Kobieta, która zrobiła zdjęcie “trawiastego pagórka”, przypomina moment, w którym JFK został zastrzelony

Kiedy prezydent John F. Kennedy przyjechał do Dallas, 31-letnia gospodyni domowa Mary Ann Moorman wraz z przyjaciółką udali się do miasta, aby go zobaczyć – wraz z jego wspaniałą żoną.  

“To był ekscytujący czas, że mogliśmy zobaczyć prezydenta, ale lubiliśmy Jackie. Chcieliśmy zobaczyć Jackie, i to był główny powód, by przyjechać do centrum “świadek historii, nazwany teraz Mary Ann Krahmer, przypomniał we wtorek o DZISIAJ Matt Lauer.

Krahmer zobaczył zarówno charyzmatycznego młodego prezydenta, jak i pierwszą damę, z punktu widokowego na trasie kawalkady tak blisko, że jej kamera uchwyciła kluczową historię. Jej kamera Polaroida zrobiła zdjęcie Kennedy’emu w chwili, gdy został zastrzelony przez pocisk zabójcy. Tak zwany trawiasty pagórek można zobaczyć w tle.

“Widziałem jego włosy skaczą. Ale to nie były tylko jego włosy, to była część jego głowy “- powiedział Krahmer. “To jest tak jasne w moim umyśle, do dnia dzisiejszego”.

Była tak blisko prezydenta, że ​​słyszała jego żonę reagującą na chaos.

“Usłyszałem jak Jackie krzyczy:” Mój Boże, został postrzelony “- powiedziała.

W słynnym filmie nakręconym przez Abrahama Zaprudera w tym dniu, w którym widać, że prezydent został zastrzelony, Krahmer można zobaczyć w jej niebieskim futrze, gotowym do zrobienia jej zdjęcia .

Trawiasty knoll photo.
Słynny “trawiasty pagórek” Moormana pokazuje, że prezydent Kennedy został trafiony śmiertelnym pociskiem.Dzisiaj

Powiększona kopia zdjęcia, które Krahmer wykonał tego dnia, 22 listopada 1963 r., Jest teraz wyświetlana w Dallas w Muzeum na 6. piętrze w Dealey Plaza.

Oryginalne zdjęcie zostało przeanalizowane tysiące razy przez teoretyków spiskowych badających możliwość, że Lee Harvey Oswald nie działał sam w zabiciu prezydenta. Uważają, że drugi bandyta mógł trafić do prezydenta z trawiastego pagórka. 

Ale Krahmer powiedział, że wyraźnie pamięta tylko trzy strzały wystrzelone tego dnia.

Usłyszałem strzał, zdjęłem kamerę i usłyszałem jeszcze dwa strzały – powiedziała, porównując dźwięk strzałów do wybuchających petard. “Po prostu pow, pow, pow.”

W ubiegłym tygodniu próba licytacji faktycznego polaroidu nie powiodła się, ponieważ nie spełniła swojej rezerwy. Aukcje Cowan w Cincinnati spodziewały się, że zdjęcie przyniesie od 50 000 do 75 000 dolarów.

Z biegiem lat, Krahmer powiedział, że nie poświęcała zbyt wiele uwagi teoriom spiskowym. Ale zastanawiała się nad historią, której była świadkiem.

“To naprawdę był traumatyczny czas,” powiedziała. “Myśl zawsze wracała do mnie, widziałem mężczyznę zamordowanego na moich oczach. Ta myśl jest teraz obecna w moim umyśle. “