, ale dwaj nie przybyli ani nie opuścili imprezy.

Książę Harry and Megan Markle
Shutterstock / MEGA

Na wrześniową ceremonię otwarcia tegorocznych Invictus Games, dwie początkowo siedziały kilka rzędów osobno, ale para wyszła publicznie po raz pierwszy kilka dni później, kiedy przybyli, trzymając się za ręce, na mecz tenisowy dla wózka inwalidzkiego. Widzieli, jak się śmiali i byli ze sobą przywiązani podczas całego wydarzenia.

Książę Harry zaproponował Markle na początku listopada, podczas gdy para cieszyła się “przytulną” nocą w swoim apartamencie w Kensington Palace, gdzie oboje pieczono kurczaka.

“To była niesamowita niespodzianka. To było takie słodkie, naturalne i bardzo romantyczne. Dostał się na jedno kolano “, powiedział Markle w wywiadzie dla BBC po ogłoszeniu zaręczyn.

Zbliżające się zaślubiny będą największym ślubem królewskim od czasu, gdy starszy brat Harry’ego, Prince William, poślubił byłego Kate Middleton w dniu 29 kwietnia 2011 r..

Książę i Duchess z Cambridge powiedzieli w oświadczeniu, że są “bardzo podekscytowani przez Harry’ego i Meghan”.

“Wspaniale było poznać Meghan i zobaczyć, jak szczęśliwa ona i Harry są razem”, powiedzieli.

Babcia księcia Harry’ego, królowa Elżbieta, również wydała gratulacje na Twitterze.

“Królowa i książę Edynburga są zachwyceni parą i życzą im wszelkiego szczęścia” – powiedział w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Książę Harry zaproponował Marlowi pierścionek zaręczynowy, który zaprojektował z diamentem w centrum z Botswany, gdzie dwaj odwiedzili go na wakacjach wkrótce po tym, jak się spotkali, oraz dwa poza diamentami z osobistej kolekcji matki Harry’ego, zmarłej księżnej Diany.

Będzie to również pierwszy raz, gdy Amerykanin poślubił brytyjską królową, odkąd król Edward VIII abdykował tron ​​w grudniu 1936 r., Aby wyjść za Wallisa Simpsona, dwukrotnego rozwiedzionego socjality. Podobnie jak Simpson, Markle również jest rozwódką. Była żoną amerykańskiego producenta filmowego Trevora Engelsona od prawie dwóch lat, rozwodząc się w 2013 roku.

Zobacz, jak Prince Harry i Meghan Markle pojawiają się po raz pierwszy jako para!

15 września 2017 r00:34

W maju książę Harry sprowadził Markle’a jako swoją datę na przyjęcie weselne młodszej siostry Kate, Pippy Middleton. Obserwatorzy królewscy wierzą, że ich obecność zasygnalizowała, jak poważny był związek, odkąd Markle po raz pierwszy zmieszał się z dużą grupą królewskich członków rodziny.

Książę Harry jest piątym w kolejności na tronie, za dwojgiem dzieci jego brata, księcia Williama, który zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji za ojcem. Zostanie trafiony na szósty w kolejności po urodzeniu trzeciego dziecka Williama w przyszłym roku.

Zanim zaczął spotykać się z Markle, romantyczne życie księcia było spokojne i spokojne przez ostatnie kilka lat po szeregu głośnych związków. Jego ostatni poważny związek, z modelką Cressida Bonas, zakończył się w 2014 roku po dwóch latach spędzonych razem.

Śledź Eun Kyung Kim na Twitterze lub Facebooku.